2018 Yılın Favorisi Ödülleri (2018) - Yabancı Dizi | Kazananlar

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
D5DbLv.png

Bu sene yine bir sürü yeni diziyle tanıştık, eski dizilerin yeni sezonlarını izledik ve bazılarını da finalle uğurladık. 27 Aralık boyunca oy veren Fav10 jüri üyeleri sayesinde seçilen 2018’in en iyi 10 dizisi belli oldu.

Komedi ve dramada kazanan büyük farkla drama dizileri oldu! Drama dizileri ezici bir üstünlük sağlayarak TOP 10 listesinin çoğunluğunu ele geçirdi. Komedi dizileri ise 3 dizi sokabildi listeye.
k05DXu.png

Yayıncı sıralamasında Netflix 6 dizisini listeye sokarak zirvede yer aldı! NBC hemen ardından ikişer diziyle listede kendisine yer buldu.
14aNrE.png

En çok ismi yazılan dizi ödülünü ise Elite ve The Hauting of Hill House paylaştı. 7 jürinin listelediği 2 dizinin hemen arkasından You geliyor. (6 jüri)

GVQSmo.png

43 Puanla 2018'in En iyi Yabancı Dizisi ''You'' oldu. Dizi yayın hayatına 2018 yılında başlayarak şimdiden ilk sezonunda ödül kazandı. Kıran kırana mücadelenin gerçekleştiği bu yarışta 2.sırada Elite 38 puanla yer alırken 3.sırayı sürpriz iki dizi paylaştı!
yrHvI1.png

İşte Fav10 jüri üyelerinin seçtiği 2018'in en iyi 10 dizisi!
cSO4vP.jpg

- TOP 10 -
1-You (43)
2. Elite (38)
3. The Walking Dead (36) - The Haunting of Hill House (36)
4. Daredevil (28)
5. Shameless (26)
6. The 100 (24)
7-The Protector (20)
8- Bodyguard (19)
9- The Good Place - (18)
10- Jessica Jones (16) - Thıs Is Us (16)

Listeye girmeye en yaklaşan ama kaçıran diziler oldu.
Şahsiyet (15), Westword (15) ve Dogs Of Berlin (14)

Oy kullanan değerli jüri üyelerimize sonsuz teşekkürler.

shz601.jpg

Oy kullanmadım ama You çok güzel bir dizi 2. Sezon bir an önce başlasın diye diye dilimde tüy bitti. :bhr:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Emeğinize sağlık @Harunnn60 :X

İnsanların katılıp fikrini belirttiği bir listeye “çöp” demek saygısızlıktan başka bir şey değil, biraz daha saygılı dil kullanılsa keşke. Kimse kimsenin aynen yorumuna katılacak hali yok ama her şeyin de bir dili olmalı.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,167
Puanı
1,061
@xemrexxx in dizilerine kapıldık yılbaşında toz serpti sanırım foruma :A :A :A

İnsanların katılıp fikrini belirttiği bir listeye “çöp” demek saygısızlıktan başka bir şey değil, biraz daha saygılı dil kullanılsa keşke. Kimse kimsenin aynen yorumuna katılacak hali yok ama her şeyin de bir dili olmalı.

@xemrexxx'nin çeri çöpü doldurmuş forumu neyse ki ben geldim. :A
kiz müziği duyuyor musunuz :A @denizz19 @serhatt @Harunnn60

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061

Bu güzel yorumun için çok teşekkür ederim. :Z

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Gerçekten güzel bir etkinlik oldu. Listede tamamen forumdaki herkesin ortak beğenilerini toparlayan dizileri görmüş olduk. Elite'in 2, Hill House'un 3. olmasını abartılı bulsam da sonuçta hepimizin ortak kararıyla dereceye girdiler. :D Heleki Eylül'ün ilk haftasında yayınlanan YOU'nun zirvede olmasına apayrı sevindim. Böyle bir listede zirveyi kesinlikle hakeden kazandı. Emeğine sağlık @Harunnn60, tamamen objektif ve tarafsız bir liste hazırladığın için. :Z Darısı bazı diğer etkinliklerin başına. :A

@bazinga @BesaleT @Çiğdem- @DarkLegenD @destere @dreamy @Forumdash
@Gizmen @kerem @MasacRE- @MEnes @ozgur2113 @xemrexxx
@sokak sanati @Sherlock
Hak eden kazandı bence de. :A

Bu güzel yorumun ve desteğin için çok teşekkür ederim.:kissingsmiling: sende her ana şahitsin zaten. :bhr:

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Benim oylarım kabul edilmiş maalesef. Yani benim oylarımın kabul edilmediği haliyle ki, bu durumda The 100 10. veya 9. sırada, THoHH ise biraz daha aşağıda olacaktı, öyle değerlendirilirse daha sağlıklı olur. :D

Ben de yorum yapayım bari gelmişken. Liste çöp demiştim, arkadasındayım değerlendirmemin. İzlememiş olduğum Elite, You dizilerinin bu kadar büyük potansiyel olduklarını düşünmüyorum. TWD zaten eski yılları değerlendirilerek listeye sokulmuş bir dizi. Protector milliyetçilik sayesinde orada. Westworld kesinlikle girmeliydi.

Herkesin yayınlanmış tüm dizileri izleme gibi bir şansı çok yok, o yüzden kusursuz bir liste beklememek lazım ama bu kadar çöp bir liste de çıkmamalıydı. Ya da çıkmalıydı; liste-forum uyumu.
TWD ve Protector listede olmayabilirdi ama ana sayfada Westworld - Dizi Yorumlar'ına bakarsan fazla ilgi görmediğini anlarsın. :D

Ayrıca listeyi beğenmiyor olabilirsin ama bu listeye 'çöp' diyerek bu listeyi hazırlayan bizlere hakaret etmiş oluyorsun. Bir başkası da senin listeni beğenmemiş olabilir ama o kişi senin listene çöp dese bu laf yakışıksız kalırdı. Sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz. :X

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
15 kişi oyladı bunu, çöp diyemezsin. :)
Emek verdiniz tamam emeğinize laf eden yok zaten. Seçilenlere laf ediyoruz seçilenler bana göre ÇÖP. Eleştirmek hakkımız nasıl Altın kelebek ödüllerini eleştiriyoruz bunu da eleştiririz. Altın Kelebek de milyonlar oyluyor emek harcanıyor o zaman hepsine güzel de geç. :)