Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
İsveç'e de bulaşmış. 7 kişde var ve bunların 4ü bulunduğum şehirde. Bu hafta salı ve bugün iki ayrı hastanede bir kaç saat bulunmak zorunda kaldım ve o hastanelerin birinde birisi bu hastalıktan dolayı kalıyormuş. Yeni gördüm isveç medyasında.Etrafımda da gribe yakalanmış bir sürü kişi var bu ara. Normal gribe yakalanırsam bir acaba oluşur bende 😏
Azerbaycanda birkaç dakika önce ilk resmi vaka duyruldu. İran sınırından geçen birisinde bulunmuş.
Böylelikle biz 57. vaka bulunan ülke olduk.

@Tolstoyevski @S.G.A.T. @Harunnn60 @bazinga @Dosi
Dün isveç medyasında türkiyedeki olaylar hakkında ne bilgiler var diye bakınirken şu yukarda yazdığım bilgilere ulaşmıştım.
Bu sabah ise yazılanlar: Dün sabah Danimarka'da ilk vaka görüldü, İtalya'da görev almış bir muhabir.
Norveç'te de dün ilk vaka belirdi ve bu kişi Çin'den gelen biri ve evinde karantinaya alınmış.
İsveç'te 7 kişi ki bunların 4ü benim şehrimde.
Finlandya'da ise 2 vaka var. İskandinavya ülkelerinde durum bu.

İsveç'te özellikle Şubat ayı yoğun grip salgını olunduğu ay ve bu hastalikta grip belirtileriyle benziyor. İnsanlar iyice panikleyecek.

• Üzücü
Reactions: Ahmed

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
:D:D
ER4pm0TW4AU6ETt

• İlginç
  • Güldürdün
Reactions: Ahmed and cookies

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
İsveç'te vaka sayısı 12'ye yükseldi ve şu tabloya göre 4 kişi, taşıyıcılarla olan temasından dolayı virüsü kapmış.
İtalya, Almanya ve İran. Buralardan kapıp gelen 7 kişi var, 4 kişi ise bunlardan kapmış. En son bugün 1 vaka belirmiş ve nasıl kaptığı henüz belirtilmemiş artı şehrini değil de bölgesini belirtmiş. Bizim bölge ama şehrimiz mi bilemiyorum ama yüksek ihtimalle olabilir, bizde 4 kişi var çünkü.
ilk vaka 31 Ocak'ta belirmiş ve 2. vaka 26 şubat ve şu 3 günde 11 vaka belirtildi.
20200229_115952.png

• Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Durumun giderek ne kadar korkunç bir hal almaya başladığını buradan hesaplayın. Hani “abartıyor” deniliyor ya, ben domuz gribi dönemi de dahil hayatımda maçların bir “salgın” nedeniyle ertelendiğini hatırlamıyorum? Üstelik bu daha başlangıç hali, sadece italya’da olan durum.

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
İtalya Serie A’da Juve-İnter maçı da dahil olmak üzere 4-5 maç yine bu virüs nedeniyle ertelendi. EURO 2020’nin de büyük ölçüde İtalya’da olacağı, en azından orada maçlar oynanacağı göz önüne alınırsa, zaten diğer ülkelere de yayılmasıyla birlikte gerek Euro 2020 gerek ŞL büyük ihtimalle Ya ertelenecek Ya da seyircisiz oynanacak bu gidişle.

@Sherlock @bazinga @Dosi @Forumdash @Ahmed @Harunnn60
Aynı şekilde Olimpiyatların da ertelenmesi şu an söz konusu. Zaten şiddeti artarsa olacağı bu. :(

• Üzücü

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Sırf bu konuya mesaj yazmak için geldim. Yeter ya gerçekten BIK-TIK!

Olmayan bir virüs için ellerimizi kolonyalıyoruz, yüzümüze maske takıyoruz falan. Sadece gülüyorum. Herkes ölenlerden bahsediyor ama neredeler? Sadece cümlelerde. :D

Zaten bu virüs şu an Türkiyede yoksa ben niye elimi kolonyalayayım? Manyak mıyım? :D İlk bende olmayacak ya, demekki birinde olacak ki bana da geçsin sonra işte o zaman salgın başlar.

Virüs kapanların yüzde kaçı öldü? Hesaplayan bilen var mı?

Size bir şey söyleyim. Sigara, alkol kullananların ölüm riski daha yüksek. O zaman içmeyin şu zıkkımları. Olmayan bir şeyden korunacağınıza olan bir şeyden korunun.

Kim kalp krizinden gidiyorsa direkt Korona'yı yapıştırıyorlar. Bu kadar kolay yani herkesin beynini yıkamak gerçekten.

Bilgi seline kapılmayın, oturup sadece mantıklı düşünün. Zaten çağımızın vebası bu sellere kapılmak. Kimse bireysel düşünmek istemiyor. En kolayı herkesin yaptığını yapmak. :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,167
Puanı
1,061
Sırf bu konuya mesaj yazmak için geldim. Yeter ya gerçekten BIK-TIK!

Olmayan bir virüs için ellerimizi kolonyalıyoruz, yüzümüze maske takıyoruz falan. Sadece gülüyorum. Herkes ölenlerden bahsediyor ama neredeler? Sadece cümlelerde. :D

Zaten bu virüs şu an Türkiyede yoksa ben niye elimi kolonyalayayım? Manyak mıyım? :D İlk bende olmayacak ya, demekki birinde olacak ki bana da geçsin sonra işte o zaman salgın başlar.

Virüs kapanların yüzde kaçı öldü? Hesaplayan bilen var mı?

Size bir şey söyleyim. Sigara, alkol kullananların ölüm riski daha yüksek. O zaman içmeyin şu zıkkımları. Olmayan bir şeyden korunacağınıza olan bir şeyden korunun.

Kim kalp krizinden gidiyorsa direkt Korona'yı yapıştırıyorlar. Bu kadar kolay yani herkesin beynini yıkamak gerçekten.

Bilgi seline kapılmayın, oturup sadece mantıklı düşünün. Zaten çağımızın vebası bu sellere kapılmak. Kimse bireysel düşünmek istemiyor. En kolayı herkesin yaptığını yapmak. :)
Kız kim gelmiş @mrt-06 @Bully :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İtalya, Güney Kore ve Irak ile de uçuşlar iptal edilmiş.

Ben de İspanya planlarımı erteledim şimdilik. İspanya'da şu an bir şey olmasa da bu ortamda yurtdışı mantıklı gözükmüyor. :(

• Üzücü

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Sağlık Bakanı Koca: Gece yarısından itibaren İtalya, Güney Kore ve Irak’la yolcu uçuşları durduruldu.

İtalya’da #COVID19 vaka sayısı 1128’e, ölü sayısı ise 29’a yükseldi.

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Sağlık Bakanı Koca: Gece yarısından itibaren İtalya, Güney Kore ve Irak’la yolcu uçuşları durduruldu.

İtalya’da #COVID19 vaka sayısı 1128’e, ölü sayısı ise 29’a yükseldi.
Irak nalaka? Sadece 13 vaka var.
Çok daha ciddi durumdaki diğer ülkeler peki? Mesela 2 gündür Fransa patlak verdi. 2 gün önce 20'li sayılarda idi ama şu an 100'ü geçti.

• Beğendim
Reactions: Harunnn60

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Irak nalaka? Sadece 13 vaka var.
Çok daha ciddi durumdaki diğer ülkeler peki? Mesela 2 gündür Fransa patlak verdi. 2 gün önce 20'li sayılarda idi ama şu an 100'ü geçti.
Bende bilmiyorum ama Irak sınır kapıları ile baya ticaret var o yüzden olabilir.

Fransa diyorsun da yarın öbür gün diğer avrupa ülkelerinde de patlayacak sonuçta sınır yok. Herkes istediği ülkeye gidiyor i. Burada Avrupanın bir karar vermesi lazım.