Windows 11 Tanıtıldı!

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

1399_Panel01_Hero_WindowsSV.jpg

Microsoft, yakın zamanda piyasaya sürmeyi hedeflediği Windows'un en güncel işletim sistemi olacak Windows 11'i resmen duyurdu.

Birçok yeniliği beraberinde yanında getiren Windows 11, yakın zamanda sistem gereksinimleri uygun olan Windows 10 kullanıcılarına ücretsiz olarak gelecek bir güncellemeyle sunulacak. Çıkış tarihinin 2021'in son çeyreği olması bekleniliyor.​

Android Uygulamalar Artık Doğrudan Bilgisayarlarda Çalışabilecek

46033bc0-d502-11eb-bffd-da02ff0cf0f4.cf.webp

Windows 11'in getirdiği en önemli yeniliklerden biri, Android (Google Play) market uygulamalarının artık herhangi bir emulatöre gerek duyulmaksızın doğrudan Microsoft Store üzerinden bilgisayara indirilebilecek ve çalışacak olması oldu.​

Yenilenen Başlat Menüsü

1399_Panel03_Video_Introducing_new.jpg

Microsoft, günümüzün popüler akımı olan minimalist tasarıma uygun olarak Başlat Menüsünü Windows 11 ile birlikte oldukça sadeleştirme yoluna gidiyor. Yenilenen başlat menüsünün MacOS işletim sisteminin başlat menüsüne benzerliği de kullanıcıların dikkatini çekmiş durumda.

Widget Desteği

1399_Panel08_Picture_Content_new.jpg

Akıllı telefon ve tabletlerin önemli bir parçası haline gelen Widget kullanımı Windows 11'de de yerini bulacak. Microsoft Edge tarafından desteklenen Widget kullanımıyla birlikte takviminizi, hava durumunu, haberleri, yapılacaklar listenizi, fotoğrafları ve daha fazlasını tek çatı altında kontrol etmeniz mümkün hale gelecek.​

Windows 11 sistem gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimi
  • İşlemci: 1 GHz veya daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)​
  • Bellek: 4 GB RAM​
  • Depolama: 64 GB veya daha büyük depolama cihazı​
  • Grafik kartı: DirectX 12 uyumlu grafikler / WDDM 2.x​
  • Ekran: 9 inçten büyük, HD Çözünürlük (720p)​
  • İnternet bağlantısı: Windows 11 Home kurulumu için Microsoft hesabı ve internet bağlantısı gereklidir​

1624637740876.png

Aşağıdaki bağlantıda yer alan Microsoft'un resmi sitesindeki PC Health Check uygulamasını indirerek kullanmış olduğunuz bilgisayarınızın ücretsiz Windows 11 yükseltmesi için sistem gereksinimleri bakımından uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Nihayet Windows çağa uygun bir görünüme bürünmüş gibi, Android uygulama desteği de çok iyi. Kişisel bilgisayarımda Macos'tan kolay kolay vazgeçmem ama iş bilgisayarına gelmesini dört gözle bekliyorum. :Z

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
Android desteği aşırı iyi oldu. Şimdi baktım benim laptop uyumluymuş. Çıktığı zaman yüklemeyi düşünüyorum.

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
MacOS'tan başkası yalan bence. Sürekli donma ve format atmadan sıkılınca MacOS ilaç gibi geldi.