Netflix When They See Us - Dizi Yorumları

Sherlock

Süper Mod.
Konu Sahibi
Katılım
7 Eylül 2016
Mesajlar
26,185
Reaksiyon puanı
35,578
Puanı
1,060
Konum
İstanbul
When They See Us.jpg


When They See Us, 1989 yılında Amerika'da Central Park'ta meydana gelen tecavüz ve darp saldırısı ile suçlanan dördü 14 yaşında, biri 16 yaşındaki beş gencin yanlışlıkla suçlanarak hapis cezası almalarını, bu süreçte kendilerinin ve ailelerinin yaşadıklarını ele almaktadır. Dizi, 71. Primetime Emmy Ödüllerinde 11 adaylık almıştır. Jharrel Jerome En İyi Mini Dizi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştır.

Diziyle ilgili tüm yorumlarınızı bu başlıktan yapabilirsiniz...

Önemli Not: Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.
 
  • Harika
  • Beğendim
Reactions: Forumdash and Dosi

Dosi

Moderatör
Katılım
10 Mart 2015
Mesajlar
57,901
Reaksiyon puanı
61,622
Puanı
1,060
Konusu ilgi çekici. İlerde belki düşünebilirim.
 

Forumdash

Favori Üye
Katılım
21 Temmuz 2012
Mesajlar
62,874
Reaksiyon puanı
35,307
Puanı
1,060
Sonradan keşfedildiği için üzüldüm:( Geçen yıl izlemiştim.

YORUMUMU buraya kopyalayayım :A


1989 yılında Central Parkta gerçekleşen tecavüz olayının 5 masum gence suçun itelenmesini konu alıyor... Sadece 4 bölümden oluşan biyografi/mini dizi...

Diziyi dram olarak ele alinması gayet mantıklı olmuş. Ama nihayetinde çocukluğu/gençliği hapishanede geçirmiş kişiler var. Bunların işlediği suçtan çok bu kayıp zamanın işlenmesini, dramatize edilmesini çok isterdim. 4 bölüm olması yetmedi bana:X

Mesela son 2 bölüm 2 karakter üzerinden yoğunlaşilmişti. Gayet güzel bölümlerdi.(Hele son bölüm) İlk bölüm suçlamayla geçiyordu. 14 yaşindaki çocuk, arkadaşini korumak için ardı sıra giden saf bir cocuga zoraki itiraf beyanati aldirma sahneleri üzücüydü.

En çok acı çeken karakter Korey'miş. Bu karakterden en çok üzüldüğüm oldu. Robert adamsın adam ?

Dizide keyfimi kaçiran bi olay oldu. Gerçek katilin Korey'in oldugu hapishaneye tam 2 kere düşmesi. Ve sonradan olayı itiraf etmesi. İlk gördüğü zaman neden itiraf etmemiş? Son 20 dakkaya sığdırmaları sanki erken final kararı verilmiş dizi gibi. Alalacele bitiyordu.

D.Trump'ın da "idam geri gelsin" diye ülkede proveke etmesi ve bunu reklamlarla desteklemesi :eek: Karakterlerin gerçek karakterlere hiç benzemeyişi :A Gerçek olay ortaya çıkınca tazminat olarak 41M dolar almişlar...Bunlar da başka bi ayrıntı:X

9/10
 
  • Beğendim
Reactions: Aserat

DarkLegenD

Favori Üye
Katılım
24 Ağustos 2014
Mesajlar
21,174
Reaksiyon puanı
14,383
Puanı
1,060
Yaş
21
Konum
İngiltere
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Dedektifler niye bu kadar sinirli, 40 kişiyi nasıl 5'e düşürdüler hiç anlamadım. Olayın ciddiyetini kavrayamadım, kim kime ne yapmış hiçbir şey anlamadım.

30. dakikada kapattım.