Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Kimse yorum yapmıyorsa ben de yapmam... :A
@Arslan Bey ile yorumlaşıyoruz biz, hatta bana konuya yorumlarımi at diyordu. Baya da uzun yazıyor. Siz yazmazsanız ben de oninkilerle doldururum orayı :A @MasacRE

BCS 1x4'ü bir aydır bitiremedim, sürekli açıyorum izlemek için ama yok yok bir türlü akmıyor dizi yok kuaför meselesi yok avukatlık panosu reklamı siz nasıl BB kadar akıcı görüyorsunuz hayret ediyorum :A

Westworld ise bambaşka bir seviye. BCS'ye sıkıcı diyorum ama Westworld'un yanında bir içimlik su kalır, düşünün @bazinga bile pes etmek zorunda kalmış :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
BCS 1x4'ü bir aydır bitiremedim, sürekli açıyorum izlemek için ama yok yok bir türlü akmıyor dizi yok kuaför meselesi yok avukatlık panosu reklamı siz nasıl BB kadar akıcı görüyorsunuz hayret ediyorum :A

Westworld ise bambaşka bir seviye. BCS'ye sıkıcı diyorum ama Westworld'un yanında bir içimlik su kalır, düşünün @bazinga bile pes etmek zorunda kalmış :A

İkisini de izlerken hiç sıkılmıyorum. Bana kalırsa iki dizi de Breaking Bad gibi bir işlenişe sahip, sezonlar ve bölümler ilerledikçe alınan haz katlanıyor, tempoları artıyor. :A BCS'ye devam edersen senin de çok seveceğine eminim, Vince Gilligan dahisi her sezon kendisini aşıyor. :A

Westworld ise bambaşka bir dünya, diziden ziyade resmen film gibi bölümleri. Zaten süresi de bir tık uzun. Bugün daha iyi anladım bunu, başka bir seviye prodüksiyon olarak. :A

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
3x1

Gayet iyi bir açılış bölümüydü.

Bölüm ağırlıklı olarak Dolores'in dış dünyada yaptıklarını bize gösteriyor, öte yandan da yeni karakterimiz olan Caleb'ı (Aaron Paul'u) görüyoruz.

Hatırladığım kadarıyla Westworld'ü ziyaret eden herkesin verileri/bilgileri tutuluyordu, bunu geçtiğimiz sezon görmüştük ve yine Dolores'in de dış dünyaya adım attığını görmüştük. Şimdi ise bu ikisinin bir araya geldiğini görüyoruz, Dolores anladığım kadarıyla Westworld'ü ziyaret etmiş olan kişilerin servetlerini ele geçiriyor. Bunu yapma sebebi ise kendisi ve kendisi gibi olanların dünyada rahat bir yaşam sürmesi bana kalırsa. Geçtiğimiz sezon Dolores'in "Gerçek Tanrılar Geliyor" gibisinden bir cümlesi vardı, kendisi bunu bize köküne kadar hissettirdi. :A Yani en temel ve ana amacı bu gibi gözüküyor. Zaten bölüm boyunca hep, herkesten bir adım öndeydi ve Dolores'in üzerine plan yapmış olduğu herkesin Westworld'ü ziyaret ettiğinin bilgisi bize verildi.

Yalnız bölüm sonu itibariyle anladık ki sonda yaptığı plan yalnızca para amacıyla değil, orası önemli.

Dolores cephesinde bunlar gerçekleşirken bir yandan da yeni karakterimiz olan Caleb'ı gördük, Caleb gördüğümüz ve anladığımız kadarıyla eski bir asker. Askerlik yaparken arkadaşını kaybediyor ve psikolojisi bozuk. Psikolojisini düzeltme amacıyla da arkadaşının sesiyle konuşan bir yapay zekadan yardım alıyor. Annesi ise hasta ve tedavi görüyor, Caleb da annesinin tedavisini sürdürebilmesi amacıyla illegal işlere bulaşıyor. Bunu da resmen bir telefon uygulamasıyla yapıyor. Buradan aldığı bir görevle de yolları Dolores'le kesişiyor anladığımız kadarıyla. Anladığımız kadarıyla diyorum çünkü bambaşka şeyler çıkabilir bunun altından, bu dizi de böyle yapacak bir şey yok. :A Caleb'ın aynı zamanda Delos'ta çalıştığını da gördük yanlış hatırlamıyorsam.

Şimdi benim merak ettiğim iki şey var; birincisi bu izlediğimiz dünya gerçekten gerçek dünya mı? Dizinin günümüzde geçmediği kesindi ama bu kadarını da beklemiyordum açıkçası. Ama bize şirket toplantısını falan gösterdiler, bu yüzden muhtemelen gerçekten gerçek dünyayı izliyoruz bu sezon.

İkincisi ise Caleb'ın gerçekten insan olmayabileceğini düşünüyorum. Bölümün başından sonuna kadar Caleb'ın uyanışını gördük belli aralıklarla, bunun benzerini ana karakterlerimiz olan bütün hostlarda görmüştük daha önce. Sonda Dolores "Müdahale et" komutunu veriyordu, bunu motora değil de Caleb'a demiş olabileceğini düşünüyorum. Tabii bu tamamen teori ve tahminden ibaret göreceğiz artık.

Bu arada Bernard da Westworld'e geri dönüyor, onu gördük. Meave'i ise bu bölüm hiç görmedik derken after-credit sahnesinde kendisini Nazi dünyasında uyanırken gördük resmen, o kısmı çok merak ediyorum. İkinci bölümde dizi Meave'e odaklanacak gibi gözüküyor zaten. Dizi ilk bölümden bizi yine birçok bilinmezin arasına bıraktı. Ed Harris'in canlandırdığı 'Man in Black' karakterini de görmedik, onun akıbetini de yine oldukça merak ediyorum.

Bu arada dizinin müzikleri muazzam, Ramin Djawadi gerçek bir deha bu konuda. Kendisini saygıyla selamlıyorum, onlar nasıl müziklerdir öyle...