Volkswagen Türkiye Resmen Kuruldu!

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
Volkswagen Türkiye'ye ilişkin nihai kararını verdi ve Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi A.Ş. şirketini resmen kurdu.

130431-389544649.jpg

Yeni üretim tesisi kurmak isteyen Volkswagen markası ilk etapta Romanya, Bulgaristan, Sırbistan ve Türkiye arasında bir karar vereceğini açıklamıştı. Sonrasında ise adayların ikiye düştüğünü açıkladılar. Son bir aydır üst düzey ziyaretlerin gerçekleştiği süreçte son etapta Volkswagen Turkey Ticaret A.Ş’nin kurulması bu yatırımın Türkiye’de olacağının kanıtı olarak kabul ediliyor.

Alman otomobil devi Volkswagen'in Türkiye'ye açacağı fabrika ile ilgili kurmuş olduğu Volkswagen "Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ." şekilde isimlendirilen şirket, Ticaret Sicil Gazetesi'nde de yer aldı. Ticaret Sicil Gazetesi'nde yer alan bilgilere göre Volkswagen'in Türkiye'de kurduğu şirketin merkezi de belli olmuş oldu. Edinilen bilgilere göre şirketin merkezi, Manisa'da bulunuyor. Volkswagen, bu şirket için 943.5 milyon TL sermaye ayırmış durumda.

• Harika
Reactions: Gizmen

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
Bulgaristan, Romanya, Sırbistan gibi ülkelerdense vatandaşlarımızın yararlanabilmesi adına bizim ülkemizde kurulmasına çok sevindim. Son yıllarda işsizliğin tavan yaptığı ülkemizde çok iyi iş imkanı, yüksek maaş ve işçisine değer veren nadir şirketlerden birinin ikinci ayağını Türkiye'ye getirmesi çok iyi oldu. Hayırlı uğurlu olsun. :Z

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,284
Puanı
1,060
Biraz tecrübem ve İngilizcem olsaydı işe başlama ihtimalim yüksek olurdu burada. :D

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
Biraz tecrübem ve İngilizcem olsaydı işe başlama ihtimalim yüksek olurdu burada. :D
Ana merkezi olan Wolfsburg'ta gitmiştim, İngilizce'nin yanı sıra Matematik ve İktisad dersleri çok önemli rol oynuyor. Ama Türkiye'de nasıl olur bilemem. :D

• Beğendim
Reactions: cookies

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
Bu iş yalan hikayesine döndü...Manisa olarak heyecan yarattı ama W den resmi açıklama Şubat gibi gelecek.