Volkan Kocatürk 'Halka'dan Ayrılıyor!

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Adaşım beni bilirsin, yavaş ve sessiz adımlarla güncele doğru ilerliyorum. :A Acele etmeye gerek yok, yalnız yönetmenin değişecek olması beni bir miktar üzdü. Volkan Kocatürk önceki işlerinden ayrıldıktan sonra hep o diziler bozdu, öyle bir mevzu var ve bu beni korkutuyor. :A
Seni bilirim ama yaptığın bu sinir bozucu gizem canımı sıkıyor. :A Sanki hala 5. bölümdesin de söylemeye korkuyorsun havası var ortada. :A VE ben bu puslu havalardan pek hoşlanmadığımı belirtmek isterim. :A

Volkan Kocatürk'ün bir tek Şubat'ını bilirim o da mükemmel bir işti. Burada da ona benzer bir tarz yapmış ve aşırı beğendim. Kanalın değil de yapımcının bu diziye özel bir tarz yaptığı düşüncesi hakim oldu bende. Yani yabancı dizi gibi 13 bölüm 13 bölüm değişerek gidecek yönetmenler. İyi bir yönetmen gelirse ve diziye olumsuz yansımazsa sorun yok. Ama işte Volkan Kocatürk çıtayı öyle bir açtı ki insan korkuyor ister istemez...
Evet ben geldim güncele, Şerlok beyi de bekliyoruz artık en kısa zamanda :A
Sana helal olsun yoldaşım, bazıları ibret alsın. :A Peki ne diyorsun daha önce konuştuklarıma. En iyi açılış yapan yerli dizi yorumuma yani. Konuştuğumuz diğer tüm efsane işlerin (Kurtlar Vadisi 1-97, Ezel) ilk 9 bölümünü düşün ve Halka'nın ilk 9 bölümünü düşün... Bana katılıyorsundur bence. :D

• Beğendim
Reactions: MasacRE

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Seni bilirim ama yaptığın bu sinir bozucu gizem canımı sıkıyor. :A Sanki hala 5. bölümdesin de söylemeye korkuyorsun havası var ortada. :A VE ben bu puslu havalardan pek hoşlanmadığımı belirtmek isterim. :A

Volkan Kocatürk'ün bir tek Şubat'ını bilirim o da mükemmel bir işti. Burada da ona benzer bir tarz yapmış ve aşırı beğendim. Kanalın değil de yapımcının bu diziye özel bir tarz yaptığı düşüncesi hakim oldu bende. Yani yabancı dizi gibi 13 bölüm 13 bölüm değişerek gidecek yönetmenler. İyi bir yönetmen gelirse ve diziye olumsuz yansımazsa sorun yok. Ama işte Volkan Kocatürk çıtayı öyle bir açtı ki insan korkuyor ister istemez...

Sana helal olsun yoldaşım, bazıları ibret alsın. :A Peki ne diyorsun daha önce konuştuklarıma. En iyi açılış yapan yerli dizi yorumuma yani. Konuştuğumuz diğer tüm efsane işlerin (Kurtlar Vadisi 1-97, Ezel) ilk 9 bölümünü düşün ve Halka'nın ilk 9 bölümünü düşün... Bana katılıyorsundur bence. :D
Yani evet direk en iyi bu demem belki ama en iyiler arasında diyebilirim. Halka'da şu ana kadar izlediklerimiz dışında asıl ileriki kısımlara bıraktıkları gizemler çok heyecanlandırıyor insanı. Baştan çok iyi tasarlamışlar gibi duruyor diziyi. Her bölüm biraz cevap verip bolca da soru işaretleriyle dolduruyorlar kafamızı. Böyle böyle ilerleyerek devam ederse sadece başı değil baştan sonuna kadar harika bir dizi olur Halka.

• Beğendim
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Yani evet direk en iyi bu demem belki ama en iyiler arasında diyebilirim. Halka'da şu ana kadar izlediklerimiz dışında asıl ileriki kısımlara bıraktıkları gizemler çok heyecanlandırıyor insanı. Baştan çok iyi tasarlamışlar gibi duruyor diziyi. Her bölüm biraz cevap verip bolca da soru işaretleriyle dolduruyorlar kafamızı. Böyle böyle ilerleyerek devam ederse sadece başı değil baştan sonuna kadar harika bir dizi olur Halka.
Zaten mesele de orda başlıyor. Öyle bir giriş yapıldı ki hikayeye ve daha o kadar çok mevzu var ki anlatılmamış bu temponun ardı arkası kesilmeyecek gibi duruyor. Ben bu ilerleyişin ve senaryo gidişatının baştan sona planlandığını düşünüyorum. Öyle alelade haftalık yazılan bir senaryo değil bu. Yabancı dizilerde olduğu gibi daha en başından tüm sezonu planlamışlar sadece bölümleri sırası geldiğinde çekiyor adamlar. Yönetmen'in 13 bölümlük seçilmesi bile baştan düşünülmüş yani. O yüzden yeni yönetmen geldiğinde de isme göre bir yorum yaparız elbet ama dizinin bu senaryosunun kolay kolay bozmayacağını düşünüyorum. Baştan sona aynı Ezel'in ilk 33'ü gibi kusursuz bir ilk sezon izleyeceğiz gibi duruyor...

Direk en iyi buna demek biraz kişisel yorum elbette. Ama düşünüyorum hatırlamaya çalışıyorum. Hani mesela Kurtlar Vadisi'nin ilk 9 10 bölümüne bakıyorum. Böyle twistler, zeka kokan senaryolar, akıl oyunları, çılgın bir gizem ve tempo. Yoktu yani hatırlamıyorum. Kurtlar Vadisi ilk 10 bölümünde Şevko 9'da ölmüştü düşün. Şevko... Yani ortada ne böyle bir tempo ne böyle bir olay örgüsü ne de böyle bir kurgu vardı. Sadece daha önce görülmemiş harika bir mafya atmosferi vardı. Ama Halka o mafyatik atmosferi 2019 versiyonuna dönüştürüp inanılmaz bir teknik kaliteyle tamamıyla kendine has bir iş çıkardı ortaya. Senaryodaki ilk 9 bölüm temposu ve saydığım diğer harikalıklar da cabası. O yüzden Vadi'yi geçti bana göre açılış kısmında.

Geleyim Ezel'le ilgili olaya. Ezel'in ilk sezonu da tamamen baştan kurgulanmış herşeyi düşünülmüş tüm bölümleri mükemmel bir kıvama sahipti. İlk 9 10 bölümü düşünüyorum çılgınlığı bu boyutta mıydı diye hatırlamaya çalışıyorum yine yetişemiyor gibi geliyor. Tamamen kişisel bir yorum ama Halka bence gerçekten en iyi açılış yapan yerli dizi konumunda. Elbette bunu devam ettirmesi Halka'yı bu saydığım dizilerden öne geçirecek veya geride bırakacak ama bana göre kesinlikle açılışı o dizilerden daha iyi yaptı. Umalım da 13 bölümden sonra tadımız kaçmaz...

• Beğendim
Reactions: MasacRE