Voleybol - Genel Yorum & Sohbet Konusu | Filenin Sultanlar─▒ ­čĆÉ

21.06.2024 - MAÇ SONUCU
Polonya 3 - 2 T├╝rkiye

NOT: Bu ma├ž ile T├╝rkiye, 2024 FIVB Kad─▒nlar Voleybol Milletler Ligi ├žeyrek finalinde elendi.
images-231.jpeg

• ├ťz├╝c├╝
Reactions: 12.Adam
Favori olarak g├Âr├╝len Brezilya VNL'de bu sene hi├ž ma─člubiyeti yokken en ├Ânemli yerde yenildi Japonya'ya ve finale y├╝kselemedi, sevindim a├ž─▒k├žas─▒ ne yalan s├Âyleyeyim. ─░lk olarak ─░talya'n─▒n Polonya'y─▒ malamat etmesi ar─▒ndan Brezilya'n─▒n balonunun s├Ânmesi ├žok keyiflendirdi bug├╝n. :A Yar─▒n hangi tak─▒m kazan─▒rsa kazans─▒n ├╝z├╝lmem fakat g├Ânl├╝m ─░talya'dan yana.

• ─░lgin├ž
Reactions: Royal Highness
Favori olarak g├Âr├╝len Brezilya VNL'de bu sene hi├ž ma─člubiyeti yokken en ├Ânemli yerde yenildi Japonya'ya ve finale y├╝kselemedi, sevindim a├ž─▒k├žas─▒ ne yalan s├Âyleyeyim. ─░lk olarak ─░talya'n─▒n Polonya'y─▒ malamat etmesi ar─▒ndan Brezilya'n─▒n balonunun s├Ânmesi ├žok keyiflendirdi bug├╝n. :A Yar─▒n hangi tak─▒m kazan─▒rsa kazans─▒n ├╝z├╝lmem fakat g├Ânl├╝m ─░talya'dan yana.
Bug├╝n ma├žlar─▒ izleyemedim. Brezilya'n─▒n elenmesine ├žok ┼ča┼č─▒rd─▒m. Finali oynar ve 2024 VNL ┼×ampiyonu olur diye d├╝┼č├╝n├╝yordum.

Brezilya - Polonya'n─▒n oynayaca─č─▒ 3.'l├╝k ma├ž─▒n─▒ Brezilya al─▒r diyorum.

Japonya - ─░talya final ma├ž─▒n─▒ ise ─░talya'n─▒n kazan─▒p ┼čampiyon olaca─č─▒n─▒ tahmin ediyorum. Bakal─▒m yar─▒n 16.30'da izleyip g├Ârece─čiz.

G├Ân├╝l isterdi ki Filenin Sultanlar─▒ finale ├ž─▒kamasa bile 3.'l├╝k ma├ž─▒n─▒ oynas─▒n. Ama olmad─▒. Olsun, ├Ân├╝m├╝zdeki olimpiyatlara odaklanaca─č─▒z.

• Be─čendim
Reactions: Hazem
Bug├╝n ma├žlar─▒ izleyemedim. Brezilya'n─▒n elenmesine ├žok ┼ča┼č─▒rd─▒m. Finali oynar ve 2024 VNL ┼×ampiyonu olur diye d├╝┼č├╝n├╝yordum.

Brezilya - Polonya'n─▒n oynayaca─č─▒ 3.'l├╝k ma├ž─▒n─▒ Brezilya al─▒r diyorum.

Japonya - ─░talya final ma├ž─▒n─▒ ise ─░talya'n─▒n kazan─▒p ┼čampiyon olaca─č─▒n─▒ tahmin ediyorum. Bakal─▒m yar─▒n 16.30'da izleyip g├Ârece─čiz.

G├Ân├╝l isterdi ki Filenin Sultanlar─▒ finale ├ž─▒kamasa bile 3.'l├╝k ma├ž─▒n─▒ oynas─▒n. Ama olmad─▒. Olsun, ├Ân├╝m├╝zdeki olimpiyatlara odaklanaca─č─▒z.
Brezilya zaten yener PolonyaÔÇÖy─▒ tahminimce 3-1 veya 3-0 biter ama final ma├ž─▒ ├žok zor ge├žer. Japonya muhte┼čem bir oyun ├ž─▒kard─▒ bug├╝n yar─▒n her┼čey olabilir.

• Aynen
Reactions: Royal Highness
Brezilya - Polonya 3.'l├╝k ma├ž─▒nda ┼ču ana kadar ├╝├ž├╝nc├╝ set geride kald─▒ ve Polonya 2-1 ├Âne ge├žti.

Ma├ž─▒ izlerken g├Âzlemim ┼ču oldu: Brezilya rakibini biraz hafife alarak ├ž─▒km─▒┼č oyun sahas─▒na. ├çok rahat bir galibiyet alacaklar─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorlard─▒ bence.

─░lk seti Polonya al─▒nca ikinci sette ma├ža olabildi─čince as─▒ld─▒lar ve 28'e kadar uzayan seti 28-26 ald─▒lar.
Skor 1-1 oldu.

├ť├ž├╝nc─▒ set bana g├Âre Polonya'n─▒n bariz ├╝st├╝n oldu─ču bir setti. Set boyunca hep fark─▒ a├žarak ilerlediler
ve seti alarak skoru 2-1 yapt─▒lar.

┼×u an d├Ârd├╝nc├╝ set oynan─▒yor. Brezilya bu turnuvada yar─▒ finale kadar yenilgisiz bir ┼čekilde gelerek iyi bir tak─▒m oldu─čunu zaten kan─▒tlad─▒. Kolay bir rakip de─čil.
Ama Polonya da bu turnuvada hafife al─▒nacak bir rakip de─čil.

Tabi ki ma├ž daha devam ediyor. Belki Brezilya skoru ├Ânce 2-2'ye sonra da 3-2'ye getirerek 3.olur.
Ama bence ┼ču an ibre Polonya'ya daha yak─▒n.

Yine de "voleybolda her an her ┼čey olabilir" diyor
ve ma├ž─▒n geri kalan─▒n─▒ izlemeye gidiyorum :)

Brezilya d├Ârd├╝nc├╝ seti 25-19 alarak skoru 2-2'ye getirdi. Ma├ž ├žok ├žeki┼čmeli ilerliyor.

┼×u an 15'te bitecek olan be┼činci set oynan─▒yor.

Be┼činci seti 15-9 alarak skoru 3-2 yapan
Polonya, 2024 FIVB Kad─▒nlar Voleybol Milletler Ligi 3.'s├╝ olarak Bronz Madalyan─▒n sahibi oluyor.

Son d├╝zenleme:
OL─░MP─░YAT KADROSU BELL─░ OLDU!
­čç╣­čçĚ

• Pas├Âr: Elif ┼×ahin - Cansu ├ľzbay
  • Pas├Âr ├çapraz─▒: Melissa Vargas
  • Sma├ž├Âr: Hande Balad─▒n - Ebrar Karakurt - Tu─čba ─░vegin - Derya Cebecio─člu - Meliha Diken
  • Orta Oyuncu: Eda Erdem - Zehra G├╝ne┼č - Asl─▒ Kala├ž
  • Libero: Gizem ├ľrge
  • +1: Beyza Ar─▒c─▒ (orta oyuncu)
(Simge Ak├Âz, ─░lkin Ayd─▒n ve Ay├ža Ayka├ž kadro d─▒┼č─▒ kald─▒.)

GR9iZWmXUAAjOcA

OL─░MP─░YAT KADROSU BELL─░ OLDU!
­čç╣­čçĚ

• Pas├Âr: Elif ┼×ahin - Cansu ├ľzbay
  • Pas├Âr ├çapraz─▒: Melissa Vargas
  • Sma├ž├Âr: Hande Balad─▒n - Ebrar Karakurt - Tu─čba ─░vegin - Derya Cebecio─člu - Meliha Diken
  • Orta Oyuncu: Eda Erdem - Zehra G├╝ne┼č - Asl─▒ Kala├ž
  • Libero: Gizem ├ľrge
  • +1: Beyza Ar─▒c─▒ (orta oyuncu)
(Simge Ak├Âz, ─░lkin Ayd─▒n ve Ay├ža Ayka├ž kadro d─▒┼č─▒ kald─▒.)

GR9iZWmXUAAjOcA
Gayet iyi bir kadro ile gidiyoruz. Simge i┼čine cidden ├╝z├╝ld├╝m. Gizem'den daha iyi sezon ge├žirmi┼čti ama ┼čartlar b├Âyle olu┼čtu. ─░lkin'in iyile┼čmemi┼č olmas─▒ da k├Ât├╝ ancak Meliha hamlesi onu kapat─▒r. Ay├ža'y─▒ g├Ât├╝rmek gibi bir hatan─▒n yap─▒lmamas─▒ ayr─▒ sevindirdi.

Santarelli hocam─▒z umar─▒m iyi dinlenmi┼čtir. Kafas─▒n─▒ sahaya verip sadece do─čru ┼čeyleri yaparak alt─▒n madalyay─▒ kazanabiliriz. Ekstra d├╝┼č├╝ncelere girip bizi zora sokmad─▒─č─▒ s├╝rece biz her t├╝rl├╝ madalya al─▒r─▒z.

Millet ├žat─▒r ├žat─▒r haz─▒rl─▒k ma├ž─▒ yaparken bizimkiler man┼čet ma├ž─▒ yap─▒p duruyor. Yaz ba┼č─▒ndan hi├ž ders al─▒nmam─▒┼č sanki. Alt─▒n madalya umuduyla gitti─čimiz yerden umar─▒m hezimetle d├Ânmeyiz.

Son Mesajlar

Forum ─░statistikleri

Konular
170,739
Kullan─▒c─▒lar
8,426
Son ├ťye
Alperen7621