12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,177
Puanı
1,060
NASIL BAŞLADI ? NASIL BİTTİ?

IMG_0384.jpeg

IMG_0382.jpeg

IMG_0383.jpeg

@Özgür @Aserat

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Yaz boyu girip detaylı analizler yazmak istedim ama yoğun çalışınca unutulup gidiyor. Denk gelen lig maçlarından tut, Dünya Kulüpler Şampiyonası ve Milletler Ligi'nin Türkiye ayağını tribünden izlemeyi başardığım bir yıl geçirdim. :D Şimdi şehrimizin takımı Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop'ta Sultanlar Ligi'nde mücadele edeceği için bol bol mesai çıkışı maça gitmeli bir yıl bekliyor beni :D

Neyse gelelim Filenin Sultanları'na; çok başarılı bir yaz sezonunu geride bıraktılar. Bu sezonun en yıpranan iki oyuncusuna değinmek istiyorum: Hande Baladın ve Ebrar Karakurt! Biri tercihinden dolayı linç edilip kaale alınmayacak gazetelerin kaale alınmayacak başlıkları ile halkı yönlendirmeye çalışanlarla uğraşırken diğeri (forumda konusu açıldı mı bilmiyorum) silahla yaralamadan tutun yüzüne kezzap atmakla tehdit eden bir şahsın mahkeme süreçleri ve bunun verdiği psikolojik yıpranmanın yanında tırnaklarından dolayı dahi linç yedi. Yedikleri o kadar linç var ki artık say say bitmez. Bu kızlar tatil yapmak yerine yıllardır aralıksız kulüp sezonu ve milli sezonu sırtlayarak gidiyorlar ki Hande Baladın henüz 26 yaşında olmasına rağmen milli takım formasını Eda Erdem'den sonra en çok terleten kişi takımda. O kadar çok emek var ki sırf voleybol popüler diye izleyip linç eden kesim tek yazda tüm voleybol severleri bıktırdı. Sözüm meclisten dışarı özellikle ''Bunlar her hafta şampiyon mu oluyor? Kolay spor demek ki o yüzden sık sık şampiyon oluyor. '' ''Maliyetli bir spor olmadığı için ve kazandıkları kupanın çok değeri olmadığı için tarifeli uçakla ekonomi sınıfında ülkeye dönmelerinde sorun yok. Futbol takımının özel uçakla gitmesi ve dinlenmeleri daha önemli'' ''Benim için Fenerbahçe-Galatasaray vs. gibi takımların yenilse bile atacağı bir gol Filenin Sultanları'nın şampiyonluğundan daha değerli.'' ''Balon spor yenilecekleri günü merakla bekliyorum'' gibi binlerce belki daha fazla yorumla karşılaştım. Ve maalesef ki bunu söyleyenlerin çoğunluğu futbol seyircisi. Başarı getiren hatta dünyanın en iyi (kadınlarda) 2 liginden birisinin Türk ligi olması, Şampiyonlar Ligi son 4 takımının 3'ünün Türk takımı 4. takımın ise as pasör çaprazının Türk bir oyuncu olması, milli takımla alınan peş peşe kupa ve 22 maçlık yenilmezlik serisinin normalmiş gibi karşılanması çok garibime gidiyor. Ama bu kızlar bu şekilde devam edip bir şeyleri insanlara kabullendirecekler inanıyorum ve can-ı gönülden destekliyorum.

Biraz daha boş vakit yaratabilirsem Sultanlar Ligi maç sonuçları transfer haberleri ile alakalı çalışma yapmak isterim. Nasip artık :D

NOT: 2026 Avrupa Şampiyonası da Türkiye'de düzenlenecek. O turnuvayı da yerinden takip edeceğim :D

• Harika
Reactions: 12.Adam

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,116
Puanı
280
"Filenin Efeleri'nin yeni antrenörü ile anlaştık. Yabancı bir isim, İtalyan değil. İsmini söyleyemeyiz ama gelecek cuma günü kendisi için imza töreni düzenleyeceğiz."

• Okudum
Reactions: 12.Adam