Völler: "Messi, Pele ve Maradona ile Aynı Seviyeye Geldi"

darksaal

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
3,579
Puanı
910
[h=2]Bayer Leverkusen Sportif Direktörü Rudi Völler, Barcelona'nın yıldız futbolcusu Lionel Messi'ye övgüler yağdırdı.[/h]
165784hp2.jpg

[SIZE=+0][/SIZE]Bayer Leverkusen'in sportif direktörü ve Alman futbolunun unutulmaz isimlerinden olan Rudi Völler, Barcelona'nın yıldızı Lionel Messi'nin artık Pele ve Maradona ile aynı seviyede olduğunu söyledi.

Şampiyonlar Ligi'nde 3-1'in rövanşında Camp Nou deplasmanına giden Bayer Leverkusen, Messi'nin 5 ve Tello'nun 2 golüne engel olamadı ve sahadan 7-1'lik skorla mağlup ayrıldı.

Messi'nin muazzam performansının ardından SAT.1'e açıklamalarda bulunan Voller, "Messi'yi, bu maçta 5 gol birden attığı için övmüyorum. O bunu yıllardır yapıyor. Messi'nin artık Maradona ve Pele ile aynı seviyede olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Barcelona'nın dünyanın en iyi takımı olduğunu söyleyen Völler, "Barcelona bizi ikinci yarıda bitirdi. Harika bir savunma ve doğru tercihler yaptılar. Şu an La Liga'da Real Madrid'in 10 puan gerisinde yer alabilirler, fakat onların dünyanın en iyi takımı olduklarını düşünüyorum." diye konuştu.

Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde 7 maçta 12 gole ulaşan Lionel Messi, toplamda ise bu sezon 42 maçta 48 kez fileleri havalandırmayı başardı.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,209
Puanı
1,059
bence de onların seviyesine geldi ve yakında geçer.inanılmaz bi yetenek

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,699
Puanı
461
Ben pek moradona seviyesini anlamam sanırım, ama benim düşüncem messi katladı onları artık:)