Uzaktan Eğitim Dönemi Hakkında Düşünceleriniz Nedir?

DarkLegenD

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
2612499_810x458.jpg

Coronavirüs salgını Türkiye topraklarında kendini gösterince uzaktan eğitime geçildi. Dönemin büyük bir çoğunluğunu okula adım atmadan geçirdik. Bu süreç hakkında ne düşünüyorsunuz? Sürecin verimliliğini, artılarını ve eksilerini dile getirelim ve gerekirse tartışalım.

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Herkesin aksine ben çok verim aldım, sabahın köründe gidip anlayamadığım dersi istediğim saatte tekrar dinleyip çok güzel notlar aldım. :Z

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
Kişi zaten başarılı ise her türlü başarılıdır. Bana sorun olmadı. :bhr: Kişi yeter ki ders yapmaktan zevk alsın. ;)

DarkLegenD

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Yükseğe çıkartalım.

Tembel bir öğrenci olduğum için tek pozitif katkısı 80-90 gibi notların havada uçuşması oldu. Tüm bu notlara rağmen 0.20 puan yükseldi akademik ortalamam, bu da ayrı bir olay. 5 kredili iki dersin çok düşük ortalamalara sahip olması bunda bir etken tabii ama bu kadar da az etki yaşatmamalı yani.

Ülkedeki eğitimin zaten kötü olduğunu düşünürsek bu uzaktan eğitim düzeniyle iyice aşağıya çekildi var olan kalite. Öğrenci derslere katılmıyor, başka zamanlarda bolca zamanı olmasına rağmen oturup izlemiyor bile. Sadece yoklamada gözükmek için videoya tıklıyor. Yüz yüze eğitim de hiç olmazsa sınıfta, öğretmenin gözü önünde oluyor ve derse bir şekilde katılım gösteriyorsun.

Sosyal hayvanlar olduğumuz için iletişim ve temas hâlinde olmalıyız ki psikolojimiz iyi olsun, ilişkilerimiz gelişsin. Kendim için konuşacak olursam insan içine çıkmak bile bir şey. Hiç konuşmasan bile göz teması ile kurulan bir etkileşim oluyor. Canlı canlı insan görüyorsun.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
"Yatarak geçmek" diye bir şey vardır ya, bunun ete kemiğe bürünmüş hali bu sistem. Yataktan kalkıyorsun, dersine çalışıyorsun, sınava giriyorsun, sonra yine yatıyorsun.

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Eğer baştan işi sıkı tutsaydım bu dönemi komple verirdim. Şimdi yaz okulunda dersleri toparlayacam. İnşallah yeni yılda da online eğitime devam ederiz. :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Zaman ve kolaylık bakımından çok iyi olsa ve özellikle sınav dönemi için büyük kolaylık sağlasa da yüz yüze dayalı eğitimin yerine geçemediği için bu bakımdan çok verimli olduğu söylenemez.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Ankara'daki bir üniversiteye geçecek kadar ortalama yaptırdı sağolsun. :A

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Pek bizim okul uygulanmadığı için faydasını göremedim eba canlı ders için söylüyorum. Zaten pek katılan da yoktu. TV'de ise beklediğimden iyiydi yine. Yine de okul ortamı bir başka tabiki.

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
Önceki sistemi tercih ederdim tabii ki. Zaten ev ortamında kolayca çalışabilen biri değilim şu ana kadar genelde ailemden uzakta okuduğum için. Evde dikkat kolaylıkla dağılabiliyor, hiç çalışma hevesi vermiyor.

Kendi adıma konuşmam gerekirse derslere de sonradan yoklama vermek için giriyorum, kimsenin sabahın 9’unda ders dinlemeye can atacağını da sanmıyorum alternatifi olduğu sürece...

Sınavları da söylememe gerek yok zaten... Kısacası hiç verimi olmayan ve bir an önce bitmesini istediğim sistem. (evet daha bitmedi benim için :()