"Uyanış: Büyük Selçuklu" Dizisi İçin Dev Prodüksiyon! | TRT 1

serhatt

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
62,555
Puanı
1,060
1600361074892.jpeg

TRT 1’in merakla beklenen yeni dizisi "Uyanış: Büyük Selçuklu" için dev prodüksiyon!

Yapımcılığını Akli Film’in, yönetmenliğini Emre Konuk’un üstlendiği, başrollerinde; Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Hatice Şendil, Gürkan Uygun, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci ve Mehmet Özgür’ün yer aldığı, ilk bölümüyle 28 Eylül Pazartesi izleyiciyle buluşacak olan dizinin birinci bölümü; 150 kişilik teknik ekip, 50 kişilik oyuncu kadrosu, 3 bine yakın yardımcı oyuncu ile kurulan platoda ve farklı lokasyonlarda 60 günde bitti.

7 bin 500 metrekarelik özel olarak hazırlanan plato içerisine saray, medrese ve kervansaray; açık platoya Anadolu Selçuklu Obası ve Kınık Obası, Şelemzar Şehri ve Bizans Kalesi kuruldu. Döneme ait 3 bin adet aksesuvar ve 5 bin parçalık kostümler yapıldı. Aksiyon, at binme, kılıç eğitimleri Hollywood’da koreografi çalışmalarını gerçekleştiren Nomad Stunts tarafından verildi.

"Uyanış: Büyük Selçuklu" ilk bölümüyle 28 Eylül Pazartesi 20.00’da TRT 1’de.

Doğan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,101
Puanı
710
BARI inşallah bunu n reytingleri reklam gelirlerinin iyi olmasını dilerim..

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Çok kalabalık prodüksiyon. Bir bölümü 60 günde tamamladılarsa ya sonraki bölümlerde kalite çok düşecek, ya da bölümlerin yetişmesi sıkıntılı olacak.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Doğan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,101
Puanı
710
Yasak Elma'yı etkilemesin de.
:-):-) Benim düşüncem büyük selçuklu dizisi çift rakamları görür...10 reytingle başlar...yasak elma etkılenmez sevval sam dediğine göre reytingleri dahada arttırıyor ve diğer diziler sezon ilerledikçe reyting düşer .bizim dizimin dahada yukseliyor dedi sevval samla talat bulut.. yasak elma su an 4.sezonda,,, hercai 3.sezonda hercaı nın reytingleri düşüyor ..çukur dizisi bilmem

• Beğendim
Reactions: serhatt