FK13 Un Air De Famille (1996) - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

1631033070390.png

Un air de famille

Tür:
Komedi, Dram
Süre: 110 dakika

Yönetmen: Cédric Klapisch
Senaryo: Agnès Jaoui, Jean-Pierre Bacri, Cédric Klapisch

Oyuncular:
Jean-Pierre Bacri
Jean-Pierre Darroussin
Catherine Frot

IMDb Linki

Puanlar:
IMDb: 7.5/10
Rotten Tomatoes: 88%

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Un air de famille, Cédric Klapisch'in yönetmenliğini üstlendiği film ve bu filmin neredeyse tamamı tek mekanda geçiyor. Film aile bağlarını konu alıyor. Aile doğum günü için bir restoranda bir araya geliyor ve aralarında ciddi patlamaların yaşandığı bir doğum günü toplanması oluyor.

Toplanılan mekan aile üyelerinden Henri'nin işlettiği bir restoran, babasından kalan bir mekan ve çalışanı kitap kurdu Denis. Ailenin gözde oğlu ve iyi bir mevki sahibi Philippe ve eşi Yolande. Kaba saba ve soğuk duran Betty. Evin annesi olan Ménard. Filmde öne çıkan altı karakter var.

Filmde karakterlerin diyalogları üzerinden karakterleri tanımaya başlama var. Diyalog odaklı olduğu için biraz ağır gittiği de oluyor. Biraz da tiyatral bir hava var filmde diyalog odaklı olduğu için. Filmin özellikle sonuç kısmı iyiydi, gülümsetti.

Her karakterin ayrı sorunu var ve hepsinin de birbiriyle sorunu var. Henri eşiyle ayrılma noktasına gelmiş; Denis, Betty'e ilgi duyuyor ama bunu tam anlamıyla gösteremiyor, abisi olan Henri ile çalıştığı için ve kendisini bu açıdan ona karşı uzak hissettiği için gösteremiyor.Philippe mevki sahibi olmuş ama kaba, Yolande bu kabalığa özellikle maruz kalıyor. Evin annesi Ménard ise, en çok ilgiyi Philip'e gösteriyor ve en az filmdekiler kadar kaba saba. Sonuç kısmında ise bütün bunlar çok iyi bağlanıyor ve özellikle Denis ile Betty kısmı gülümsetiyor.

7/10

07.09.2021

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Hiç içine giremediğim bir film oldu maalesef. Sorun neredeydi bilemiyorum ama komedisi bana işlemedi, eğlenmedim. Aslında sevebileceğim bir tarzda olmasına karşın bir türlü olaylar ilgimi çekemedi. Birkaç eğlenceli sahne dışında iyi hatırlamayacağım bir film oldu maalesef.

4/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Hiç içine giremediğim bir film oldu maalesef. Sorun neredeydi bilemiyorum ama komedisi bana işlemedi, eğlenmedim. Aslında sevebileceğim bir tarzda olmasına karşın bir türlü olaylar ilgimi çekemedi. Birkaç eğlenceli sahne dışında iyi hatırlamayacağım bir film oldu maalesef.

4/10
@bazinga'nın yüzü Fransız filmlerinden gülmüyordu, belki de genel olarak Fransız filmleri ona hitap etmiyordu. :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bergman Fransız değil. :A Bizde yönetmen ismine göre puan yok. Herkese hakettiği kadar. :A
Bergman, @Dosi'nin dedesi, biliyorum orasını zaten. Ben genel olarak bahsediyorum olaydan. :A Herkese hak ettiği kadar değil, senin perspektifinden hak ettiği kadar. Bergman dedeye puanları görseler gülerler, @MEnes de güler bak, o da sever Bergman dedeyi. @Tolstoyevski de seviyor. Hatta @Sherlock da sever muhtemelen ama girmiyor foruma. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bergman, @Dosi'nin dedesi, biliyorum orasını zaten. Ben genel olarak bahsediyorum olaydan. :A Herkese hak ettiği kadar değil, senin perspektifinden hak ettiği kadar. Bergman dedeye puanları görseler gülerler, @MEnes de güler bak, o da sever Bergman dedeyi. @Tolstoyevski de seviyor. Hatta @Sherlock da sever muhtemelen ama girmiyor foruma. :A
Tabii ki benim perspektifimden, başkasının perspektifinden bana ne. :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Bergman dedemin izlediğim herhangi bir filmine 8 aşağısı puan vermedim... Vereni de kabul etmiyorum, dedem gayet kaliteli ve sanatsal filmler çekmiştir... :A @bazinga

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Araf and bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bergman dedemin izlediğim herhangi bir filmine 8 aşağısı puan vermedim... Vereni de kabul etmiyorum, dedem gayet kaliteli ve sanatsal filmler çekmiştir... :A @bazinga
Sanatsal olduğu doğrudur, kalitesiz de diyemem ama pek damak tadına uygun eserler vermemiş ne yazık ki usta. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Sanatsal olduğu doğrudur, kalitesiz de diyemem ama pek damak tadına uygun eserler vermemiş ne yazık ki usta. :A
Yani biraz zor ve hayatı sorgulatan ilginç filmler çekmiş dedem. :A Herkesin damak tadına uymayabileceği konusunda hak veriyorum... :A
@bazinga, @MEnes'İn cevabı karşısında şok olur ve @MEnes'i film kulübüne davet eder. :A
Ne zamandır yoktum dediler öldü... Dur lan burası orası değildi... :A 3 4 gündür Pc yoktu bakımda olduğu için. Hiç giremedim foruma o sıra ama özlemişim... Hem Pc'mi hem forumu... :A

Son düzenleme:
  • Güldürdün
Reactions: bazinga and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Yani biraz zor ve hayatı sorgulatan ilginç filmler çekmiş dedem. :A Herkesin damag tadına uymayabileceği konusunda hak veriyorum... :A

Ne zamandır yoktum dediler öldü... Dur lan burası orası değildi... :A 3 4 gündür Pc yoktu bakımda olduğu için. Hiç giremedim foruma o sıra ama özlemişim... Hem Pc'mi hem forumu... :A
Kral film yorumlarıyla dönmüştür umarım. @sherlcok arada giriyor foruma ama arada da olsa yorumlarıyla giriyor. :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
2021'den filmler izledim, hatta sinemaya falan da gittim 2 3 kez ama etkinlik filmleri maalesef... :A
Adam hayatı dolu dolu yaşıyor bak, arada foruma da uğra da, yorumlarını görelim. :A 2021 filmlerini yorumla arada, bazıları Oscar adayı olacaktır, yani tekrar yorumlamak zorunda kalmazsın. :A

• Güldürdün

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Adam hayatı dolu dolu yaşıyor bak, arada foruma da uğra da, yorumlarını görelim. :A 2021 filmlerini yorumla arada, bazıları Oscar adayı olacaktır, yani tekrar yorumlamak zorunda kalmazsın. :A
Hayırlısı bu hafta sonu zaman bulursam belki çözerim kim bilir... :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060

4/10
Bu filmede çizik atayım. Hiç bulaşmamayım:A

• Güldürdün
Reactions: bazinga