eTV Ufak Tefek Fesatlıklar - 2. Bölüm | Yeni Bölüm

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
UFAK TEFEK FESATLIKLAR (2).png

2. BÖLÜM

31 Aralık 2014
(Fav10 Enleri Gecesi tüm ihtişamıyla devam etmektedir. OzaN günün anlam ve önemi hakkındaki konuşmasının ardından sahneye Çiğdem-'i davet eder.)

OzaN: Ve karşınızda Fav10'un kraliçesi, başımızın tacı Çiğdem!
Çiğdem-: (alkışlar sona erdikten sonra) Çok teşekkür ederim Ozan'cığım. Ve tabii size de. Bu forumun buralara kadar gelmesinde sizin de etkiniz var. Bir sürü şey atlattık, her şeye rağmen dimdik ayaktayız.

(Konuşmayı izleyen Dosi o sırada xemrexxx'in yanına geldiğini fark eder.)

xemrexxx: (boynundan öperek) Biliyor musun, o sahneye çıkmayı Çiğdem'den daha çok hak ediyorsun. Herkes seni izlemeli.
Dosi: Çiğdem benim arkadaşım, onu kıskanacak değilim. Hak ediyor orada olmayı.
Çiğdem-: Demin dedim ya neler atlattık diye.. Bunu söylemek istemezdim, ama beni çok kahreden bir gerçeği öğrendim yakın zamanda.. Eğer izin verirseniz, bunu dizi kolik ve vadikızı ile birlikte açıklamak istiyorum.

(Öte yandan dizi kolik ve vadikızı sahne arkasında beklemektedir.)

vadikızı: Biz ne alaka şimdi?
dizi kolik: Gelince görürsün, hadi!

(dizi kolik, vadikızı'nın elinden tutarak gelirken Dosi arkadaşlarının neden sahneye çıktığını merak etmiştir.)

Çiğdem-: Bu gerçeği onun en yakın arkadaşları olarak birlikte söylemek istiyoruz... Dosi'ciğim, ne gerek vardı tüm bunlara? Bu kadar dibe batmanın ne gereği vardı?
dizi kolik: Forum için yazdığın o ağza alınmayacak laflarla dolu mesajları bulduk.
Çiğdem-: Yani eğer bir sorunun varsa bunu arkadaşlarınla paylaşabilirdin, ama böyle yollara başvurman çok üzdü bizi.
Dosi: Siz neden bahsediyorsunuz, adam gibi söyleyin önce.
Çiğdem-: Bundan bahsediyoruz tatlım.

(Salondaki led ekranda Dosi'nin yazdığı iddia edilen hakaret dolu birçok mesaj görünür. Herkes şok içindedir, bunun ihtimali bile korkunçtur. Dosi ise nasıl bir oyunun içinde olduğunu yeni anlamıştır.)

Çiğdem-: İşin kötü tarafı, sanki biliyormuşuz da saklıyormuşuz gibi görünecek olmamız. Bizim arkadaşımız olabilirsin, ama burası da bizim forumumuz. Ve kurallara uymayanlar bedelini öder.
Dosi: Bu doğru değil. Ben hayatta bunları yazmam, hepiniz tanıyorsunuz beni!
dizi kolik: Belli ki tanıyamamışız...
Dosi: Bari sen bir şey söyle vadikızı, biliyorsun bunları yapmayacağımı!
vadikızı: (dizi kolik'in kulağına) Bana böyle bir şeyden bahsetmemiştiniz.
dizi kolik: Bunu sonra konuşalım, herkes bizi bekliyor.
vadikızı: (derin bir iç çekerek) Kurallara göre davranmak zorundayız Dosi, üzgünüm.

(Dosi bununla ilgisi olmadığını diğerlerine ispat etmeye çalışsa da OzaN bir görevliyle birlikte onu kollarından tutarak götürür.)

Dosi: Durun, ne yapacaksınız bana?
OzaN: Diğerlerine ne yaptıysak onu...

2 Şubat 2018
(mrt-06 ve xBUGRAx, şimdi de Sherlock'un sorgusunu almaktadır.)

Sherlock: İşte böyle. Süresiz banlandı, kendisiyle aynı durumdaki üyelerin götürüldüğü hapishaneye attılar.
mrt-06: Nasıl çıktı peki?
Sherlock: Bilmiyoruz. Bazıları kaçtı diyor, bazıları yönetim insafa geldi diyor. Karışık...

2 Mart 2017
(Kızlar Dosi'yi karşılarında görmeleriyle şoka girmiştir. Aralarındaki sessizliği Çiğdem bozar.)

Çiğdem-: (sarılarak) Dosi! Ay canım, hoş geldin! Tatlım benim, seni o kadar özlemişiz ki ne yapacağımızı bilemedik.
Dosi: Al benden de o kadar. Her zamanki gibi paçoz... Yani kaliten üstünde Çiğdem'ciğim.
vadikızı: (sarılarak) Hoş geldin Dosi'ciğim.
Dosi: Hoş bulduk. Hayrola dizi kolik, şok oldun herhalde?
dizi kolik: Ne şok olacağım canım, aklım hala dün kocamla yaptığımız kaçamakta da.
Çiğdem- (İç Ses): Ay bu da çocuğu iyi karne getirmiş anne gibi göze sokacak illa!
Dosi: Ne mutlu sana.
Çiğdem-: Yalnız ben böyle ayak üstü konuşma istemiyorum. Akşam senin evde yemek diyorum?
Dosi: Bana uyar. Taşınma stresini de atmış olurum hem.
Çiğdem-: Öyleyse o iş bende tatlım. Hadi, see you!

(Kızlar evlerine dağılırken Dosi ise üzerindeki şoku atmaya çalışmaktadır.)

S.G.A.T.: N'oldu, çok mu şaşırdın?
Dosi: E, yani.
S.G.A.T.: Kızım yıllar öncenin davasını açma yeniden, kötü olur.. Onlar Seren Serengil'lik yapıyorsa sen de Gülben Ergen gibi geç git yanlarından.
Dosi: Sen gerçekten çok iyi bir dostsun, hakkını asla ödeyemem. Tüm umutlarım tükenmişken gelip aldın beni karanlığın içinden. Ama ikimizi bu hallere düşürenlerden intikam almam lazım, anlıyor musun?

- Flashback -
(Dosi hapiste geçen 1 senesinin ardından tahliye edileceğini öğrenmesiyle şaşırmıştır. Karşısında S.G.A.T.'ı görmesiyle şaşkınlığı daha da artar.)

Dosi: S.G.A.T.? Ama sen...
S.G.A.T.: Evet, o akşam orada bile değildim. Ama foruma döner dönmez üzerine atılan iftirayı öğrendim ve seni nasıl kurtarabilirim diye düşündün.
Dosi: Yönetimi nasıl ikna ettin?
S.G.A.T.: (tebessümle) Bugün itibariyle karşında en deneyimli çaylak üye duruyor.
Dosi: Benim için... Rütbenden mi vazgeçtin? (gözyaşları içinde) Ah, hepsi benim yüzümden...
S.G.A.T.: Yine böyle olsa yine vazgeçerim. İşlemediğin bir suç yüzünden buralarda sürünmene izin veremezdim..
- Flashback -

(Öte yandan xemrexxx ise evde Meryem Uzerli'nin haberini izlemektedir.)

xemrexxx: Şu gözlere bak be, kurban olurum.
dizi kolik: Kime kurban oluyorsun sen Emre? Sabah sabah cinnet geçirttirme bana!
xemrexxx: (hızla kanalı değiştirerek) Belgeseldeki eşeğe diyorum hayatım, baksana.
dizi kolik: Eşek eşeği çekiyor tabii..
xemrexxx: (sırıtarak) O zaman sen de mi eşek oluyorsun?
dizi kolik: Of Emre, git başımdan ya! Zevzekliğinle uğraşamayacağım şimdi!
xemrexxx: Ama haklıyım. Yani eşek eşeği çekiyorsa, biz de evliysek...
dizi kolik: Konuştukça batıyorsun, sus!

(Bu sırada denizz19 ise müzik şirketinde bir telefon görüşmesi yapmaktadır.)

denizz19: Tamam Sıla Hanım'cığım. Dilekleriniz bizim için bir emirdir. Teşekkür ederiz, iyi günler. (kapattıktan sonra) Tamamdır, oldu bu iş!
gözlemci: Sonu Kırgın Çiçekler senaristinin seni ekibe dahil etme sözü gibi olmasın da..
denizz19: O zamanlar toydum, daha gözüm açılmamıştı. Zaten benden faydalanmalarına kendim izin verdim, yoksa.. (telefonu çalar) Ne var Çiğdem?
Çiğdem-: Akşam bir arkadaşımıza ziyarete gitmemiz lazım. Bayağı önemli biri, yani hoş geldin dememiz gerekiyor. Kendisiyle çok uzun bir geçmişimiz var, bu yüzden...
denizz19: Tamam, akşam gelirim. Başka bir şey var mı?
Çiğdem-: Aslında...

(Çiğdem'in yeniden konuşmaya başlamasıyla Deniz telefonu kapatır.)

denizz19: Bu çeneye dayanabilene madalya takmak lazım..
gözlemci: Biraz fazla yüklenmiyor musun?
denizz19: Oradan konuşmak kolay, gel bir de evli olmayı dene!

BİRKAÇ SAAT SONRA
(Çiğdem-, dizi kolik, vadikızı, xemrexxx ve Ahmed, Dosi'nin kapısının önünde beklemektedir. O sırada denizz19 da yanlarına gelir.)

denizz19: Niye dikiliyorsunuz kapının önünde?
Çiğdem-: (elindeki Borcam'ı vererek) Seni bekliyoruz herhalde, zenginler arasında adettir tam tekmil içeri girmek.
denizz19: Ne kadar değişik insanlarsınız ya...

(Dosi kapıyı açar, Deniz karşısındaki güzellik karşısında aptala dönerek elindeki Borcam'ı düşürür. O an yaşadığı şey, sıradan bir etkilenmeden daha fazlasıdır.)

2. BÖLÜM SONU

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Harika ve yorumumu attım yarın geceye kadar okurum. Sen bana her projemde destek oldun ben de oluyorum. :Z

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Bak herşeyden önce tüm mentionlardan önce buraya geldim senin senaryonu ve fesatlıklarını okumaya :bhr:

Çiğdem'in karakteri Merve ile birebir yazılmış adeta :A Emeğine sağlık @Aserat cım , Çiğdem Mervelikte zirve yapmış :A

Bana hangi rolü biçtin dizideki tam çıkaramadım ama olsun ilk baştan kafamı şöyle bir sokmuşum içeri @denizz19 a iyi laf sokmuşum orada :A :D

Hepsi çok güzel olmuş , öncelikle emeğine sonra kalemine sağlık :D

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,092
Puanı
1,060
Deniz-Dosi aşkının ilk tohumları atılır :A

Ben yakıştıramadım tek rolüne oturan da @vadikızı olmuş bence :bhr:

:bhr:aşkım benim sağol sen benim kalbimi biliyosun işte de aslında bakarsan ben o son repliğimide söylemezdim ama adı üstünde senaryo işte senaryo:D

@Aserat bölüm güzel olmuş gülerek okudum yine bakalım devamında neler olacak:D

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Bak herşeyden önce tüm mentionlardan önce buraya geldim senin senaryonu ve fesatlıklarını okumaya :bhr:

Çiğdem'in karakteri Merve ile birebir yazılmış adeta :A Emeğine sağlık @Aserat cım , Çiğdem Mervelikte zirve yapmış :A

Bana hangi rolü biçtin dizideki tam çıkaramadım ama olsun ilk baştan kafamı şöyle bir sokmuşum içeri @denizz19 a iyi laf sokmuşum orada :A :D

Hepsi çok güzel olmuş , öncelikle emeğine sonra kalemine sağlık :D
@vadikızı na göz koyacak Deniz'in iş yerindeki yardımcısı galiba :D

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Bölüme gelince eline sağlık @Aserat
Daha dün dizinin 1. ve 2. bölümünü tamamladığım için gözümde canlandırabildim sahneleri :D
@S.G.A.T. ın rolünü beğendim. Fedakar arkadaş :A Bana birseyler hatırlarttı diyalogları :D
Umarım Dosi Deniz'den etkilenmez. Evli bir erkeğe göz koymak ıyyy :A
@xemrexxx nin sahnesi çok güldürdü :F

Son düzenleme: