eTV Ufak Tefek Fesatlıklar - 1. Bölüm | Yeni Dizi

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061
UFAK TEFEK FESATLIKLAR (2).png

1. BÖLÜM
1 Şubat 2018
(Fav10'un 11. yıl dönümü partisi gerçekleşmektedir. Herkes bir araya gelmiş keyfine bakarken bir çığlık sesiyle tüm misafirlerin dikkati o tarafa yönelir. Tam o anda birinin 2. kat penceresinden düştüğünü gören herkes dehşete düşmüştür.)

(Olayın yaşandığı gecenin ardından Forum Denetleme Kurulu'ndan gelen mrt-06 ve xBUGRAx olayı incelemeye başlamıştır.)

mrt-06: Bu çok kötü oldu... Fav10'un kapanma ihtimalinden yeni yeni uzaklaşılmaya başlanmışken... Eğer bu olayı çözemezsek kabak bizim başımızda patlayacak.
xBUGRAx: Kim yapmış olabilir? Yani kimin gözü bu kadar dönmüş olabilir? Tabii bir cinayetten bahsediyorsak...
mrt-06: İntihar da olabilir, ama kim böyle şaşaalı bir veda ister ki hayatına son verirken?

(mrt-06 ve xBUGRAx zaman kaybetmeden partideki olası görgü tanıklarını sorgulamaya başlar. İşe ilk olarak Aserat'tan başlarlar.)

mrt-06: Evet Aserat Bey, bize o gece ne gördüğünüzü anlatın.
xBUGRAx: Söylecekleriniz bizim çok önemli ve ehemmiyetli, bu yüzden iyi düşünün.
Aserat: Öncelikle anlatım bozukluğu yaptınız. 'Önemli' ve 'ehemmiyetli' aynı anlama geliyor çünkü.
xBUGRAx: Üniversitede Türkçe Öğretmenliği okuyan birine mi söylüyorsunuz bunu?
Aserat: Dersleri pek dinlemediğiniz belli oluyor..

(xBUGRAx üfleyerek can sıkıntısını belli ederken Aserat anlatmaya başlar.)

Aserat: Nereden başlasam bilmiyorum ki... Forum bugüne kadar birçok tartışma görmüştür, ama cinayet... Tüylerim ürperiyor söylerken...
mrt-06: Bize bunun nasıl başladığını anlatın lütfen.
Aserat: Dosi... Her şey onun gelmesiyle başladı... Nasıl bahsetsem ki ondan? Efendi kızdı. Özü sözü birdi. İyi kalpliydi.. Ama çekemediler işte.. Fena bir tuzak kurdular o gece...
mrt-06: Ne tuzağı?
Aserat: 3 yıl önce.. 2014'ün Enleri Gecesi'nde yönetime yazdığını iddia ettikleri sert mesajları gösterdiler. Ama öyle böyle değil, bayağı herkese saydırmış. Herkes şok oldu, kimse ihtimal vermedi böyle bir şey yapacağına. Ama çok iyi bir plan hazırlamışlardı.
xBUGRAx: Çoğul konuşuyorsunuz, birden fazla kişi yüzünden galiba.
Aserat: Aynen öyle. Çiğdem, vadikızı ve dizi kolik...

2 Mart 2017
(Çiğdem- gösterişli malikanesinde kahvesini içerken hizmetçisi Joseph'ın geldiğini fark eder.)

Joseph: Çiğdem Hanım, reytingler geldi. MusicSurvivor yine tüm gruplarda 1. olmuş. Twitter'da saatlerdir TT olduğumuzdan bahsetmiyorum zaten.
Çiğdem-: (tebessüm ederek) Canım, bana bilmediğim şeylerle gel. Biliyorum ben de ne kadar harika olduğumu.
Joseph: Her zamanki gibi ağzınızdan bal damlıyor Çiğdem Hanım.
Çiğdem-: Joseph'cığım, sana elli defa dedim o gömleğin ilk üç düğmesi açık duracak diye; dalgın mısın?
Joseph: Kusura bakmayın efendim, hemen hallediyorum.

(Joseph düğmenin iliğini açtıktan sonra kapı çalar, gelen dizi kolik'tir.)

Çiğdem-: (dizi kolik'le uzaktan öpüşerek) Hoş geldin hayatım, otur şöyle.
dizi kolik: Yine keyfin yerinde bakıyorum.
Çiğdem-: Benim keyfim yerinde olmasın da kimin olsun? Gerçi senin mod da bayağı yüksek.
dizi kolik: Söylemesi ayıp, dün akşam Emre'yle ufak bir otel kaçamağı yaptık da.
Çiğdem-: Kız, yılların odununu yonttun ya helal olsun.
dizi kolik: Yok be, hala odun. Hatta arada gözü 1-2 kadına takılıyor gözü, ama hemen dikkati kendime çekiyorum. Aslan gibi kocamı yedirmem kimseye.
Çiğdem-: Ay hadi, dışarı çıkalım. Otur otur sıkıldım.

(Çiğdem ve dizi kolik dışarı çıkar çıkmaz bir hayranın yoğun ilgisiyle karşılaşır.)

mesmeso61: Çiğdem Hanım, dünkü bölüm yine muhteşemdi. Sizinle aynı forumda olmak büyük bir şeref.
Çiğdem-: (kahkaha atarak) Ay canım, ben başlı başına şerefim ayol.

---
Aserat: Çiğdem Hanım böyleydi işte.. Tüm forumun sevgilisi.. Hatta kraliçesi. Yaptığı tüm yarışmalar reyting rekoru kırdıktan sonra moderatörlüğe yükselmişti. Kısacası gördüğü ilgi iyice artmıştı. Hatta adminden bile daha çok sözü geçiyordu bazen.
mrt-06: Biraz abartıyor olabilir misiniz?
Aserat: Siz de görseydiniz benim gibi düşünürdünüz, emin olun.
----

mesmeso61: Bir fotoğraf çekilebilir miyiz?
Çiğdem-: Aslında çok yoğunum, ama kırmayayım hadi. (birkaç selfie çektikten sonra) Ay neyse, benim çekimlere yetişmem gerekiyor. Hadi, see you!
dizi kolik: (göz kırparak) Eee Çiğdem, işler yolunda mı? Anladın sen.
Çiğdem-: Ay dizi kolik, ergenleşme! Deniz her zamanki gibi işte, bana pas verdiği yok. Kız da olmasa sıfır muhabbet yani.
dizi kolik: (saçını savurarak) E tabii, herkes ben ve Emre gibi değil.

Aserat: dizi kolik'in kıskançlığı forumda bir şehir efsanesi gibi konuşulurdu. Ondaki öyle ufak bir saplantı değildi, bildiğin kafayı takmıştı kocasına. Sinirlendiği zaman gözü kimseyi görmezdi..

(O sırada kızları fark eden vadikızı da elindeki poşetlerle yanlarına gelir.)

vadikızı: Selam kızlar, nasılsınız?
Çiğdem-: Selam tatlım da marketi soydun herhalde? Ajansa söyleyeyim, sana da bir hizmetçi ayarlasınlar; boş yere harap etme kendini.
vadikızı: Evde boş boş oturunca sıkılıyor insan, ben de böyle kafa dağıtıyorum işte.
dizi kolik: (küpeyi işaret ederek) Bunlar yeni mi?
vadikızı: Evet, Ahmed aldı dün. Canım benim ya.. Zaten program çekerken yoruluyor, bir de hediye düşünüyor.
dizi kolik: Yani Emre'nin aldıkları kadar güzel değil, ama iyiymiş tabii.

Aserat: vadikızı işte hep bu iyi niyetine kurban gitti. Saftı, hassastı, diğerleri gibi kurnaz değildi. Duygularını her zaman aklının önüne koyardı. Ah bir de kocası olacak adamın çevirdiklerini bilseydi...

(Derken 'İtiraf Ediyoruz' programının çekimleri için kamera karşısına geçen Ahmed'i görürüz.)

Ahmed: Evet sayın seyirciler, bir programın daha sonuna geldik. Gelecek hafta yine şok edecek itiraflarla sizlerle buluşmak dileğiyle.

(Dinlenmek için odasına geçen Ahmed, kapıyı açar açmaz Almila'nın kendisini beklediğini fark eder.)

Ahmed: Ne işin var burada? Sette bu kadar yakın davranmamamız lazım, kaç defa söyleyeceğim?
Almila: (yüzünü okşayarak) Biliyorum, ama dayanamıyorum işte. Sana bu kadar yakın olup uzakta kalmak moralimi bozuyor.
Ahmed: Biraz dayan..
Almila: Demin dedim ya, dayanamıyorum işte. En kısa zamanda vadikızı buruşuğuna her şeyi anlat, yoksa olacaklardan ben sorumlu değilim.

(Öte yandan Çiğdem, vadikızı ve dizi kolik ise sabah yürüyüşlerine devam etmektedir.)

Çiğdem-: Kızlar, ben gideyim artık. İnsanlar benden yeni bölümler bekler. Aserat nemrudunu biraz daha bekletmek vardı da...
dizi kolik: (nakliye aracına gözü takılarak) Biri mi taşınıyor, hiç haberimiz yok?
Çiğdem-: Harbiden o ne ya? Taşınmayı bırak, benden habersiz kuş bile uçmazdı buralarda. Anlaşılan Ozan kaşınıyor. E, biz de onu itinayla kaşırız o zaman..
vadikızı: Gidip 'hoş geldin' diyelim bari, ayıp olmasın.
dizi kolik: Kim geldi acaba?
Çiğdem-: (zili çalarak) Göreceğiz bakalım..

(Birkaç saniye sonra kapının açılıp kadınlar büyük bir şok yaşar, çünkü karşılarında en ummadıkları kişi vardır: Dosi...)

1. BÖLÜM SONU

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,026
Puanı
1,060
Ay Almila bana yürüyo. :Z :A
Çok güzel olmuş eline sağlık. :Z @Aserat
@vadikızı abla seni aldatıyorum maalesef. :A

Son düzenleme:

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,074
Puanı
1,060
@Aserat bayıldım süper olmuş:F:F @Ahmed gözün çıksın senin emii beni aldatırsın he gebertmiyim seni ben:F:FDosi gelince neler olacak bakalım

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,026
Puanı
1,060
Teşekkürler. 2. bölüm de biraz ara bölüm gibi olacak ama 3'ten sonra entrika başlıyor. :A

Teşekkürler. :A
Şey ya. :D Bu dizinin ismi değişmeli bence. :D
Bildirimlere bakınca herkes UTC bildirimidir diye bakıp girmiyordur, diziyi izlemeyenler. :F
Ben bile son anda fark etdim Fesat kısmını. :F

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061
İlk bölüm bana oynanmış. :A Eline sağlık güzel başladı. @Aserat :D
Sana oynamak hoşuma gidiyor. :A Teşekkürler. :D

Bildirimlere bakınca herkes UTC bildirimidir diye bakıp girmiyordur, diziyi izlemeyenler. :F
Orijinal diziye benzesin diye yaptım bu saatten sonra değiştirmek olmaz. Millet de üç kelimeyi okumaya üşenmesin bir zahmet. :A

:F:FOo merakla bekliyorum bakalım neler olacak
Kıyamet kopacak. :Z

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
(Çiğdem- gösterişli malikanesinde kahvesini içerken hizmetçisi Joseph'ın geldiğini fark eder.)

Joseph: Çiğdem Hanım, reytingler geldi. MusicSurvivor yine tüm gruplarda 1. olmuş. Twitter'da saatlerdir TT olduğumuzdan bahsetmiyorum zaten.
Çiğdem-: (tebessüm ederek) Canım, bana bilmediğim şeylerle gel. Biliyorum ben de ne kadar harika olduğumu.
Çiğdem-: Joseph'cığım, sana elli defa dedim o gömleğin ilk üç düğmesi açık duracak diye; dalgın mısın?

havan batsın @Çiğdem- :)
ben yokumda joseph olmaya adayımdır @Aserat :) bari gösterişli koltuğunda otururken hogathayı dikizlerim :)

vıyyy :))

vadikızı: Evet, Ahmed aldı dün. Canım benim ya.. Zaten program çekerken yoruluyor, bir de hediye düşünüyor.

kızların birbirine laf gömme şeklini muhteşem aktarmışsın @Aserat kutluyorum seni:)

Yorumunu düzelt boş yere banlanma. Bu arada kalp de atarsan. :A
yavşıyor sakıncalı bir kelime değilki? yavaşça yaklaşıyorun birleşik halidir :) boşuna @Ahmed i tehtit etmişsin :)

doğru tespit ben öyle zannettim izlemediğim diziye niye bakayım dedim:) şunun ismini çarpıcı hale getirmek şart :)

Niye etiket etmedin :A

Bu konu Güldürdü
rakiplerini diziye etiketlemiyor:) sen hele git kendi senaryonla oyna burda ne işin var gözlemeci :)

Son düzenleme:

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061

ben yokumda joseph olmaya adayımdır @Aserat :) bari gösterişli koltuğunda otururken hogathayı dikizlerim :)

kızların birbirine laf gömme şeklini muhteşem aktarmışsın @Aserat kutluyorum seni:)

yavşıyor sakıncalı bir kelime değilki? yavaşça yaklaşıyorun birleşik halidir :) boşuna @Ahmed i tehtit etmişsin :)

doğru tespit ben öyle zannettim izlemediğim diziye niye bakayım dedim:) şunun ismini çarpıcı hale getirmek şart :)

rakiplerini diziye etiketlemiyor:) sen hele git kendi senaryonla oyna burda ne işin var gözlemeci :)
Teşekkürler yorum için. Dizinin adını değiştirmeyi düşünmüyorum hoş oldu bence. Seni de uygun bir zamanda dahil ederiz elbet. :A

Niye etiket etmedin :A

Bu konu Güldürdü
Sen yokken hazırladığım etiket listesinden aldım ama eklemeyi unutmuşum kusura bakma. :A

Beni etiketlememişsin ama yorum yapmamda bi sakınca yoktur heralde @Aserat
Yapabilirsin tabii. :)

İyi ki düzelttiniz, hiç görmedik valla :A:A
Aklın hep fesatlığa çalışmasın önce diziyi oku. :A

Son düzenleme:

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Teşekkürler yorum için. Dizinin adını değiştirmeyi düşünmüyorum hoş oldu bence. Seni de uygun bir zamanda dahil ederiz elbet. :A

Sen yokken hazırladığım etiket listesinden aldım ama eklemeyi unutmuşum kusura bakma. :A

Yapabilirsin tabii. :)

Aklın hep fesatlığa çalışmasın önce diziyi oku. :A
Hhahaha aa rolum baya güzel olmuş gerçekten :A ama joseph destere olmasın ,aserat bir defada eksik kalsın :A :A :A

Ozana haddini bildiricem :A ama bakalım kim gelmiş umarım destere gelmemiştir :F