TV8 de Reyting Sonuçlarını Yayınlamayı Durdurdu!

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
1575634554589.png

2001 yılından beri internet sitelerinde yayınlanan reyting sonuçları geçtiğimiz yıl TİAK'ın aldığı kararla internette oranlı olarak yayınlanması yasaklanmıştı ancak, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8'in internet sitesinde raporlar yayınlanmaya devam ediyordu. Bugün ise reytingleri takip eden internet kullanıcıları siteye girdiklerinde şok yaşadılar!

tv8.com.tr adresinde yayınlanan TOTAL, AB, ABC1 ilk 100 tablosu yer aldığı "Reyting Sonuçları" bölümü siteden tamemen kaldırıldı. Önceki yıllara ait sonuçlar da siteden silindi, kullanıcılar girdiği sitede "Bu sayfaya ulaşılamıyor" yazısı ile karşılaştı. Reyting sonuçlarını yayınlayan Fav10.net, Medyafaresi, Medyaradar gibi siteler ise TİAK'ın aldığı karara uygun olarak ilk 100 tablosu yerine ilk 10 tablosu ve reyting verileri olmadan yayınlamaya devam ediyor.

tv8888888.jpg

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
20 yıldır yayınlanan reyting sonuçlarını yasaklamak gerçekten büyük bir saçmalık, neden sektördeki kimse bu karara itiraz etmez, mücadele vermez anlamıyorum. Başta Ali Eyüboğlu, Cengiz Semercioğlu vs. bu isimlerin tepki göstermesi lazımdı gerçi.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,786
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Ülkede her şey normal, bir sorun reytinglerde... :D Saçmalık, izleyicilerin izlediği dizi ve programların ne kadar izlendiğini bilmesi en doğal hakkı bence.

20 yıldır yayınlanan reyting sonuçlarını yasaklamak gerçekten büyük bir saçmalık, neden sektördeki kimse bu karara itiraz etmez, mücadele vermez anlamıyorum. Başta Ali Eyüboğlu, Cengiz Semercioğlu vs. bu isimlerin tepki göstermesi lazımdı gerçi.

Cengiz Semercioğlu işine geldiği gibi davranıyor. Ali Eyüboğlu, Sina Koloğlu'ndan hatta Birsen ve Ranini'den de tepkiler bekliyordum. (Bu arada neden hepsinin soyadı Oğlu ile bitiyor? :F)

• Beğendim
Reactions: mrt-06

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Reytingleri açıklamamak demek sektörün heycanını baltalamak demektir. Ergen dizilerini çok izleniyor diye yuttururlar artık.

Yazık çok yazık.

• Beğendim
Reactions: mrt-06

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Reytingleri açıklamamak demek sektörün heycanını baltalamak demektir. Ergen dizilerini çok izleniyor diye yuttururlar artık.

Yazık çok yazık.
Ben Google'ye girip taaaa Amerika'da ne izleniyor görebiliyorum ama Türkiye'deki sonuçları göremiyoruz, aşırı trajikomik, absürd bir durum..

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Gazete sayfalarında reyting oranları paylaşılıyor. Star, Akşam, Habertürk, bu sitelerde var. Medyafaresi falan yasaklanırsa,oraları kaynak gösterip yayınlamaya devam edemez misiniz?