TV Kanallarının Ocak-Ağustos (2022) Ayları Reklam Gelirleri Ne Kadar?

Cervantes

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600
Fcmgdh3WQAEEtJo.jpeg
Televizyon kanallarının Ocak- Ağustos döneminde elde ettikleri tahmini reklam gelirleri belli oldu!

Bu 8 aylık süreçte 1 milyar TL'nin üzerinde reklam geliri elde eden Tv8 ve ATV, rakiplerine adeta fark attı. Yayınladığı yarışma programları ile dikkatleri üzerine çeken ve yarışma programlarına çok sayıda ürün yerleştirme yaparak en fazla reklam geliri elde eden kanal Tv8 oldu. ATV ise en çok izlenen gündüz kuşağı programları ve prime-time diliminde yayınladığı dizilerle reklam gelirinde 2. sırada yer aldı. Listenin 3. sırasında Kanal D, 4. sırasında Fox, 5. sırasında Show TV yer alırken, TRT 1 ise 6. sırada yer aldı. Ana akım kanallardan en az reklam geliri elde eden kanal ise Star TV oldu.

Kaynak: Ali Atıf Bir

Doğan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,114
Puanı
710
reytingay sıralamasıda olsaydı keşke kım 1.
------

Eskiden Kanal D ilk sıradaydı

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Tv8'in sadece Survivor ve MasterChefi başarılı ve yine 1 olmaya başarmış.

Cervantes

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600
Tv8 All Star'ın etkisini güzel kullanmış ama onlarda artık Survivor'un izlenmeyeceğini düşünüyorlar ki bu sene dizi konusunda atağa geçtiler. Bugüne kadar büyük markalarla da işbirliği yapıp Survivor ve MasterChef'e birçok ürün yerleştirme uyguladıkları için zirvede olmaları şaşırtmadı. Ama önceden de dediğim gibi ben Survivor'un miadının artık dolduğunu düşünüyorum ve bu seneden sonra 2-3 reyting civarını aşabileceğini sanmıyorum. Eğer dediğim ihtimal gerçekleşirse ve Survivor, Yetenek Sizsiniz ve O Ses gibi düşük reytingden dolayı rafa kalkarsa Tv8'in asıl sınavı o zaman başlar. Haftada 6-7 gün yüksek reyting alan formatınla ekranda olmak garanti iş, bakalım o zaman haftanın 7 gününü nasıl dolduracaklar?

Son düzenleme: