Tuzak 1.BÖLÜM

Bu bölüme kaç puan verirdiniz?

• 1

Oy: 0 0.0%
  • 2

Oy: 0 0.0%
  • 3

Oy: 2 13.3%
  • 4

Oy: 6 40.0%
  • 5

Oy: 7 46.7%

• Kullanılan toplam oy
    15

Frank Slade

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
TUZAK
"Her Kez Bir Gün Tuzağa Düşer"
1.BÖLÜM

11 TEMMUZ 2011 SAAT:21:00

Sokakta yürüyordum etrafıma şöyle bir baktım burası koca bir şehirdi tek başımaydım.
Ne yapıcaktım burada.
İnsanlar hep kötü niyetli.Ya onlar gibi olup yaşıyacaktım yada iyi niyetli davranıp
bu şehrin karanlık çukurları içerisinde boğuluk gidecektim.
Hangisi daha iyiydi karar veremiyordum.Biraz daha dolaştım.Bir kahveye girdim.Bir sandalye çekip oturdum.Yanıma çaycı geldi:

Çaycı: Ne istersin Evlat.
Burak: Hiç Birşey.
Çaycı: Neden?
Burak:param yok ki?
Çaycı:paran yoksa ne işin var burada Evlat...(Hafif bir tebessümle sırtımı sıvazladı.)
Burak:Söylüyemem.
Çaycı:İyi söyleme bakalım çayın benden olsun bugünlük ama birdaha olmaz bak.
Burak: Tamam.

Hafif hafif çayımı yudumluyordum.Camdan dışarı bakıyordum.Bir teyze geçiyordu yoldan.Birden arkadan bir adam yaklaştı ve teyzenin çantasını alıp kaçtı.Hemen dışarı çıktım.Hızla koşmaya başlıyordum ama birşey benim dikkatimi çekiyordu arkamda bıraktığımın çarşı esnafında insaniyet yokmuydu; neden bakıyorlardı öyle.Neden yakalamıyorlardı hırsızı?

Hızla arkasından koşmaya devam ettim.Sonunda bir köşede sıkıştırdım.

Burak:Ver kadının çantasını.
Hırsız:Yok ya!Neden veriyim.
Burak:Vericeksin lan!

Hırsız bıçağını çekti ve bana doğru sallamaya başladı.Hızla atıldım ve elinden bıçağı kapmaya çalıştım ama bıçağı bacağıma sapladı.Bacağım kanıyordu.

Hırsız:Başkalarının işine burnunu sokarsan böyle olur adam gibi duracaksın.
Hırsız ilerlemeye başlamıştı.Çok sinirlenmiştim.Babamdan kalan silahı çıkardım.
Burak: Dur!

Ve arkasından 2 el ateş ettim.Gözlerim buğulanıyordu ve önümü tam net olarak göremiyordum.Hırsız yere yığılmıştı ve hareketsiz yatıyordu.

Korkmaya başladım ve yerimden zorla kalkıp yürümeye çalıştım.1-2 adım atıp ilerlemiştim ki tekrar diz çöküp dinlenmeye başladım.Ve o anda bir el hissettim omuzumda.Ona doğru başımı çevirecekken gözlerim karardı ve yere yığıldım.

Uyandığımda bir evdeyim.Lüx bir evdi.Duvarda bir resim gördüm bu benim Babamın resmiydi.Çok şaşırmıştım;orda donup kaldım.Başımı yastığa koyup düşünmeye başladım.Kimin eviydi burası?

1.BÖLÜM SONU.

Son düzenleme:

Duygusuz

...
Founder
Reaksiyon puanı
1
Puanı
119
Web Sitesi
fav10.net
Evet, senaryo güzel... Yalnız beni korkutan bir şey var bu senaryoda, ya türk filmine dönerse... Diğer bölümleri görmek gerek tabii bunun için...

Onun dışında sayfa düzeni anlatmak istediğini rahatça iletebilmek açısından oldukça önemli ve sen bunu kavramışsın... Oldukça rahat ve bir nefeste okudum. :) Devamını bekliyorum... :)

Frank Slade

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
@5 Yok öyle birşey olmuyacak...Türk filmine çevirme gibi bir durum yok:)

Neferet

Emekli
Reaksiyon puanı
17
Puanı
259
çok iyi olmuş panpa şimdiye kadarki en başarılı giriş bölümüydü verdim 5.

Frank Slade

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Beyler herkese teşekkür ederim birdahaki bölüm çok daha iyi olucak.Ezel gibi bir formatta ilerlemek istiyoruz.Bu bölümde çok iyi bir senaryo olucak.1.lik hedefimiz.Reytinglerde iyi gelir umarım...

SaMeT

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2
Puanı
119
4 puan verdim Tuzak'a.
Bu diziyi de beğendim. Fakat Gerçeğin Peşinde Koşmak daha güzel geldi. Saatleri çakıştığı için 5 puanı ona verdim. 4'üde Tuzak'a.

En çok beğendim kısmı Çarşı esnafının olaya göstermediği ilgi ve sadece bakışmaları sonucunda kapkaçı yakalamaya çalışan bir gencin elini kana bulayarak oradan ayrılması.