TRT Eurovision'a Geri mi Dönüyor? Genel Müdürden Açıklama!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
5b6590f0b5a79312d820aaf6.jpg

2013'ten beri Eurovision'a katılmayan Türkiye'nin yarışma hasreti sona mı eriyor?

Uzun süredir yarışmanın yayıncılığını üstlenen ancak 2013'te, puanlama sistemindeki adaletsizlikleri öne sürerek yarışmadan çekilen TRT'nin Avrupa Yayın Birliği'yle yeniden görüşmelere başladığı ortaya çıktı. TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Ali Eyüboğlu'na yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
“TRT’nin bu konuda geçmişte aldığı bir karar var; ‘Puanlama sistemi değişmeden katılmayacağız’ diye. Yönetim Kurulu’muz da hâlâ aynı kararda devam ediyor, ama bu arada ‘Eurovision’la da görüşüyoruz. Çok iyi biri (Martin Österdahl) geldi ‘Eurovision’un başına Kuzey Avrupa’dan. Bence bu sene çok başarılıydı. Uzun zaman sonra güzel bir yarışma yaptılar. Yeni gelenle bizim arkadaşlar görüşmeye başladı. Ne olur bilemem.”

1975'te ilk kez yarışmaya katılan Türkiye, 34. ve son katılışında ise Can Bonomo'nun 'Love Me Back' şarkısıyla yılı 7. sırada tamamladı.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Boşa hayal kurmanın anlamı yok Avrupa'ya kötü gözükmemek için yapılmış bir açıklama. Açık açık "biz LGBT'ye karşıyız o nedenle bir daha katılmamız imkansız" deseler büyük tepki gelirdi Avrupa'dan. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,777
Puanı
1,060
Martin Österdahl İsveçli yazar ve eski televizyon şefi. Kendisi geçen sene Mayıs 2020'de başa geldi ama pandemi nedeni ile bu sene organizasyon için yaptıklarını görebildik. Taktir görmesi sevindirdi. Genç biri. Yıllarca olur gibi.

Türkiye'nin yokluğu hissediliyor ama bir süre daha gelmez gibi.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Puanlama sistemi değişeli çok oldu. Ayrıca yarışmaya puanlama yüzünden katılmadıklarını artık herkes biliyor. Artık bu puanlama bahanesini bırakmaları gerekiyor. İlla katılıp kazanmaya gerek yok. Zaten bu yarışmada kazanandan çok sevilen şarkılar hep konuşulmuştur. Bizde katılıp eğlencemize bakmalıyız. Sen geri dönüşünü Hayko Cepkin'le yap bak bakalım nasıl etki yaratıyorsun.

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Lgbt ye karşı olan bir zihniyetin göz boyamak için yaptığı bir açıklama. Ama eski eurovision hayalini kurmadım değil. Ama dedim ya hayal işte.

• Beğendim
Reactions: Doğan

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Eurovison gibi organizasyonlarda tabii ki LGBT'li bireylerin katılması doğal ama bariz şekilde onlara da kıyak geçildiğini düşünüyorum ben.
Fakat bizim katılmama sebebimiz bence bunlardan bağımsız. Ki bu saatten sonra katılsak ne oraya giden yarışmacılardan ne de sahne şovlarından memnun oluruz. En iyisi bir 3-5 sene daha beklemek :A

Lordly

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
1,186
Puanı
284
Miadı dolmuş bir yarışma...

Belli grup dışında Avrupa ülkelerinden bile yarışmayı takip eden ciddi bir kitle yok...

Milli dava haline dönüştürüp gönderdiğimiz sanatçılara acı çektirmek yerine eğlence ve reklam için katılım yapılabilir.:ok:

• Beğendim
Reactions: Doğan

Doğan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,101
Puanı
710

Belli grup dışında Avrupa ülkelerinden bile yarışmayı takip eden ciddi bir kitle yok...

Milli dava haline dönüştürüp gönderdiğimiz sanatçılara acı çektirmek yerine eğlence ve reklam için katılım yapılabilir.:ok:
1950'li yılardan beri var

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Boşa hayal kurmanın anlamı yok Avrupa'ya kötü gözükmemek için yapılmış bir açıklama. Açık açık "biz LGBT'ye karşıyız o nedenle bir daha katılmamız imkansız" deseler büyük tepki gelirdi Avrupa'dan. :A

10 points go to Bosnia&Herzegovina
12 points go to Azerbaijan...

Martin Österdahl İsveçli yazar ve eski televizyon şefi. Kendisi geçen sene Mayıs 2020'de başa geldi ama pandemi nedeni ile bu sene organizasyon için yaptıklarını görebildik. Taktir görmesi sevindirdi. Genç biri. Yıllarca olur gibi.

Türkiye'nin yokluğu hissediliyor ama bir süre daha gelmez gibi.

8 or 10 points go to Germany...

Lgbt ye karşı olan bir zihniyetin göz boyamak için yaptığı bir açıklama. Ama eski eurovision hayalini kurmadım değil. Ama dedim ya hayal işte.

Homofobi cağımızın vebası :)

Eurovison gibi organizasyonlarda tabii ki LGBT'li bireylerin katılması doğal ama bariz şekilde onlara da kıyak geçildiğini düşünüyorum ben.
Fakat bizim katılmama sebebimiz bence bunlardan bağımsız. Ki bu saatten sonra katılsak ne oraya giden yarışmacılardan ne de sahne şovlarından memnun oluruz. En iyisi bir 3-5 sene daha beklemek :A

Geçmişler ola, bu saatten sonra katılım olmaz.

Oda doğru öyle bişey bende duydum.

Belli başlı değişiklikler olmadan imkansız...
Eurovision'dan resmi açıklama geldi.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Neden katılmadığımız aleni ortada...

Ekranda şaraplar,şampanyalar,öpüşen insanlar yada gay yada lezbiyen çiftler yada lgbt üyesi şarkıcıların sahne alması...
Bunları şuan üsttekilerin kafa kaldıramaz...

Hayal kurmaya gerek yok...
Canlı Yayınını 200 milyondan fazla insanın izlediği bir organizasyonda olmamak kadar abes bir bir durum yok ama ne zaman katılırız...anca hükümet değişince.