TRT Direkten Döndü!

darksaal

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
3,579
Puanı
910
[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]Yeni yasa uyarınca, TRT yayınlarını da izleyen RTÜK, kuruma ilk cezayı kesmekten son anda vazgeçti.

TRT'ye, ''Gizli reklam'' gerekçesiyle ceza istendi, ancak RTÜK üyeleri yöresel ürünlerin tanıtılması nedeniyle, cezaya gerek görmedi.
[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]19 Ocak günü TRT Haber'de, Ankara'da açılan Van Kahvaltı Sarayından canlı yayın yapıldı. TRT muhabiri Süreyya Sert, ''Çok şanslıyız, mutlaka görülmesi gereken bir yer. Siyasiler, sanatçılar, akademisyenler, yurt dışından gelen konukların mutlaka uğradığı bir yer burası'' dedi. Salonun işletmecisi Yusuf Konak ve müşterilerle de röportajlar yapıldı.

RTÜK raporunda özel bir kişiye ait olan iş yerinin ''Gizli reklam ile tanıtımının yapıldığı'' vurgulanarak, para cezası verilmesi istendi.
[/FONT]

[FONT=verdana,arial,helvetica,sans-serif]Ancak RTÜK üyeleri, ''Van yöresine ait kahvaltılık ürünlerin tanıtılması, tanıtımın olağan sınırlar içerisinde kalması ve yayının haber değeri taşıması'' nedeniyle cezaya gerek görmedi.[/FONT]

Trt ye kiyak gecmisler resmen kahvaltiliklarin yaninda acikca isletmenin tanitimi yapilmis . ozel kanalda olsa cezayi yemisti

Trt ye kiyak gecmisler resmen kahvaltiliklarin yaninda acikca isletmenin tanitimi yapilmis . ozel kanalda olsa cezayi yemisti

Nedense ben size hiç katılmıyorum. RTÜK Devletin TRT Devletin diye devletimizde adalet yokmu demek istiyorsunuz?

özelde olsa devlette olsa aynı şeyi yapar RTÜK Hakkı neyse onu verir!

Nedense ben size hiç katılmıyorum. RTÜK Devletin TRT Devletin diye devletimizde adalet yokmu demek istiyorsunuz?

özelde olsa devlette olsa aynı şeyi yapar RTÜK Hakkı neyse onu verir!

olurmu rtük üyelerini partiler seçiyor. trt müdürünü hükümet seçiyor. hiç kendi kendilerine ceza verirler mi :))))) burdan siyasete girmeyin konu bu değil.. adam buraya mutlaka gelin diye yerin reklamını yapıyor. sadece van kahvaltılarını tanıtsa sorun yok. ama işletme reklamı yapıyor.

rtük delimi kendi yavrusunu cezalandırsın tabiki affedecek ..

olurmu rtük üyelerini partiler seçiyor. trt müdürünü hükümet seçiyor. hiç kendi kendilerine ceza verirler mi :))))) burdan siyasete girmeyin konu bu değil.. adam buraya mutlaka gelin diye yerin reklamını yapıyor. sadece van kahvaltılarını tanıtsa sorun yok. ama işletme reklamı yapıyor.

Siyasete girmedim yani siyasetede çekmedim. sorun şuanda verilen kararın torpil olmasının söz konusu değil onu diyorum

Son düzenleme:
Siyasete girmedim yani siyasetede çekmedim. sorun şuanda verilen kararın torpil olmasının söz konusu değil onu diyorum

sunucu mekanı övmüş ve mutlaka gelin demiş bu bir reklamdır. reklamın başka bir tanımı varsa ben bilmiyorum :))))