Diğer Transparent 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Netflix'e rakip olma peşinde olan Amazon'un ilk iddialı dizisi Transparent oldu ve dizi 10 bölüm halinde toplu şekilde yayınlandı.

6 Emmy adaylığı bulunan Jeffrey Tambor'un başrolünde yer aldığı dizi, eleştirmenlerin bu yılki en çok beğendiği dizilerden biri oldu.

Komedi-drama karışımı bir dramedi olan dizinin yaratıcılığını ise Six Feet Under'ın yapımcı ve senaristlerinden Jill Soloway üstleniyor...

Diziyle ilgili ilk sezon yorumlarını bu başlıktan yapabilirsiniz...

Transparent.png

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

İlk yayınlandığından beri izlemek istediğim bir diziydi nihayet başlayabildim. Bu yorumda diziyle ilgili tanıtıcı bir şeyler yazmak istiyorum öncelikle ki izlemeyi düşünenlere fikir versin. :)

Dizi, bir babanın aslında kadınsı yönlerinin daha fazla olduğunu farketmesi ve bir kadın gibi yaşamaya başlamasını konu alıyor. (Trans - parent oradan geliyor zaten)

Fakat konusunun aksine ilk bölüm itibariyle görüldü ki hikaye çok da baba üzerinden gitmiyor. Ayrı hayatlar yaşayan üç tane çocuk var ve ilk bölümde aslında biz daha çok o çocukların hayatlarından bir şeyler görüyoruz. Bu yönüyle aslında Six Feet Under'ı da hatırlatmıyor değil.

Dizi komedi olarak geçiyor ama bence draması daha yoğun. En azından ilk bölümle bana öyle hissettirdi, pek güldüğümü söyleyemem. :)

İlk bölüm sıkıcı değildi hatta ilk sahnedeki müzikle çok hoş bir başlangıç yaptı ama genel olarak çok da beni içine almadı. Sanırım karakterlere alıştıkça dizi daha iyi gelecek. Süresinin de makul olduğu düşünülürse izlemeye devam edeceğim. :)

Son olarak dizinin 30 dakikalık olduğunu söyleyim. Bir de +18 sahnelerin bol olduğu bir dizi olduğu uyarısını yapayım.

7/10

Belki ilginizi çeker Six Feet Under'cılar. (Pek alakası yok öyle beklenti olmasın tabii. :D) @Forumdash @destere @sürgünüm @yatutarsa (MCH olmadığından senin çekmez de yine de etiketleyim. :D)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Şimdi izleyeceklerim arasında olamaz. Gerek +18 sahneleri yüzünden gerek içeriği (gay/lezbiyen)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Ama +18'leri gay / lezbiyen sahnelerle doludur? ( @OzaN ondan hiç bahsetmemişssin :X Ne kadar ileri +18??)
lez sahneler pek sıkmazda gay sahneler hiç çekilmez zaten sfu da en sevmediğim yerlerden biriydi david li keith in aksiyonları :)

eğer varsa öyle sahneler umarım lez ağırlıklıdır :))

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
lez sahneler pek sıkmazda gay sahneler hiç çekilmez zaten sfu da en sevmediğim yerlerden biriydi david li keith in aksiyonları :)

eğer varsa öyle sahneler umarım lez ağırlıklıdır :))
Bi de bunlar yaşlılar ağırlıklı :F Neyse yaa bakıcaklarım arasında var ama işte böyler şeyler geldikçe aklıma kaçıyorum gibi oluyorum:) Sizin yorumunuza göre ileri bi tarihte izlerim mutlaka:X

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bi de bunlar yaşlılar ağırlıklı :F Neyse yaa bakıcaklarım arasında var ama işte böyler şeyler geldikçe aklıma kaçıyorum gibi oluyorum:) Sizin yorumunuza göre ileri bi tarihte izlerim mutlaka:X
yaşlı fok balıkları hiç çekilmez umarım dediğin gibi çıkmaz? bir ilk bölümüne baksam gerisini tahmin ederim zaten :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x1

İlk yayınlandığından beri izlemek istediğim bir diziydi nihayet başlayabildim. Bu yorumda diziyle ilgili tanıtıcı bir şeyler yazmak istiyorum öncelikle ki izlemeyi düşünenlere fikir versin. :)

Dizi, bir babanın aslında kadınsı yönlerinin daha fazla olduğunu farketmesi ve bir kadın gibi yaşamaya başlamasını konu alıyor. (Trans - parent oradan geliyor zaten)

Fakat konusunun aksine ilk bölüm itibariyle görüldü ki hikaye çok da baba üzerinden gitmiyor. Ayrı hayatlar yaşayan üç tane çocuk var ve ilk bölümde aslında biz daha çok o çocukların hayatlarından bir şeyler görüyoruz. Bu yönüyle aslında Six Feet Under'ı da hatırlatmıyor değil.

Dizi komedi olarak geçiyor ama bence draması daha yoğun. En azından ilk bölümle bana öyle hissettirdi, pek güldüğümü söyleyemem. :)

İlk bölüm sıkıcı değildi hatta ilk sahnedeki müzikle çok hoş bir başlangıç yaptı ama genel olarak çok da beni içine almadı. Sanırım karakterlere alıştıkça dizi daha iyi gelecek. Süresinin de makul olduğu düşünülürse izlemeye devam edeceğim. :)

Son olarak dizinin 30 dakikalık olduğunu söyleyim. Bir de +18 sahnelerin bol olduğu bir dizi olduğu uyarısını yapayım.

7/10

Belki ilginizi çeker Six Feet Under'cılar. (Pek alakası yok öyle beklenti olmasın tabii. :D) @Forumdash @destere @sürgünüm @yatutarsa (MCH olmadığından senin çekmez de yine de etiketleyim. :D)
parantez içi güldürdü :X şu sıralar yeni diziye başlayamam zaten, ilerde belki :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2 1x3 1x4

Dizi fena gitmiyor. Öyle aman aman bir durumu yok yer yer sıkıcı da oluyor ama özellikle 4. bölüm baya güzeldi bence. :)

Ali çocuklar arasında en renkli karakter. Her ne kadar sapık düşünceleri olsa da ve çirkin gözükmekte ısrarcı davransa da en eğlenceli karakter. Babasının olayını öğrendiğindeki tepkisi çok komikti. :D

Erkek olan çocuğun sarışını kaçırması ve haberi olmadan çocuğunun aldırılması üzücüydü. Yine de pek ısınamadım adama...

Diğer kız da kocasından ayrılmayı göze aldı ama karşılığı boş olacak gibi?

Dördüncü bölümde kızların babalarıyla birlikte olan sahneleri güzeldi.

Sırasıyla:

7/10 6/10 8/10

ilk bölümü indirdim altyazı yok altyazı ingilizce :) ilk sahne harika @sürgünüm senide bekleriz diziye :)
Var Türkçe altyazı da altyazi.org'da. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x2 1x3 1x4

Dizi fena gitmiyor. Öyle aman aman bir durumu yok yer yer sıkıcı da oluyor ama özellikle 4. bölüm baya güzeldi bence. :)

Ali çocuklar arasında en renkli karakter. Her ne kadar sapık düşünceleri olsa da ve çirkin gözükmekte ısrarcı davransa da en eğlenceli karakter. Babasının olayını öğrendiğindeki tepkisi çok komikti. :D

Erkek olan çocuğun sarışını kaçırması ve haberi olmadan çocuğunun aldırılması üzücüydü. Yine de pek ısınamadım adama...

Diğer kız da kocasından ayrılmayı göze aldı ama karşılığı boş olacak gibi?

Dördüncü bölümde kızların babalarıyla birlikte olan sahneleri güzeldi.

Sırasıyla:

7/10 6/10 8/10

Var Türkçe altyazı da altyazi.org'da. :)
dizi sanırım aile ortamına pek uygun değil indirdim ilk bölümü ilk sahne yatakta başladı kaapdım sonra izlerim dedim gece vakti :) sonrada altyazı bulamadım orjinali ingilizce altyazılı dediğin siteden indirip alyazıyı indirdiğimiz diziyemi ekliyoruz ?

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
dizi sanırım aile ortamına pek uygun değil indirdim ilk bölümü ilk sahne yatakta başladı kaapdım sonra izlerim dedim gece vakti :) sonrada altyazı bulamadım orjinali ingilizce altyazılı dediğin siteden indirip alyazıyı indirdiğimiz diziyemi ekliyoruz ?
Evet aile ortamına uygun olmayan bir dizi. :) Evet oradan indirdiğin altyazıyla izlemen lazım. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x5 1x6

İyi gidiyor dizi, memnunum. Öyle aman aman eleştirmenleriin bayıldığı kadar bir durumu olmasa da izlenebilir bir dizi, biraz durağan gidiyor ama iyi bir aile draması bence. :)

6. bölüm biraz daha iyiydi 5'e göre, özellikle:

Moura diyelim masada damadına yaptığı çıkış çok iyiydi. Emmy getirebilecek bir sahnedir belki de. :)

7/10 8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x8

Dizi 7-8 puan derken iyi gidiyordu ama bu bölümü pek sevemedim. :)

Bizim çirkin Ali'nin küçüklüğünün öyle güzel olması mantık hatası olmuş resmen. :D

Demek baba, daha önce de denemiş bu işi kısa süreli de olsa. :)

6/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x9 1x10 (Sezon Finali)

Açıkçası son üç bölümü pek beğenmedim. Dizinin ilgi çekiciliği azalmaya başladı. Sezonluk yorumda daha detaylı şeyler yazacağım ama diziyi yine de izleyin beğenecek kişiler de çıkacaktır sadece bana uymadı son bölümler. Özellikle Six Feet Under beğenen arkadaşlar için o tarza yakın tek alternatif bu dizi olabilir. :):)

6/10 6/10