2019 Toy Story 4 / Oyuncak Hikayesi 4 - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
69010

Toy Story 4

Türü:
Animasyon, Macera
Yönetmen: Josh Cooley
Senaryo: Stephany Folsom

Oyuncular:
Tom Hanks
Tim Allen
Tony Hale
Keanu Reeves

Filmin Özeti:
Oyuncak Hikayesi 4, kaşıktan yapılma bir oyuncak olan Forky’nin atıldığı macerayı konu ediyor. Bir geri dönüşüm projesi ile yaratılan Forky, oyuncak olduğunu asla kabul etmez. Tek kullanımlık bir kaşıktan yapılma bir oyuncak olsa da o oyuncak olmadığı konusunda ısrarcıdır. Kendisini Bonnie’nin odasına ait hissetmeyen Forky, dünyadaki amacının ne olduğunu düşünmeye başlar. Kendisini oyuncaklardan biri olarak görmediği için Bonnie’nin yanında kalmak zorunda hissetmeyen Forky, dünyadaki amacını kaşık olarak yerine getirmeye karar verir. Ancak onun oyuncak olarak üstesinden gelmesi gereken bambaşka bir görevi vardır.

Filmin Fragmanı:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Çok şükür bu sefer zahmet edip 3-5 salonda altyazılı sokmuşlar vizyona ama çok az yerde ve olanların da saatleri bana uymadığından izleyemedim. Belki gelecek haftasonu. :(

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Yarın izleyeceğim ve açıkçası sabırsızlanıyorum bu film için. Muhtemelen yılın animasyonu ile karşı karşıyayız. Eleştirmen yorumları oldukça olumlu, puanları oldukça yüksek. Altyazılı olarak kendime uygun bir seans ve sinema bulursam ona gideceğim ama zor gözüküyor. Türkçe dublajlı olarak yağdırmışlar yine sinemalara.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Konuyu görmesem çıktığından haberim olmayacaktı sanırım, şimdi seanslarına baktım da bizim burada iki saatte bir koymuşlar. Kısa sürede izlemeye çalışacağım. :Z

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Bütün beklentim karşılandı, şükürler olsun.

Bu serinin dördüncü filminin çıktığını ilk duyduğum zaman gişe için yaptıklarını ve çok başarılı olmayacağını düşünmüştüm. Ama gerek eleştirmen değerlendirmeleri, gerek iMDB puanını görünce, üzerine film Top 250'ye girince beklentim de haliyle yükseldi. Bütün beklentilerimin karşılandığını söyleyebilirim.

Film, ele aldığı konuyu baştan sona temposunu hiç düşürmeden, önceki Oyuncak Hikayesi filmlerini aratmadan, tertemiz bir şekilde işliyor. Özellikle hiçbir sahnenin ve karakterin boşa yazılmamış olduğunu söyleyebilirim.

Filmin başında tam 9 yıl geriye gitmemiz, daha sonra günümüze gelişimiz, karakterlerin yaşadığı maceralar ve filmin sonunun izlediğimiz ilk sahneye bağlanması... Karşımızda oldukça başarılı bir senaryo ve hikaye anlatımı var yani.

Klasik karakterlerimizin arasına eklenen Forkie karakterinin hikayesi ve işlenişini çok beğendim özellikle. Ayrıca Keanu Reeves'in seslendirdiği Duke Caboom karakteri de çok iyiydi.

Bu iki yeni karakterin dışında, film yine bildiğimiz/klasikleşen karakterleri üzerinden ilerliyor diyebiliriz. Burada sevindirici olan nokta, filmde bu kadar çok karakter yer alıyor olmasına rağmen hepsine yeterli sürenin ayrılmış olması.

Yönetmenlik ve müzikler ise yine oldukça başarılıydı.

Kısacası bir bütün olarak ele aldığımızda karşımızda kusursuz bir animasyon filmi var diyebilirim, muhtemelen yılın animasyonu da olacaktır. Şimdiden söyleyebilirim ki, bunu sonuna kadar hak eden bir film ile karşı karşıyayız.

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Dosi and bazinga

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061
İlk başta endişelendiğim ama izledikten sonra o endişelerimi bana bir güzel yediren bir filmdi. En az ilk 3 film kadar güzel olmuş. İlk başta çatalın peşinden mi koşacaklar demiştim ama sonradan hikaye yeni bir yöne gitmeye başladı. Yeni katılan karakterler de yakışmış her ne kadar eskileri fazla geri plana düşmüş olsa da. Teknik olarak da iyice yükselen bir çıta var zaten. Son sahne de bayağı sürprizliydi. Kısacası Pixar yine döktürmüş umarım ödüllerde de yüzü güler. :Z

8.5/10

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,333
Puanı
1,060
Çok güzeldi çok! 10 üzerinden 10!

Woody artık kayıp bir oyuncak. Andy onu bulacak geri alacak, aradan yıllar geçsin bence Andy onu kendi çocuğuna versin.

@Yiğitt izle de yorumlaşak :D

Forkie ilk dakikalarda samimiyetsiz geldi ama sonra hemen alıştık.. :bhr:

Bazı yerlerde bu serinin 5. filmi olmayacak deniyor olacak bence ama 5 yıl sonra sence? :Z

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Film vizyondayken altyazılı izleyebilmek için 4-5 saatimi yolda geçirmiştim ama değmişti. :)

Muhteşem ilk üç filmden sonra dördüncüde bozma ihtimali korkutucuydu ama filmde kesinlikle öyle bir şey olmuyor. Yine harika!

Forkie karakteri çok eğlenceli olmuş. Yer yer klasik aksiyona bağlar gibi olsa da sonu muhteşem. Sonunda verdiği mesaj muhteşem. Yılın hala en iyilerinden biri!

Tam yorum: Toy Story 4

9/10

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,887
Puanı
1,060
Bu filmi yiğenlerimle birlikte izledik ve onlar için türkce dublaj izlemek zorunda kaldım. Oldukça keyifliydi izlemek ve onlarda sıkılmadan izlediler. Geçen seneki animasyon filmlerini bukadar keyifle izlememişlerdi. Filmin verdiği mesajda güzeldi. Film sonrası çocuklarla filmi değerlendirdik. En sevdikleri sahneler ve anlatılmak istenilenler üzerinde sohbetimiz oldu.
Woody'nin eve dönmemesi sürpriz oldu. Belki 5. seride sadece dışarda yaşayacağı maceraları izleriz.
9/10

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,200
Puanı
1,060
Dün izledim...Tüm serilerini izlemişdim...Keyifliydi...Ufak mesajlarıda vardı içinde tabiki almak isteyenlere...Zaten animasyonlar ne kadar kötü olabilir ki.... 10/8

Son düzenleme: