Tom Hanks | Oyuncu Bilgileri - Hakkında Yorumlar

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,689
34,444
1,060
FavoriForumum.Net Film Dünyası

Tom Hanks
Doğum Tarihi: 09 Temmuz 1956
Oyuncunun Biyografisi
Thomas Jeffery Hanks 1956 Amerika Doğumlu. Dramadaki başarısını kanıtlamadan önce bir çok aile ve komedi filmlerinde rol almış ve 2 oskar ödüllü ve tüm zamanların en çok kazanan ve beyazperdenin önemli aktörlerinden biri.Başarılı geçen bir eğitim hayatı ve çok önem verdiği ailesine bağımlı olarak bilinen aktör başarısının sırrını aliesine bağlamaktadır.Başarılı meslek hayatının ona getirdiği ödüllerden bazıları 1988: Los Angeles Film Eleştirmenleri Birliği: En İyi Erkek Oyuncu, Big and Punchline 1993: Altın Küre: Bir Sinema Filminde En İyi Erkek Oyuncu (Drama), Philadelphia 1993: Berlin Film Festivali: En İyi Erkek Oyuncu, Philadelphia 1993 - Oskar - En İyi Erkek Oyuncu: Philadelphia 1993: MTV Film Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu, Philadelphia 1994: Ulusal Eleştirmenler Masası: En İyi Erkek Oyuncu, Forrest Gump 1994: Altın Küre: Bir Sinema Filminde En İyi Erkek Oyuncu (drama), Forrest Gump 1994: Screen Actors Guild: Başroldeki Bir Erkek Oyuncudan Muhteşem Performans, Forrest Gump 1994: Amerikan Komedi Ödülü: Bir Filmdeki En Komik Aktör, Forrest Gump 1994 - Oskar - En İyi Erkek Oyuncu: Forrest Gump 1995: Screen Actors Guild: Bir Filmdeki Muhteşem Performans, Apollo 13 1996: Halkın Tercihi: Bir Sinema Filmindeki Favori Aktör, Apollo 13 1996: Halkın Tercihi: Bir Sinema Filmindeki (drama) Favori Aktör, Apollo 13 1998: Emmy: Olağanüstü Mini Dizi: From the Earth to the Moon, ödülü paylaştı 1998: Broadcast Film Critics Association: En İyi Sinema Filmi (tv için yapılan), From the Earth to the Moon 1998: Altın Uydu: En İyi Mini Dizi ya da Tv İçin Yapılan Film, From the Earth to the Moon, ödülü paylaştı 1998: Altın Küre: En İyi Mini Dizi ya da Tv İçin Yapılan Film, From the Earth to the Moon 1998: Amerikan Yapımcılar Derneği: Norman Felton Yılın Yapımcısı, From the Earth to the Moon 1998: Amerikan Yapımcılar Derneği: Altın Laurel Ödülü: Gelecek Vadeden Televizyon Yapımcısı, From the Earth to the Moon 1999: ShoWest: Yüzyılın Yıldızı 1999: Halkın Tercihi: Bir Sinema Filminde Favori Aktör 1999: A.B.D. Deniz Kuvvetleri: Toplumsal Hizmet Ödülü (Saving Private Ryan) 2000: Altın Küre: Bir Sinema Filminde En İyi Erkek Oyuncu (drama), Cast Away

En Popüler Filmleri

Yeşil Yol

Forrest Gump

Er Ryan'ı Kurtarmak

Melekler ve Şeytanlar

Sıkıysa Yakala
Ödülleri & Adaylıkları
YılSonuçÖdülKategoriFilm
1999AdayOscar ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu Er Ryan'ı Kurtarmak
2001KazandıAltin Küre ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu Yeni Hayat
2001AdayBAFTA ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu Yeni Hayat
2001KazandıChicago Uluslararası Film FestivaliEn İyi Erkek Oyuncu Yeni Hayat
2000KazandıNew York Film Elestirmenleri Dernegi ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu Yeni Hayat
2001AdayOscar ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu Yeni Hayat
1995AdayBAFTA ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu Forrest Gump
1995KazandıChicago Uluslararası Film FestivaliEn İyi Erkek Oyuncu Forrest Gump
1995KazandıOscar ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu Forrest Gump
1994KazandıAltin Küre ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu Philadelphia
1994KazandıBerlin Film FestivaliEn İyi Erkek Oyuncu Philadelphia
1994KazandıOscar ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu Philadelphia
1988AdayOscar ÖdülleriEn İyi Erkek Oyuncu Büyük
Oynadığı Filmler
Cloud Atlas2012
Kayıp Sembol2012
Larry Crowne2011
Çok Gürültülü ve Çok Yakın2011
Oyuncak Hikayesi 32010
Melekler ve Şeytanlar2009
The Great Buck Howard2008
Ayarsız2007
Charlie Wilson´ın Savaşı2007
Da Vinci Şifresi2006
Kadın Avcıları2004
Terminal2004
Gerçek Aşk (ı)2004
Sıkıysa Yakala2002
Azap Yolu2002
Yeni Hayat2000
Yeşil Yol1999
Mesajınız Var1998
Er Ryan'ı Kurtarmak1998
Hayal Şarkısı1996
Apollo 131995
Forrest Gump1994
Philadelphia1993
Sevginin Bağladıkları1993
A League Of Their Own1992
Joe Yanardağa Karşı1990
Şenlik Ateşi1990
Meraklı Komşular1989
Dikkat Köpek Var1989
Büyük1988
Punchline1988
Dragnet1987
Every Time We Say Goodbye1986
Nothing in Common1986
Para Tuzağı1986
Kırmızı Pabuçlu Adam1985
Gönüllüler1985
Deniz Kızı1984
Bekarlığa Son1984
Mazes And Monsters1982
He Knows You're Alone1980
Oynadığı Diziler
Freedom: A History Of Us
From The Earth To The Moon
Beyond All Boundaries
Da Vinci Şifresi
Kutup Ekspresi
Magnificent Desolation: Walking On The Moon 3d
Oyuncak Hikayesi 3
Simpsonlar: Sinema Filmi
The Pixar Story
Toy Story
Toy Story 2
Anahtar Kelimeler
Tom Hanks oynadığı filmler, Tom Hanks oynadığı diziler, Tom Hanks biyografisi, Tom Hanks en ünlü filmleri, Tom Hanks hakında yorumlar, Tom Hanks hakkında yazılar, Tom Hanks kazandığı ödüller, Tom Hanks ödülleri

Son düzenleme:

berkann

Favori Üye
22 Aralık 2011
24,262
7,387
1,060
İzlediğim en iyi oyuncu. Çok başarılı gerçekten de. En sevdiğim filmi; Forrest Gump. :)

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,689
34,444
1,060
En sevdiğim aktördür kendisi. Oyunculuğunun dışında özel hayatıyla da beğenimi kazanmıştır. Amerika'nın en güvenilir kişisi olarak seçmiş kendisini Amerikalılar yakın zamanda. :)

Filmlerinden 14 tanesini izlemişim seslendirdiği Toy Story'i de sayarsak. Özellikle Forrest Gump ve The Green Mile en sevdiğim birkaç film arasındadır. En iyi oyunculuğunu da Forrest Gump ile göstermiştir kanımca.

Daha çok dram filmlerinde kendini göstermiş orada daha popüler olmuş olsa da kariyerine komedi filmlerinde oynayarak başlamış ve 1988'de kendisine Oscar adaylığı getiren "Big" ile birlikte dram işlerinde de yer almaya başlamış. Fakat sık sık komedi - romantik & komedi filmlerinde boy göstermeye devam etmiş.

1994 ve 1995 yıllarında üst üste iki yıl Oscar kazanmıştır. Bunu başaran iki kişiden biridir yanlış hatırlamıyorsam. (Diğeri epey eski zamanlardan bir aktördü diye kalmış aklımda.)

En iyi erkek oyuncu Oscarını iki kez kazanan çok ender isimlerden biridir aynı zamanda.

Ödüllerdeki başarısının yanı sıra gişe bakımından da dünyanın en çok gişesine sahip kişidir. (Oynadığı tüm filmlerin toplamı)

Yakamoz-Asi

Emekli
8 Ocak 2013
47,190
20,088
1,061
Terminal ve Yesil Yol filmleri ile cok begendigim bir aktör'dür. Haber olsun, Fragman olsun nerede görsem mutlaka bir kez göz attigim bir aktör'dür.

Bu arada Da Vinci'nin Sifresi'nin dizisi mi var? [MENTION=1]OzaN[/MENTION]

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,689
34,444
1,060
Terminal ve Yesil Yol filmleri ile cok begendigim bir aktör'dür. Haber olsun, Fragman olsun nerede görsem mutlaka bir kez göz attigim bir aktör'dür.

Bu arada Da Vinci'nin Sifresi'nin dizisi mi var? @OzaN
Hayır verileri aldığımız sitenin bazen saçma hataları olabiliyor maalesef. Bu da onlardan biri. :)

Kariyerinin ilk yıllarını saymazsak dizilerde yer almadı. Sadece "Freedom: A History Of Us" belgeselinde Abraham Lincoln'ü oynamış 7 bölüm. Bir de yapımcılığını üstlendiği The Pasific ve Band of Brothers dizilerinde konuk oyuncu olarak yer almış. :)

Yakamoz-Asi

Emekli
8 Ocak 2013
47,190
20,088
1,061

Hayır verileri aldığımız sitenin bazen saçma hataları olabiliyor maalesef. Bu da onlardan biri. :)

Kariyerinin ilk yıllarını saymazsak dizilerde yer almadı. Sadece "Freedom: A History Of Us" belgeselinde Abraham Lincoln'ü oynamış 7 bölüm. Bir de yapımcılığını üstlendiği The Pasific ve Band of Brothers dizilerinde konuk oyuncu olarak yer almış. :)
Da Vinci'nin Sifresi benim okudugum kitaplar arasindan en begendiklerim arasindadir. Filmi iyiydi ama kitap kadar iyi degildi. Oradada harika oynamisti. Dizi yazinca oha dedim ne kacirmisim :D

"Freedom: A History of us"un videolarina denk gelmistim sanirim. Yada okulda göstermiste olabilirler. Iyiydi yanlis hatirlamiyorsam.

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,689
34,444
1,060

Da Vinci'nin Sifresi benim okudugum kitaplar arasindan en begendiklerim arasindadir. Filmi iyiydi ama kitap kadar iyi degildi. Oradada harika oynamisti. Dizi yazinca oha dedim ne kacirmisim :D

"Freedom: A History of us"un videolarina denk gelmistim sanirim. Yada okulda göstermiste olabilirler. Iyiydi yanlis hatirlamiyorsam.
Da Vinci Şifresi'nin kitabını okumadım ne yazık ki kitabı okumadan filmi izleyince de pek sevmedim. O filmdeki diğer oyuncuları da çok sevmeme karşın filmi pek fazla sevmemiştim. En az sevdiğim filmidir diyebilirim Tom Hanks'in izlediklerim arasında. :)

Yakamoz-Asi

Emekli
8 Ocak 2013
47,190
20,088
1,061

Da Vinci Şifresi'nin kitabını okumadım ne yazık ki kitabı okumadan filmi izleyince de pek sevmedim. O filmdeki diğer oyuncuları da çok sevmeme karşın filmi pek fazla sevmemiştim. En az sevdiğim filmidir diyebilirim Tom Hanks'in izlediklerim arasında. :)
Terminal ve Yesil Yol haric önerebilecegin en iyi filmi hangisi sence hazir bos zamanlar yakinken izliyeyim :)

gundix123

Favori Üye
14 Aralık 2011
4,774
3,478
459
Sevdiğim bir oyuncu.Bana göre en iyi filmi Yesil Yol.Ama Forrest Gump'u henüz izlemedim ve çok merak ediyorum.En gec 2 gune o filmide izlicem. :)

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,689
34,444
1,060

Terminal ve Yesil Yol haric önerebilecegin en iyi filmi hangisi sence hazir bos zamanlar yakinken izliyeyim :)

Forrest Gump tabii ki öncelikle. :)

Onun dışında Cast Away ve DiCaprio ile birlikte oynadığı Catch Me If You Can olabilir. :)

Eğer savaş filmlerini seversen Saving Private Ryan bu alandaki en iyi filmdir birçok kişiye göre. :)