NBC This Is Us 5. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,719
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
NBC'nin bol ödüllü dizisi This Is Us 5. sezonuyla ekran macerasına devam ediyor. Pandemi nedeniyle biraz kısalan ve 16 bölüme düşen dizinin bu sezonu 25 Mayıs'ta yayınlanacak olan bölümle noktalanacak.

Dizinin 5. sezonuyla ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz...

this-is-us.png

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,719
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x1 5x2

Çok özlemişim diziyi. Diğer diziler belki gülüp eğlendiriyor, hatta bir şeyler öğretebiliyor ancak hiçbiri This Is Us kadar kalbe dokunamıyor.

Özellikle ilk bölüm çok iyiydi. Covid-19'u da geçiştirmeyip hakkını vererek işleyecek olmalarına sevindim. Tom Hanks'in korona olması haberine Randall'ın tepkisi çok iyiydi. :A

İkinci bölümde Randall'ın #BlackLivesMatters düşünceleri biraz fazla uzatıldı gibi, baydı bir noktadan sonra ama önemli konu olduğu için onu da es geçmemeleri çok doğal.

Bir de annesi mi çıktı şimdi daha önce bahsedildiğini hiç hatırlamadım...

9/10 8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,719
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x3

İlk iki bölüm kadar sevemediğim bir bölüm oldu. Aklımda kalan önemli bir detay yok. İnşallah her bölüm birer puan düşmeye devam etmez. :A

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,719
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x4 5x5 5x6

Güzel bölümlerdi genel olarak ve Randall ağırlıklılardı... Yalnız flashbackler eskisi kadar ilgi çekici olmamaya başladı. Doldurmakta zorlanıyorlar gibi...

Randall'ın zoom sonrası dansı efsaneydi. :A

Annesiyle ilgili kısımlar epey duygulandırdı. Yalnız annesi için böyle filmvari bir hikayeye gerek var mıydı emin değilim.

8/10 8/10 8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,719
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x7

Şahane bir bölümdü, sezonun en iyisiydi.

Madison'ın doğuma başlamak üzere olduğu bölümdü. Kevin'in başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir. De Niro sahnesinden, kayıp kimlik nedeniyle uçağa binememeye kadar...

En sonda Randall'ın devreye girmesine sevindim. Bu arada Miguel ve Jessica farklı şehirlerde miydiler onlar niye koşmuyor Madison'a? Ya da Kate ve Toby?

9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,719
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x8

Vay canına, şahane bir bölümle sezonu yarıladık.

Bir önceki bölüm sorduğum soruların cevabını bu bölümde aldık. Bazen Amerikan dizilerini izlerken sürekli Amerika'da olduklarından karakterler birbirlerine yakın hissine kapılıyoruz ancak Amerika'nın kendi başına bir dünya olduğunu unutmamak gerekiyor.

Teknolojinin nimetlerini bu kadar etkili bir şekilde ele alan dizi bölümü çok çok nadirdir. Konuyu bağladıkları noktaya bayıldım.

Tam "hiçbir zaman evlenmeyeceğim, çoluk çocuk sahibi olmaktan vazgeçiyorum" düşüncelerine kapıldığım anlarda yeni bir This Is Us sezonu geliyor ve paramparça ediyor maalesef. :A

9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,719
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x9 5x10 5x11 5x12

Çok iyi devam ediyor dizi. Özellikle Nicky odaklı 11. bölüm şahaneydi. Uzun yorumları son 4 bölüme sakladım, inşallah öyledir yani. :A

8/10 8/10 9/10 8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,719
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x13

Kevin - Randall özel bölümüydü.

Yıllardan beri ikilinin gelgitli ilişkilerine dair iyi bir bölümdü. Yer yer fazla mı abartıyorlar "böyle bir konuşma gerçekten gerekli mi" diye düşündürdüler ama mühim şeyler gerçekten. Randall'ın mükemmelliği Kevin'ı hep kıskandırmış. Randall üvey olmasına rağmen Kevin kendini üvey gibi hissetmiş. Bugün ise hala Randall'ın bundan minnet duymak yerine öz ailesini aramasını asla anlayamıyor. Bu süregelen şeyler de ikilinin arasında zaman zaman patlamalara yol açıyor...

Bence yıllar içinde bakınca Kevin haksız. Kıskançlığından dolayı saçma şeyler yapmış, bir türlü Jack'in gösterdiği sevginin çeyreğini gösterememiş Randall'a.

Fakat günümüzde ise Kevin'ı ben samimi buluyorum. Randall'ın meseleyi çok uzatması da haksız bence. Çünkü bunlar ne kadar konuşursan konuş çözüm üretemeyeceğin konular. Aksine konuşmanın işleri daha kötü edebileceği konular. Adam o kadar yol gelmiş senin için biraz daha sevgi göster, büyüklük sende kalsın. :)

9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,719
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x14 5x15

Sezon finaline bir kala güzel iki bölümdü yine...

Jerry Maguire temalı bekarlığa veda partileri güzeldi. Kevin evlilik öncesi ciddi şüpheler içerisinde. Yalnız Madison - Kevin çiftini ayırmamalarını sevgili senaristlerden rica ediyorum. Tamam Sophie ile ayırdınız bari Madison ile ayırmayın. Sevdik bu kızcağızı. :(

Geçmişe dönülen kısımlar çoğu bölümde bölümün zayıf yanını oluşturuyoruz bu sezon. Tamam dizi gücünü oradan alıyor ama her bölüme de çok uymuyor. Daha doğrusu süreyi paylaştırmayı iyi yapamıyorlar bazen...

8/10 8/10