M TV The_Erinch İle Her Renkten

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
1612473416914.png

Herkese Merhabalar;

Her Cuma @Staran arkadaşımızın kanalı altında sizlere farklı konular ulaştırarak,keyifli bir ortam oluşturmaya çalışacağım.
Elbette sizlerin değerli katılımı ve yorumları herzaman değerlidir;vakit ayırıp katılım yaparak konunun dahada işlevini görmesini sağlayabilirsiniz.
Şimdiden herkese keyifli okumalar dilerim.

İlk Haftanın Konusu;
Çılgınca Büyüyen Sosyal Medya

sosyal-medya-cogu-isletmenin-ayakta-kalmasini-sagladi-550.jpg

Özellikle son bir yıllık dönemde; Pandeminde etkisiyle Sosyal Medya kullanımı ciddi şekilde arttı,rakamlar çılgın oranlara erişmeye başladı.

Dünya Nüfusu 7,6 milyar,dünyada ki sosyal medya kullanıcı ise tam 4 milyar yani,Nufüsün %51 ediyor.

Dünyada yaklaşık 4.6 milyar internet kullanıcısı olduğu düşünülürse ;internet kullanan 10 kişiden 9 u sosyal medya kullanıyor demek.

Sadece geçen yıl; 376 milyon kişi merak edip,sosyal medya kullanıcı oldu.

Bunun yanında sosyal medya kullanımında %90 üzerinde mobil kulanım mevcut; klavyeler artık tozlu raflara kalkmaya başlamış.

Mobile inen kullanım fazlalığı,Sosyal Medyada kalma oranınıda etkiledi; Sosyal Medyada kalma oranı %43 arttığı gözüküyor.

Sosyal Medyada Facebook,Youtube,İnstagram başları çeksede; ülkemizdede yerel uygulamalar son dönemde artış ivmesine girdi.

Sosyal Medya hayatımızın bir parçası haline geldi; yediğimiz,içtiğimiz herşey sosyal medyada;haberleri,olayları,ülkenin durumunu ,alışverişimizi,eğlencemizi,hüznümüzü sosyal medya taşımaya ve orada yaşamaya başladık.

Bakalım bu sosyal medya çılgınlığı daha ne kadar yayılacak ve hayatımızı egale edecek,gelecek zamanlar nelere gebe olacak hepbirlikte göreceğiz.

Sizler Sosyal Medya Çılgınlığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Haftaya Farklı Bir Konuda Görüşmek Üzere.

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Eline, emeğine sağlık abi. Program çok iyi olmuş.

Sosyal medyanın acayip bir şekilde kullanıldığını biliyordum da dünya nüfusunun %51'i olacağını tahmin edemezdim.

Hayatımız cidden orada geçiyor. İnsanlar insanların ne yaptığını, ne yediğini, ne içtiğini, nerelere gittiğini sosyal medyadan görüyor ve artık iletişim de sosyal medya üzerinden kuruluyor.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,096
Puanı
1,060
Gerçekten son yıllarda kullanım artmış durumda ben en çok twiiterdeyim en az olduğım facebooktu @The_Erinch abimin deyimiyle benim için bir dünya ama o dünyayı bir gün azaltacam tabii zevkli eğlenceli oluyor benim adıma öyle yani :D konu harika abi emeğine sağlık

• Beğendim
  • Harika
Reactions: STAR and The_Erinch

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Eline sağlık ve hayırlı olsun programın @The_Erinch

Ben sosyal medyaya çok geç başladım ve çok kullandığım söylenemez (son zamanları saymazsak)
Facebook Üniversite zamanı tek kullandığım alandı. Resmi kuruluş olarak ülkemizde çok kullanılan bir platform ve sadece işim düşünce, soru yöneltmek için girerim. Haftada 3-5 kez bakınırım aklıma gelince.
Instagram'ı daha 2 sene önce denedim ama sevmedim ve çok çabuk bıraktım. Bağlı olduğum bazı kuruluşların paylaşımlarını takip etmek için duruyor ama herhangi bir paylaşım yapmıyorum. Aile hesaplarım diyebilirim.

Twitter'a 2017 senesinde başladım ve tamami ile gündemi takip etme ve bir kaç arkadaş ile Dm yolu ile iletişim olarak kullanıyorum.
Buna rağmen bazen acaba çok mu kullanıyorum diyorum ama misal Türkiye'ye tatile gittiğim zamanlar çok az kullanıyorum ve yoğunluktan vakitte bulmuyorum. 1 ay anca 1 GB harcıyordum en son tatilde.
YouTube çok kullanırım ama. Dizi ve müzikler için fakat TR'de onu da pek kullanmam.

Pandemi sürecinde telefonu kullanma oranım baya yükseldi ve bu da gayet normal. Bir kaç cadde aşağıda oturan ailemle bile telefon üzeri iletişim oluyor ve alışveriş, banka işleri vs hepsi mobil üzerinden oluyor. Ben burada internetsiz yapamam ama Türkiye'de interneti pek umursamıyorum.

• Beğendim
  • Harika
Reactions: The_Erinch and STAR

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Instragram keşfet kısmına gelince karşınıza çıkan kadınların hepsi birbirine benziyor. Aynı şekil küçük burun estetiği, dudak dolgusu ile güzelleştiklerini sanıyorlar. Kendilerini kat ve kat çirkinleştirdiklerinin farkında bile değiller. Fabrikadan çıkmış gibi, seri üretim ürünüymüş gibi yüzlere sahipler. Tek tipleştirildiler, belki "Nefes alsın yeter!" zihniyeti yüzünden, belki de toplumun güzellik standartlarına erişme gayesi sebebiyle.

Bir diğer büyük olay da linç kültürü. Bazen güzel, bazen de değil. Melih Şendil'i koltuğundan etmişti mesela, o keyifliydi. :)

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,620
Puanı
1,061
Eline emeğine sağlık @The_Erinch, harika bir program olmuş :A

Sosyal medya hayatımızda fark ettirmeden bayağı yer etti. 10 sene önce sadece Facebook vardı ama o da pek aktif kullanılmıyordu, hızlı şekilde yayıldı. Hatta diğerleri o kadar hızlı yayıldı ki artık Facebook 50+ amcaların akrabalarıyla görüştüğü bir yer oldu :A :A Bir de insanlar hiç kötü bir durum hakkında paylaşım yapmıyor, sosyal medyayla yeni tanışan biri herkesin mükemmel bir hayat yaşadığını zanneder. Bu da biraz sahte ve yapay bir dünya oluşturdu.

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
Eline emeğine sağlik @The_Erinch
Sosyal medyaya girmek istemesem de mecbur giriyorum artık kullanıcı çok ama boş kullanıcısı gerçekten çok fazla milletin huzurunu kaçırmak için kullanan da fazla o yüzden sosyal medya diye birşey keşke olmasaydı

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,946
Puanı
610
Programımızın 1.bölümü hayırlı olsun..
Eline emeğine sağlık abi... @The_Erinch

Sosyal medyanın çok kullanıldığını biliyordum ama bu kadar olduğunu tahmin etmiyordum.. Pandemi etkisiyle sosyal medyaya ilgi artmış belli ki..Ben de ilk defa bu yıl sosyal medya hesapları açtım.. Ve bağımlı olmasamda vaktimi geçiriyorum.. Çoğu kişide bağımlılık yapıyor umarım onlarda kendilerini dizginleyebilirler...

Teşekkürler ....

• Harika

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,002
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Hayırlı olsun abi, ilk bölüm için çok güzel bir konu seçmişsin. :bhr:

Evet hem sosyal medya hem internet artık hayatımızın bir parçası oldu. Yemek yerken, dışarıda yürürken vs. bakmadan, ilgilenmeden edemiyoruz.

Doğru kullanıldığı sürece bir sıkıntısı yok ama doğru kullanılmadığı takdirde büyük sorunlar olabiliyor. :A

Ben sosyal medyayı sadece haberleri takip etmek başkaları ile iletişim kurabilmek için kullanıyorum, pek fazla bir şey paylaşmıyorum. Paylaşmanında gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Eline, emeğine sağlık. :Z @The_Erinch

• Beğendim
  • Harika

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Sosyal medya genel olarak yararlı bulmuyorum çünkü her şey gibi haddinden fazla kullanılıyor garip saçma videolar ve birbirine saygısı olmayan insanlarla dolu ancak yine de hobi olarak kullandığım bir Instagram hesabı var. Onun dışında diğer yerlerde hesabım olsa da aktif kullanmıyorum.

Böyle ilginç konuların bir program haline gelmesi güzel olmuş eline sağlık @The_Erinch abim

• Beğendim
  • Harika

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
@slhttnmtl @Emre Ozansoy @EmreCan @Gerekli24 @Veteran @DarkLegenD @Dosi @Angelica @haluk792
Hepinize güzel temennileri ve konuya katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.

Sosyal Medya olayında; sanırım yaş gereği..Son döneme kadar en yoğun kullandığım Facebook .
Sonra İnstagramla tanıştım ki ciddi bir yukarı ivme ile instagrama adapte oldu.
Birde Tweeter var , orada hiçbir şekilde arkadaş eklemediğim sadece yorum yapıp,gündemi takip ettiğim bir profilim mevcut.

Açıkçası, her sabah 3 nede bakıyorum. Özellikle tüm gündemi Tweetardan takip edebiliyorsunuz.

Doğru kullanıldıklarında her kapıyı açan uygulamalar.Ama günümüzde olumlu,olumsuz her yöntemle kullanıldıkları için....Zarar vericide olmaktalar ama yeri geldiğinde faydasınıda görebilirsiniz.

Herşey kullanıcıların elinde....

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,638
Puanı
560
Yeni programın hayırlı uğurlu olsun @The_Erinch her hafta yeni bölümünü merak ile bekleyeceğim :)

Sosyal medya da benim ilk gözdem Facebook, ardından instagram daha sonrada twitter bende herkes gibi doğru ve seviyeli kullanıldığı sürece sosyal medyanın baya işe yarar ve eğlenceli olduğunu düşünenlerdenim ..

Son düzenleme:

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,096
Puanı
1,060
@slhttnmtl @Emre Ozansoy @EmreCan @Gerekli24 @Veteran @DarkLegenD @Dosi @Angelica @haluk792

Sosyal Medya olayında; sanırım yaş gereği..Son döneme kadar en yoğun kullandığım Facebook .
Birde Tweeter var , orada hiçbir şekilde arkadaş eklemediğim sadece yorum yapıp,gündemi takip ettiğim bir profilim mevcut.

Açıkçası, her sabah 3 nede bakıyorum. Özellikle tüm gündemi Tweetardan takip edebiliyorsunuz.

Doğru kullanıldıklarında her kapıyı açan uygulamalar.Ama günümüzde olumlu,olumsuz her yöntemle kullanıldıkları için....Zarar vericide olmaktalar ama yeri geldiğinde faydasınıda görebilirsiniz.

Ne demek abi seve seve yorum yaptım bende aynen en çok baktığım instagram ve twiiter olur hep :D

• Güldürdün

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710

Doğru kullanım önemli dediğin gibi / rica ederim ne demek 😊

• Harika

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
Yeni programın hayırlı uğurlu olsun @The_Erinch her hafta yeni bölümünü merak ile bekleyeceğim :)

Sosyal medya da benim ilk gözdem Facebook, ardından instagram daha sonrada twitter bende herkes gibi doğru ve seviyeli kullanıldığı sürede sosyal medyanın baya işe yarar ve eğlenceli olduğunu düşünenlerdenim ..
Sadık takipçim.
Kurdiye sosyal medya yolunda aynı yerlerden yürümüşüz :A :A

• Güldürdün
Reactions: Zeyno

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bilgisayar hayatımda her zaman önemli yer kaplasa da sosyal medya hiç öyle olmadı.

Facebook'a bile herkesten çok sonra katılmıştım. Bir ara aktif sayılabilecek şekilde kullandım. Özellikle grup özelliği sayesinde iletişim kurmak için iyi bir yoldu bir dönem. Üniversitedekilerle o şekilde iletişim kuruyorduk. :A

Instagram insan doğasını bozan bir şey, nefret ediyorum. Instagram'da bir şeyler paylaşmak için yaşayan insanlar türedi. Hiçbir yönden insana katkısı bulunmayan gereksiz bir platform. :)

Twitter gündemi takip etmek için yararlı bir platform, şu an takip ettiğim tek platform. Tabii neyi ve kimi takip ettiğiniz de çok önemli. Twitter'ı da boş işler için kullananlar var, seçici olmak önemli.

• İlginç
  • Beğendim
Reactions: The_Erinch and Dosi

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,002
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com

Instagram'a geç geçenlerdenim bende. Facebook'ta kazanacağımız kazanıp 2016'da falan açmıştım Instagram hesabımı. :A

Facebook'u eskisi gibi kullanmasam da yüklü yine, aktif olarak Instagram, Twitter ve WhatsApp yetiyor şuan. :A