M TV The_Erinch İle Her Renkten 3.Bölüm "Geleceğe Yolculuk"

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,210
Puanı
1,060
1613677269094.png

Bu hafta sizleri geleceğe götürmek istedim,
Dünyamız hızlı gelişiyor,teknoloji akıl almaz hale geldi..
1613680272188.png

Gelecekte bizi neler bekliyor..Kısaca bir göz atalım mı?

**Sürücüz ve ilkyardım yapabilen Yapay Zeka sahip araçlar
5adafd9ab699de152c319d3f.jpg

**Gözle Tercüme Yapan Lensler
1613678095104.png

**Gelecekte rüyaları kaydedip izleyebileceğiz. Bir düğmeye basıp rüyanızı izleyebileceksiniz.
1613678123680.png

**Herhangi bir şeye dokunmayacağız biz sadece göreceğiz ve gerçekleşecekler. Televizyondaki kanalları zihin gücüyle değiştireceğiniz, internete telepatik olarak gireceğiniz ve iş arkadaşlarınıza fiziksel klavyede yazarak değil de sadece düşünerek e-posta göndereceğiz.
1613678170662.png

**2035 yılında insan gözünden çok daha iyi gören, Kızılötesi ve Morötesi dalgaları da algılayabilen biyonik gözler üretilebilecek.
1613678214589.png

**Gelişen genetik bilimi, insan organlarının laboratuvarlarda üretilmesi ile birlikte ölümsüzlük hayal olmaktan çıkacak.
1613678294531.png

**Bizimle yaşayacak robotlar..
1613677968706.png

**Mars'ta İnsan Kolonisi - 2023 Hollandalı firma Mars One, 2023 yılında Mars'a 4 insan göndermeyi planlıyor. Bu 4 kişi, ilk kalıcı yerleşimin temelini oluşturacak.
1613678329048.png

**Uçan Arabalar
1613680165463.png

**Zaman Makinası
1613680213169.png

** Okyanus ötesini 2-3 saate indirecek olan süpersonik jet
ad_226114202-600x337.jpg
1613680388596.png

**Sizi anlayan, derdinizi dinleyen chat-bot’lar ve sohbet edebilen arayüzler
1613680495590.png

**Ulaşımda daha hızlı ve yeni bir sistem: Hyperloop
1613680557976.png

Kimisi yakın gelecekte,kimisinin eli kulağında kimiside belki çok uzun vadede..Ama bilimkurgu filmler,diziler,çizgi diziler hep ilham olmuştur ilerisi için...
Sizler ne düşünüyorsunuz gelecek konusunda....Fikirleriniz çok değerlidir....

1613680885331.png

Ekli dosyalar

• 1613678253478.png
    1613678253478.png
    69.1 KB · Hit: 82
  • 1613678260293.png
    1613678260293.png
    69.1 KB · Hit: 77

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,335
Puanı
1,060
Zaman hızla geçiyor, gelecek aslında hemen 'gelecek'. :eek:

Çok değişik şeyler olacak gelecekte. Bakalım bizler hangilerini göreceğiz? @The_Erinch

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,631
Puanı
560
Konuyu okuyup tamamladığımda tam da şöyle dedim "ya bu şeyler değilmi jetgiller" ki konunun sonunda zaten fotosunu paylaşmışsın bizler göremeyeceğiz o günleri kesin de görenler de sanırım çipli bir hayat sürecekler herşey kontrol altında bir hayat yaşayacaklar gibi geldi bana özgürlük içinde tutsak olacaklar gibi sanki ;)

Emeklerine sağlık @The_Erinch yine güzel bir konuyu bizler için araştırıp zamanını adadığın için teşekkürler :bhr:

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,210
Puanı
1,060
Konuyu okuyup tamamladığımda tam da şöyle dedim "ya bu şeyler değilmi jetgiller" ki konunun sonunda zaten fotosunu paylaşmışsın bizler göremeyeceğiz o günleri kesin de görenler de sanırım çipli bir hayat sürecekler herşey kontrol altında bir hayat yaşayacaklar gibi geldi bana özgürlük içinde tutsak olacaklar gibi sanki ;)

Emeklerine sağlık @The_Erinch yine güzel bir konuyu bizler için araştırıp zamanını adadığın için teşekkürler :bhr:
Aslında diziler,filmler hatta çizgi filmler... geleceğe bizi okadar iyi hazırlıyor ki... Sadece zamanı belli değil.

Bu arada asıl ben teşekkür ederim,herzaman ki gibi vakit ayırıp,yorum yaptığın için.

• Harika
  • Beğendim
Reactions: Zeyno and Doğan

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,631
Puanı
560
Aslında diziler,filmler hatta çizgi filmler... geleceğe bizi okadar iyi hazırlıyor ki... Sadece zamanı belli değil.

Bu arada asıl ben teşekkür ederim,herzaman ki gibi vakit ayırıp,yorum yaptığın için.
Rica ederim keyifli konular ilgi alanım ;)

Zaten jetgilleri izlerken de ya keşke şöyle olsa, böyle olsa demezmiydik ben bayılarak bakardım gerçi o günlerden çoğu şey olmadı değil sonuçta şu zamanda da çoğu işimizi makineler karşılıyor zaten geriye sadece uçan arabalar, zaman makinesi ve ölümsüzlük kaldı gibi bişey :lol:

• Beğendim

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,210
Puanı
1,060
Rica ederim keyifli konular ilgi alanım ;)

Zaten jetgilleri izlerken de ya keşke şöyle olsa, böyle olsa demezmiydik ben bayılarak bakardım gerçi o günlerden çoğu şey olmadı değil sonuçta şu zamanda da çoğu işimizi makineler karşılıyor zaten geriye sadece uçan arabalar, zaman makinesi ve ölümsüzlük kaldı gibi bişey :lol:
Dediğin gibi kaç yıl öncesinde Jetgillerde avel avel bakardım... Acaba bunlar olur mu derdim.

Sanırım bu işin Pick Noktası Ölümsüzlük ve Zaman Mak. olacak. Oda olursa eğer....

• Beğendim
Reactions: Zeyno
Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Bir Otomotiv Mühendisi olarak uçan arabaların yapılsa bile kullanılmayacağını düşünüyorum. İnsanların buna adapte olması imkansız gibi bir şey. Aynı zamanda araba görüntüsünde olup normal bir arabanın kat ettiği yolu aynı yakıtla sağlaması vs de çok zor hatta imkansıza yakın. Kısaca bu proje belki tam olarak gerçekleşir ama kullanılmaz maalesef. :D Keşke olsa ama :A

Emeğine sağlık @The_Erinch :-)

• Harika

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,210
Puanı
1,060
Bir Otomotiv Mühendisi olarak uçan arabaların yapılsa bile kullanılmayacağını düşünüyorum. İnsanların buna adapte olması imkansız gibi bir şey. Aynı zamanda araba görüntüsünde olup normal bir arabanın kat ettiği yolu aynı yakıtla sağlaması vs de çok zor hatta imkansıza yakın. Kısaca bu proje belki tam olarak gerçekleşir ama kullanılmaz maalesef. :D Keşke olsa ama :A

Emeğine sağlık @The_Erinch :-)
Ooooo biz nelere adapte olmuyoruz.. :F :F

• Güldürdün
Reactions: hayret bi şey

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Bunlar tahmini rakamlar ben bunun yakın gelecekte olacağını düşünmüyorum ki ne zaman olursa da bunların da yararları kadar zararı olacaktır. Çünkü yine kötü niyetli ve gereğinden fazla kullanılma durumları muhakkak olacaktır

• Beğendim

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Bütün şeyler çok garip geldi ama bunların yarın bir gün normalimiz olacağını düşünüyorum. Bence çok fazla da beklememiz gerekmeyecek.

@The_Erinch Eline, emeğine sağlık abi. :X

• Harika

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,923
Puanı
610
Bunlar arasında en çok "bir şeye dokunmadan zihin gücüyle etkikeşimde bulunmak" dikkatimi çekti...Aslında bunların çoğu insanları tembelliğe itecek gibi duruyor..Ben şu anki hayattan memnunum..Teknoloji çok da gelişmesin böyle kalsın..(Hastalıkların tedavisi için teknoloji gelişmesi yeterli)

Emeğine sağlık @The_Erinch ... Teşekkürler...

• Harika

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,210
Puanı
1,060
Valla bu yılları görürmüyüz bilemiyorum tüm bunlar olacak evet ama umarım daha iyi zamanlar olur umarım görürüz bunları ya @The_Erinch emeğine sağlık abim güzel bir konu yine :D
Teşekkürler Melkcim, katılımın değerli.... Birçoğu çok uzun gelecekte olur gibi ama teknoloji sınır tanımayan bir gerçek....
Bütün şeyler çok garip geldi ama bunların yarın bir gün normalimiz olacağını düşünüyorum. Bence çok fazla da beklememiz gerekmeyecek.

@The_Erinch Eline, emeğine sağlık abi. :X
Teşekkürler Harry... Önemli bir yorum , birgün geçmişe bakıp tebessüm edeceğiz...belkide Ayda Smootie içiyorken ;)
Bunlar arasında en çok "bir şeye dokunmadan zihin gücüyle etkikeşimde bulunmak" dikkatimi çekti...Aslında bunların çoğu insanları tembelliğe itecek gibi duruyor..Ben şu anki hayattan memnunum..Teknoloji çok da gelişmesin böyle kalsın..(Hastalıkların tedavisi için teknoloji gelişmesi yeterli)

Emeğine sağlık @The_Erinch ... Teşekkürler...
Teknoloji iyi kullanılırsa insanlık adına çok faydalı bir gelişim ve ilerleme adımı ama herşeyin olduğu gibi teknolojininde karanlık tarafı var; birileri o tarafı tatmak isterse....dediğin gibi kötülükde doğacaktır.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,074
Puanı
1,060
Teşekkürler Melkcim, katılımın değerli.... Birçoğu çok uzun gelecekte olur gibi ama teknoloji sınır tanımayan bir gerçek....

Teşekkürler Harry... Önemli bir yorum , birgün geçmişe bakıp tebessüm edeceğiz...belkide Ayda Smootie içiyorken ;)

Teknoloji iyi kullanılırsa insanlık adına çok faydalı bir gelişim ve ilerleme adımı ama herşeyin olduğu gibi teknolojininde karanlık tarafı var; birileri o tarafı tatmak isterse....dediğin gibi kötülükde doğacaktır.

Ne demek abicim seve seve aynen kimbilir neler neler çıkar teknolojide ya :D