Netflix The Witcher - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1.Sezon

Tek bir proje yok ki büyük umutlarla bekletip büyük hayal kırıklığına neden olmasın. Nereden bakarsak bakalım kelimenin tam anlamıyla “FİYASKO” bir sezon ve dizi oldu! Üstelik oyunu oynamış olan için de böyle, oynamamış olan için de. Zira zaten oyunu hiç oynamamış, kitapları hiç okumamış olan birisi için anlaşılmaz bir dizi olmasına karşın, oyunu yüzlerce saat oynamış olanlar için bile anlaşılmaz bir dizi olmuş birçok yönüyle. Kitaplarını bilmiyorum ancak kitabı da takip etmemiş olduklarını öğrendim.

Oyuncu seçimlerine, yönetmenliğine filan girmiyorum. Dizinin en büyük rezaleti “zaman kavramı” denen şeyin cılkını çıkarmış olmaları, rezil etmiş olmaları, ellerine yüzlerine bulaştırmış olmaları. Diziyi izlerken bir geçmişe bir şimdiki zamana gidiyor ancak bunu anında fark etmek ne mümkün! Fark edilse bile berbat bir şekilde flashback sunumu yaptıkları için insan izlerken hiç mi hiç keyif almıyor. Halbuki “X yıl önce”, “Şu an”, “ X yıl sonra” gibi böyle bildirgelerle izleyeni aydınlatmak dururken, sizin neyinize aklınız sıra özgün bir şey denemeye çalışmak? İnsan birazcık Lost’tan örnek alır, o böyle gayet basit bildirgeler sayesinde yürüyüp gitti.

Biz GoT’un tahtına el koyacak bir dizi geliyor diye beklerken ne yazık ki GoT’un o rezalet ötesi son sezonundan bile daha başarsız bir ilk sezon oldu. Buna rağmen final yapana kadar bütün bölümlerini izleyeceğim oyuna olan sonsuz saygımdan, ama oyun olmasaydı gözümden çoktan düşmüş olurdu.

Yine de dizinini güzel kısımları da yok değil. Dövüş sahneleri olsun, Henry Cavill’in o Geralt rolünün hakkını nispeten veren performansı olsun. Ama ah dizinin kurgu tekniği, yönetimi... :(
Mesela Geralt o olaylı saray sahnesinde Şaşırma hakkını kullandığında ve kadın hamile çıktığında acaba doğacak olan çocuk kim diye düşündüm, çok daha sonrada onun aslında Ciri olduğu kafamda aydınlandı. Çünkü flash back yaptıklarına dair hiçbir unsur vermedikleri için ancsk çok dinç kafayla, dikkatli izlemek gerekiyor anında anlamak için. Halbuki Dark bile bu kadar anlaşılmaz değildi, yapımcının amacı ne anlayamadım.

6.0/10

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Daha önceden bitirmiştim. Ama forum kapanınca yorum yazamadım. :A @Forumdash @Çiğdem

1x7
1.bölümde ki olayları bağlama açısından çok iyi olmuş. Hatta 7.bölümü 2.bölüm yapabiliriz. Witcher ve kızı ile bağlantı konusu iyi anlatılmış. Kraliçe kadere karşı gelince sonu hüsran oldu. Cidden hata etti keşke witchere kızı verseydi başına bir şey gelmezdi bu kadar.

Büyücü sahneleri gereksizdi. Pek etkileri de kalmamış anlaşılan.

Anlamadığım konu witcher bu olaylardan sonra küçik kızı bulmak için bir adım atmıyor sanki? Hani yennefer olsun diğer arkadaşları olsun, ya bir küçük kızım vardı ama noldu öldü mü kaldı mı demedi hiç? Mesela küçük kız hala onu arıyor??

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x8 Sezon Finali

Aklımda ne kaldıysa yazacağım. :A @Forumdash @Çiğdem

Büyücülerin savaşı iyiydi diziye hareket kazandırdı. Savaş sahnelerini beğendim baya, bir ara grafikler ciddi manada kötüydü ama bu bölümde iyileşme var.

Witcher ile kızı sonunda kavuştu, bence güzel bir sezon finali olmuş. Çiğdem beğenmemiş ama sanırım o zaman karmaşasından dolayı beğenmedi.

Genel yorum yaparsam Netflix'in bu dizinin üstüne düşmesi lazım hala bir potansiyel var ama bakalım. Got gibi mi olur belli değil. Karakterlere gelirsek başrolde ki 3 oyuncuu beğendim ama bazı karakterler cidden can sıkıcı. Kitap ve oyunda farklı bir karakter burada zenci olmuş, başka bir karakter esmer olmuş, bariz Netflix inat etmiş. Bu kadar karakteri 180 derece değiştirmek iyi değil, oyunu oynasaydım bende çok sinir olurdum.

Bu dizinin tek güzel yanı Henry Cavil dediğim gibi. :Z oOnun için bakarım yeni sezona. :Z

• Harika
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1x8 Sezon Finali

Aklımda ne kaldıysa yazacağım. :A @Forumdash @Çiğdem

Büyücülerin savaşı iyiydi diziye hareket kazandırdı. Savaş sahnelerini beğendim baya, bir ara grafikler ciddi manada kötüydü ama bu bölümde iyileşme var.

Witcher ile kızı sonunda kavuştu, bence güzel bir sezon finali olmuş. Çiğdem beğenmemiş ama sanırım o zaman karmaşasından dolayı beğenmedi.

Genel yorum yaparsam Netflix'in bu dizinin üstüne düşmesi lazım hala bir potansiyel var ama bakalım. Got gibi mi olur belli değil. Karakterlere gelirsek başrolde ki 3 oyuncuu beğendim ama bazı karakterler cidden can sıkıcı. Kitap ve oyunda farklı bir karakter burada zenci olmuş, başka bir karakter esmer olmuş, bariz Netflix inat etmiş. Bu kadar karakteri 180 derece değiştirmek iyi değil, oyunu oynasaydım bende çok sinir olurdum.

Bu dizinin tek güzel yanı Henry Cavil dediğim gibi. :Z oOnun için bakarım yeni sezona. :Z
@Çiğdem in neden beğenmediğini anlayamadım:F Ben oysaki son bölümlerdeki aksiyonu sever sanıyordum. Zamansal sorunu baştan söylemiştim o tınlamadı bizi ama sondaki sahnelerle yıne över sanmıştım:F Kızı çökertti dizi resmen :F

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İlk üç bölümü izledim. Daha da izlemeyi düşünmüyorum. Bana fantastik geldi dizi, olayların içine hiç giremedim. Sevmeyi istesem de olmadı.

En sevilebilir duran karakteri ilk bölümde öldürdüler. :D Sonrasındaki büyücü kız az çok ilgi çekiciydi ama tek başına izlettirmek için yetersiz. Sevenlerine sevgiler, benden bu kadar. :)

5/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ve sezonu bitirdim.... Dizi gerçekten görsel açıdan olsun;fantastik öğeleri açısından olsun,kurgu ve konu açısından olsun;karakterler açısından olsun doyurucuydu benim için...Kitap ve oyun ile hiçbir ilgim olmadığı için detayını yada ilerisini bilmiyorum. Sıradan bir vatandaş olarak izlediğimde; G.O.T havasında;keyifli bir 8 bölüm izledim..Özellikle 8.bölümü tabikide harikaydı...... Bakalım yeni sezonu neler gösterecek göreceğiz. Sezona Puanım 10/8,5 dur.
İzleyeceklere keyifli seyirler.
İzliyormusun 2.sezonu?? :X

ve 2.sezon konusu acılıyor mu? @bazinga @Tolstoyevski

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,270
Puanı
1,060
İkinci sezona adım attım..
Tabe önce ilk sezonu özetlemem gerekti.

Kitap ve oyun ile alakam yok.
Sıfır kafa ile kıyaslamadan izliyorum

Uç fantastik bir dizi.
Karakterlerlerine bayılıyorum.
Hareketli başladı.

• Beğendim
Reactions: BARON疼痛

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
İkinci sezona adım attım..
Tabe önce ilk sezonu özetlemem gerekti.

Kitap ve oyun ile alakam yok.
Sıfır kafa ile kıyaslamadan izliyorum

Uç fantastik bir dizi.
Karakterlerlerine bayılıyorum.
Hareketli başladı.

İlk sezonu tekrardan izleyeceğim, nasılsa 8 bölüm ve aradan 2 sene geçtiği için 2. sezona daha net adapte olabilmem adına gerekiyor. Tabii çoğu sahneyi hızlı geçerim ileri sararak, mühim olan hafızayı tazelemek...

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,270
Puanı
1,060
images.jpeg

😍

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,270
Puanı
1,060
2.Sezon 2.Bölümüde demin izledim.
Gene ultra fantastik bir bölümdü.
Ve tabi diziye daha çok bağlayan oyuncu

Freya Allan :love1:

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Dizi ile alakalı olumsuz yorumlar okudum ve anlamıyorum insanlar ne istiyor ben şahsen oyunu oynamadım hikayeyi ilk kez dinliyorum ve çok zevk alıyorum günde 1 bölüm izleyeceğim dedim ama az önce dün başladığım diziyi bitirdim ve merakla 3 sezonu bekliyorum. Bu arada şu Yennefer ölse de kurtulsak hiç sevmiyorum Geralta daha iyi birisi yakışır bu karaktersiz gollum yakışmıyor

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
The Witcher S02 (sezon yorumu)

Sezonu bitirdim. Yine hiç bişey anlamadım ama seyir zevki güzel dizi. SOn bölümde herşeyi toparladılar yine. İzlemek isteyen olursa son bölümü izlesin kafi:A
Son bölümde SPN taktikleri gördük ahahhahaa

7/10

Dizi ile alakalı olumsuz yorumlar okudum ve anlamıyorum insanlar ne istiyor ben şahsen oyunu oynamadım hikayeyi ilk kez dinliyorum ve çok zevk alıyorum günde 1 bölüm izleyeceğim dedim ama az önce dün başladığım diziyi bitirdim ve merakla 3 sezonu bekliyorum. Bu arada şu Yennefer ölse de kurtulsak hiç sevmiyorum Geralta daha iyi birisi yakışır bu karaktersiz gollum yakışmıyor
Yennefer kısmetmiş:A Ciri ölmeden de Geralt'tan ayrılamazmiş:A

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,270
Puanı
1,060
The Witcher S02 (sezon yorumu)

Sezonu bitirdim. Yine hiç bişey anlamadım ama seyir zevki güzel dizi. SOn bölümde herşeyi toparladılar yine. İzlemek isteyen olursa son bölümü izlesin kafi:A
Son bölümde SPN taktikleri gördük ahahhahaa

7/10

Yennefer kısmetmiş:A Ciri ölmeden de Geralt'tan ayrılamazmiş:A
Bende 5.bölüme geldim.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,270
Puanı
1,060
Bugün itibariyle @Forumdash gibi bende İkinci Sezonu bitirenler kervanına katıldım.
Sanırım sırada @BARON男爵 olması lazım.

Gene herşeyin son bölüme sıkıştırıldığı ;bol süpriz ve ultra aksiyon ve fantastik öğenin olduğu bir son bölüm izledim.
Yen tekrar özüne dönmesi ve büyü gücünü geri kazanmasına ve Gerard sadık kalmasına sevindim.Son sahne çılgın bir süpriz oldu.
Üçüncü sezonu geldiğinde herhalde 45 yaşlarında olurum ama çok sağlam bir bir sezon olacak ki..T
üm dünya Cirinin peşinde çünkü.

Sezona Puanım: 8

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
  • İlginç
Reactions: The_Erinch