2018 The Wife - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
64656

The Wife

Türü:
Dram, Gerilim
Yönetmen: Björn Runge

Oyuncular:
Glenn Close
Jonathan Pryce
Max Irons

Filmin Özeti:
Joan Castleman "her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır" sözünün yaşayan kanıtıdır. İlerleyen yaşına rağmen hala güzel, zeki ve yetenekli olan Joan 40 yıllık evliliğinde eşi için her şeyi yapan bir kadındır. Kendi yeteneğini feda ederek eşinin yükselen edebi kariyeri için elinden geleni yapmaktadır. Bu süreçte eşinin sadakatsizliklerini ve bahanelerini de görmezden gelmek zorunda kalır. Ancak herkesin bir kırılma anı vardır. Joan eşine verilen Nobel ödülünü almaya gittiği yolculuklarında eşinden ayrılmaya karar verir. Ancak bu durum, egosu yüksek olsa da her konuda Joan'a bağımlı olan eşi ile Joan'ın arasındaki hassas dengeyi zorlayacaktır.

Filmin Fragmanı:

• Beğendim
Reactions: Çiğdem

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sırf Glenn Close Oscar'a aday olacak diye izlediğimden beklentim çok düşüktü ama gayet iyi bir film çıktı. Konusu çok güzel, ilgi çekici, anlamlı. Oyunculuklar çok iyi. Jonathan Pryce'ı Glenn Close'tan daha çok bile sevmiş olabilirim. Glenn Close da çok iyi ama benim bu yılki en favori performanslarımdan sayılmaz.

Ön yargılı yaklaşmayıp şans verin bence. :)

Tam yorum:

7/10

• Beğendim
Reactions: Çiğdem and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Fimin konusu ve işleyişini beğendim.Filmde isveçeyi duymak ve Lucia'yı dinlemek harikaydı :bhr: Lucia 13 aralıkta kutlanıyor ve tüm okullarda ders arasında okul personelleri veya öğrenciler sınıflara aynı filmdeki gibi giriş yaparlar :D
Filme gelince özellikle son sahnelerdeki müzikleri ve eve dönüşteki uçak sahnesinde Joan'ın fedakâr olmaya devam edişinden etkilendim.
Joan kendini Joe için adamış, yazarlık yeteneğini onun eserleriyle kullanmış fedakâr bir kadın. Film aslında içinde bir çok şey biriktiren ve dışarıya mutluymuş gibi görünen ve Nobel ödülü sayesinde tüm duyguların patlaklık vermesini konu alıyor. Oldukça hüzünlü bir hikaye aslında ve Joe kalp kirizi geçirirkenki müzik çok etkileciydi.

Ceviz detayını beğendim filmde, Joe zamanında Joan'a o şekilde yaklaştığı için fotoğrafçı ilede birşeyler olduğu/olacağını anladı:D
Türk filmlerdeki öpüşecekken telefon çalması klasiğin bir benzeri bu filmde de oldu :A
8/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Yaşlı iki moruğun şey sahnesiyle başladı @xemrexxx öyle çiftleri sever :A Kadın zaten beyaz saçlı moruk kadın :F Taçlı kadın ve bu filmi izle xemrexxx :A

İki yaşlı insanın hayatını konu alan bir filmdi çok iyimiydi hayır ama içi boş filmler gibide değildi hala aşklarını yeşertiyorlardı ama o ceviz atma sahnesi komikti :F Deividin babasına isyankar sahneside duygusaldı :( Kadın adamla tartışma sahneside öyle ve tabikide adamın ölmesi ve son sahne boş defter sahnesi çok anlamlıydı :(

Çok yüksek puan veremiyorum ama 5 altınıda hak etmiyor ozaman tam orta diyelim 5 iyidir iyi :A