2022 The Outfit - Film Yorumları

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

MV5BYWQ0NWUyMjktYjg4Yy00NmY3LTg2YzEtNWY5OTY5YTc2MjhjXkEyXkFqcGdeQXVyMTA2MDU0NjM5._V1_UY1200_CR90,0,630,1200_AL_.jpg

The Outfit

Tür:
Suç, Dram, Gizem
Süre: 105 dakika

Yönetmen: Graham Moore
Senaryo: Johnathan McClain, Graham Moore

Oyuncular:
Zoey Deutch
Mark Rylance
Dylan O'Brien

IMDb Linki

Puanlar:
IMDb: 7.2/10
Rotten Tomatoes: 84%
Metacritic: 69/100

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,060
Tek bir mekanda geçmesine ve çekirdek kadroyla çekilmesine rağmen hiç sıkmadan kendini izleten son derece güzel bir filmdi. Mark Rylance'nin o sakin, duru oyunculuğu beni mest etti. Son derece keyif veren bir serüven yaşatıyor adam oyunculuğuyla seyircisine. Mark'ın aksine Johnny F. de bir o kadar sinir bozucu tipi ve karakteriyle aldığım keyfi yerle bir etmeyi başardı. Richie'nin ölümü çok erken oldu kendisini daha fazla izlemek isterdim.

Konusuna gelirsek hiç beklemediğim ters köşelerle filmin seyri birden yön değiştirdi. Terzimizi masum, sıradan biriymiş gibi bilirken bir anda hiç bilmediğimiz bambaşka bir adama dönüştü ve her şeyi en başından beri planlayanın o olduğunu öğrendik. Son sahnede Francis'in canlanıp ortalığı bulandırması da beklemediğim bir hamle oldu neyse ki belasını buldu ve yanarak geberdi. Filmin tek kazananı ise hayallerine kavuşmak için istediği meblaya ulaşan sekreter kız oldu. Umarım terziyle bir yerlerde buluşmuşlardır...

8/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,605
Puanı
860
Tek mekanda geçen değişik bir filmdi. Mark Rylance'ın oyunculuğu yine su gibi aktı. Film tek mekanda geçmesine rağmen iyi bir senaryosu, kurgusu ve yönetmenliği vardı. Gereksiz aksiyon yoktu. Gizemin dozu iyi ayarlanmış. Diyaloglar zekice yazılmış.

Aldığı puanı hak eden bir film. Biraz fazla dikkat isteyen bir film. Karakterlerin geçmişini göstermek yerine diyaloglar ile anlatmayı tercih etmişler bu yüzden biraz dikkat istiyor. Diyalog sevmeyenler buradan puan kırabilir.

7/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Film izlemesi çok keyifli ve orjinal bir filmdi. Tek mekan filmlere bayılan biri olarak bu filmi de çok sevdim diyebilirim. Baştan sona gizem ve gerilim unsuru hakimdi filmde. Her şey olağan seyrinde akıyor gibi gözükse bile arka planda yaşananların ortaya bir yerlerde çıkacağı hissini alıyorsunuz. Filmde bir şeyler olacak ama ne zaman olacak diye düşünmeden duramıyorsunuz. Böyle düşündüren ve ilgiyi üstünde tutan filmlerden çok keyif alıyorum... Yönetmen gerçekten başarılı bir iş çıkarmış..

Mark Rylance gerçekten her diyaloğunda sizi hayran bırakıyor. Baştan sona diyalogla ilerleyen bir film de olsa ben böyle filmleri ayrı bir seviyorum. Diyaloglar ilgi çekici ve gizem dolu. Mafyanın ve suçun hakim olduğu bu dünyada naif mi naif olan bu karakterlerin mücadelesini izlemek çok iyiydi... Tabi ki böyle filmlerde muhakkak insanı şaşırtan şeylerin yaşanması kaçınılmazdır ve bu film bunu hakkını vererek yerine getiriyor.. Zoey Dutch'a da değinmeden olmaz, kendisi gözümüzün pasını silen hem de iyi oynayan hanım hanım bir kardeşimiz... Filmde şovunu yapmış diyebiliriz...

Yılın farklı, özgün ve twist dolu gizem gerilim suç filmine hoşgeldiniz. Her sene 1 2 tane böyle film olmasını dilediğiniz o film buydu.. Teşekkürler Graham Moore, daha fazla kaliteli film çekmen dileğiyle...

7.5/10