Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

poster-700x1000.jpg

The Matrix Resurrections

Tür:
Aksiyon, Bilim-Kurgu
Süre: 148 dakika

Yönetmen: Lana Wachowski
Senaryo: Lana Wachowski, David Mitchell, Aleksandar Hemon

Oyuncular:
Keanu Reeves
Christina Ricci
Carrie-Anne Moss

IMDb Linki

Puanlar:

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İnşallah bu film kötü çıkar da ilk 3 filmi izlemek zorunda kalmam diye düşünürken 43 filmlik Spider-Man devamına çarpıldık. :A

Bir de bu da iyi çıkarsa artık gişefilmiizleryazar olarak değiştiririm blogun adını. :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
İnşallah bu film kötü çıkar da ilk 3 filmi izlemek zorunda kalmam diye düşünürken 43 filmlik Spider-Man uyarlamasına çarpıldık. :A

Bir de bu da iyi çıkarsa artık gişefilmiizleryazar olarak değiştiririm blogun adını. :A
Bu konuda düşük puan vermek yasaktır 😡 :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and bazinga

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu arada maalesef bu efsanevi üçlemenin bu yeni filminden beklentim oldukça düşük, 6-7 puan arası bir kalitede olacağını düşünüyorum. Çünkü Matrix’in 3’ün devam filmi olması gerekirken maalesef Matrix’in remake’i gibi bir şey olacak. Oysa 3’ün devamı olsaydı daha iyi olurdu… Morpheus’un olmaması ayrıca büyük eksiklik.

Normalde ilk gün sinemada izlerdim ama maalesef Türkiye’de 2-3 gün sonra vizyona girecek (üstelik şu an dünyanın birçok yerinde vizyona girmiş olmasına rağmen) bu HBO Max saçmalığı yüzünden. O yüzden HBO Max’tan düşer düşmez izleyip çok beğenme ihtimali durumunda sinemada ikinci izlemek belki mümkün… @MEnes

• Beğendim
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
1 hafta kaldı... 2. ve 3. filmleri bu hafta sonu, en kötü önümüzdeki hafta içi bitirip kendimi hazır edeceğim. Tabi ki ilk günden IMAX biletimi aldım ve bu destanın aşırı merak ettiğim devam filmini izleyeceğim... Lütfen ama lütfen kötü çıkma be...

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
İnşallah bu film kötü çıkar da ilk 3 filmi izlemek zorunda kalmam diye düşünürken 43 filmlik Spider-Man devamına çarpıldık. :A

🎈 çıkacak, müsterih olabiliriz...

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1 hafta kaldı... 2. ve 3. filmleri bu hafta sonu, en kötü önümüzdeki hafta içi bitirip kendimi hazır edeceğim. Tabi ki ilk günden IMAX biletimi aldım ve bu destanın aşırı merak ettiğim devam filmini izleyeceğim... Lütfen ama lütfen kötü çıkma be...
Birinci filmi defalarca izlememe rağmen geçen gün Imax’tan yine izledim ve muhteşem bir şeydi kesinlikle o efsaneyi sinemada izlemek… Eğer halen vizyondaysa onu sinemada izlemeni öneririm.

İkinci ve üçüncü filmi ben de bu aralar aradan çıkaracağım tekrardan, hemen ardından The Animatrix’i de tekrar izlemek şart tabii… Makinelerin nasıl o noktaya geldiğini, atmosferin patlatılması vb. Birçok olayı anlatıyorlar ve bence üçlemeyi izledikten sonra (ya da izlemeden önce) mutlaka izlenilmesi gereken bir film…

• Harika
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Bu arada maalesef bu efsanevi üçlemenin bu yeni filminden beklentim oldukça düşük, 6-7 puan arası bir kalitede olacağını düşünüyorum. Çünkü Matrix’in 3’ün devam filmi olması gerekirken maalesef Matrix’in remake’i gibi bir şey olacak. Oysa 3’ün devamı olsaydı daha iyi olurdu… Morpheus’un olmaması ayrıca büyük eksiklik.

Normalde ilk gün sinemada izlerdim ama maalesef Türkiye’de 2-3 gün sonra vizyona girecek (üstelik şu an dünyanın birçok yerinde vizyona girmiş olmasına rağmen) bu HBO Max saçmalığı yüzünden. O yüzden HBO Max’tan düşer düşmez izleyip çok beğenme ihtimali durumunda sinemada ikinci izlemek belki mümkün… @MEnes
Tam ben mesaj yazarken senin bu mesajı yazman... Kalplerimiz mi karşılıklı be yoldaşım... Bu arada evet fragmanlar sanki hiç bir şey yaşanmamış gibi gösteriyor... Ama Trinity ve Neo arasındaki çekimden komple bir Remake de olmayabilir gibi gözüküyor. 3'ün devamı mı değil mi ancak filmi izleyince anlayabiliriz... Çünkü çok fazla bilinmez ve sorgulanacak şey var, fragmanlar çok şeyi gizliyor gibi. Fazlaca aksiyon da var ama gizem de var. Az kaldı az biraz daha sabır...
------

Birinci filmi defalarca izlememe rağmen geçen gün Imax’tan yine izledim ve muhteşem bir şeydi kesinlikle o efsaneyi sinemada izlemek… Eğer halen vizyondaysa onu sinemada izlemeni öneririm.

İkinci ve üçüncü filmi ben de bu aralar aradan çıkaracağım tekrardan, hemen ardından The Animatrix’i de tekrar izlemek şart tabii… Makinelerin nasıl o noktaya geldiğini, atmosferin patlatılması vb. Birçok olayı anlatıyorlar ve bence üçlemeyi izledikten sonra (ya da izlemeden önce) mutlaka izlenilmesi gereken bir film…

Bir yerde yazmış olmam lazım ben de sinemada izledim zaten The Matrix'i... Geçen Çarşamba sinemadan kalkmadan 1 gün önce izledim ve inanılmaz bir şeydi kesinlikle...

Animatrix'i de izlemiştim dediğin gibi 2 ve 3'ten sonra 1 tur da o gidebilir... Fırsat olursa çözerim onu da elbet...

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Filmi dün akşam izledim, iyi ki de HBO sayesinde erkenden yüksek kalitede izleme şansımız olmuş. Bu filmi sinemada izleseydim verdiğim paraya yanardım, o yüzden sadece Matrix 1’i sinemada imax olarak izlediğim için kendimi şanslı hissediyorum artık…

Öncelikle Matrix serisi fanatiği olarak filmi izlerken elbette ki keyif aldım ama bu daha çok nostaljik bir keyifti. Zira bu filmi Matrix serisinden bir film olarak kabul etmem mümkün değil. Matrix serisi 4 yapımdan oluşur: Matrix 1, Matrix 2, Matrix 3 ve Animatrix. Bu dördü hariç başka bir yapım söz konusu olamaz benim için.

Matrix’in o kadar anlatılacak konusu olmasına rağmen tutup da böyle… Hiçbir şey bulamadıysanız Animatrix’ten yürüyebilirdiniz, makinelerin insanlara savaş açtığı dönem vb dururken…

Yeni bir şeyler deneyelim mantığıyla mı yoksa Warner Bros bunlara bu filmi zorla yaptırdığı için mi bilinmez resmen yer yer parodi filmi gibi izleyiciyle kafa bulmuşlar. Bildiğin Matrix’in parodisini yapmışlar. Uzun uzun konuşmaya bile gerek yok. Matrix serisini hiç izlememiş olanlar ya da öylesine izlemiş olanlar için belki bu kadar gömülecek bir film değildir ama Matrix serisini çok sevenler için kesinlikle gömülmeyi sonuna kadar hak ediyor.

Oyunculuklar desen berbat. Morpheus’un kemikleri sızlamış, o ne saçmalıktır öyle. Ajan Smith deseniz apayrı bir rezillik…. Keanu Reeves’in bile oyunculuğunu beğenmedim, sanki zorla dahil olmuş Ya da Johny rolünden çıkamamış gibi.

Tek temennim umarım gişede çok kötü bir sonuç alır da devam filmleri gelmez. Biz de bu film hiç çekilmemiş gibi yaparız, efsane efsane olarak kalır kemikleri daha fazla sızlatılmaz.

Film bittiğinde biz ne izledik modunda oluyoruz, amaç neydi yani filmi böyle devam ettirmenin ve bu saçma konseptin. Filmin tek kaliteli kısımları Matrix 1’den bol bol sahneler gördüğümüz kısımlardı… Orijinal üçlemeyi o kadar ayağa düşürmüşler ki, kedinin yemek kabına “dejavu” yazmak filan… resmen alay etmişler bildiğin.

Morpheus’u oynayan soytarı tipin işi ne filmde? Bıraksaydınız adam sadece heykel olarak kalsaydı filmde, o sahnede duygulanırdık en azından. Tamama aynı karakter değil aslında ama yine de aşırı gereksiz…

Hele Ajan Smith. Tom nedir ulan? Oldu olacak Tommy deseydi. MR.Anderson gibi kalıplaşmış bir hitap dururken. Oynayan oyuncu belki iyi oynadı ama yine de orijinal Ajan Smith’i aradı gözlerimiz.

Filmin olumlu yanları, 2200’lerin dünyasındaki makinelerle insanların işbirliği, teknoloji vb kısmıydı ama o da filme dair pek önem arz etmiyor.

(normalde seriden bağımsız olarak bakınca 6, 6.5 arası hak ediyor ancak efsaneye saygısızlık nedeniyle protesto ve sinir bonuslarıyla yine iyi puan verdim )

Oysa herkes öldürür sevdiğini….

5.7 / 10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Üçleme olarak kalmalıydı aslında. Yıllar sonra tekrar başlayan bir filmin hayal kırıklığına uğratma şansı çok yüksekti. Tabii bu film, o üçlemeden ayrı olarak değerlendirilebilir. Back to the Future'nin yıllar sonra yeniden başlaması gibi bir şey, bu üçlemenin dördüncü filmini çekmesi.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,604
Puanı
860
Birisi karşıma geçip 2.5 saat suratıma küfür etse canım bu kadar yanmazdı. Rezalet bir film olmuş. Çin malı bir ürün gibiydi. Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss haricinde role uyan kimse yok. Gerçi ikisi de zorla oynamış gibi bir halleri vardı.

Filmin içinde sürekli üçlemeden görseller kullanılması aşırı ucuz olmuş. Kendileri de saçma bir şey yaptıklarını düşünerek eskilerin ekmeğini yemeye çalışmışlar. Üçlemenin üzerinden kaç yıl geçmesine ve teknolojinin o kadar gelişmesine rağmen görsellikte gram gelişme olmamış.

5/10

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Bence bu filmi Marvel evreniyle karıştırmışlar :A Yani Matrix filmi olduğunu bilmesem kötü bir Marvel filmi izliyorum diye zannederdim. Ne senaryo ne de aksiyon olarak tatmin edici değildi. Seriye uymayan bir film olmuş.

5/10