The Matrix 4 Geliyor!

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Dünya sinema tarihinin gelmiş geçmiş en büyük başyapıtlarından birisi olarak kabul edilen 1999 yapımı kült film The Matrix’in 4.filmi için hazırlıklar resmen başladı. Variety’nin haberine göre Keanu Reeves ve Carrie- Anne Moss, Neo ve Trinity rolleriyle yeniden başrolde olacak

matrix-4-icin-calismalara-resmen-baslandi-keanu-reeves-ve-carrie-anne-moss-bas,h6YYGNb8Uk6Cc-YazEmZTw.jpg

Warner Bros yapım şirketinin sözcüsü Toby Emmerich yaptığı açıklamada Matrix filmlerinin yönetmeni Lana Wachowski ile çalışacakları için çok heyecanlı olduklarını aktararak, “Lana, gerçek bir vizyona sahip, özgün ve orjinal bir sinemacı. Matrix evreninin yeni filmini yazıp, yöneteceği ve yapımcısı olacağı için heyecanlıyız" dedi.

matrix-4-icin-calismalara-resmen-baslandi-keanu-reeves-ve-carrie-anne-moss-bas,jMhgDptel0iYp-Nn8EdGYA.jpg

Geleceğin dünyasından gerçekçi bir kesit olarak sunulmuş olan The Matrix’in 4.filmi için 2020 senesinde çekimlere başlanacağı söyleniyor.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Matrix benim için Godfather ile birlikte hayatımın filmlerimdendir, hatta film bile değil bir düşünce sistemidir ve yeri bende çok ayrıdır. Ancak buna rağmen ben de devam filminin çekilmesine karşı çok hevesli değilim. Mesela ağır Lost fanatiğimdir, üstüne dizi tanımam ama Lost tekrardan çekilecek deseler o habere de sevinmem hatta üzülürüm de. Mesela Prison Break benim için ilk 5’te olan diziydi, taki yıllar sonra 5.sezonu çekmiş olmalarına kadar. O 5.sezondan sonra diziden genel olarak soğudum ve şimdi ilk 10’a bile sokmam. İşte Matrix’ten de bu sebeplerle korkuyorum. Ama başrol oyuncuları aynı, senarist ve yönetmenler aynı olacaksa ve aceleye getiremeyeceklerse belki muhteşem bir eser ortaya çıkabilir. Sonuçta 3.filmin sonunda açık kapı bırakmışlardı yani senaryo devam etmeye müsaitti...

• Beğendim
Reactions: MEnes

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İkinci filmi bile izleyesim gelmemişti hiç ama ya dördüncü film çok iyi çıkarsa diye izlememiz gerekecek şimdi. Yalnız beklentiyi düşük tutmak gerek Wachowskilerden geçti bu işler. :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Matrix benim için Godfather ile birlikte hayatımın filmlerimdendir, hatta film bile değil bir düşünce sistemidir ve yeri bende çok ayrıdır. Ancak buna rağmen ben de devam filminin çekilmesine karşı çok hevesli değilim. Mesela ağır Lost fanatiğimdir, üstüne dizi tanımam ama Lost tekrardan çekilecek deseler o habere de sevinmem hatta üzülürüm de. Mesela Prison Break benim için ilk 5’te olan diziydi, taki yıllar sonra 5.sezonu çekmiş olmalarına kadar. O 5.sezondan sonra diziden genel olarak soğudum ve şimdi ilk 10’a bile sokmam. İşte Matrix’ten de bu sebeplerle korkuyorum. Ama başrol oyuncuları aynı, senarist ve yönetmenler aynı olacaksa ve aceleye getiremeyeceklerse belki muhteşem bir eser ortaya çıkabilir. Sonuçta 3.filmin sonunda açık kapı bırakmışlardı yani senaryo devam etmeye müsaitti...
Matrix hakkında ben de bir filmden fazlası olarak düşünüyorum. Hani izledikten ve böyle detaylı şekilde incelemelerini okuyup filmi tam olarak kavradıktan sonra inanılmaz ihya olmuştum. Dediğin gibi bir açık kapı vardı ama şimdiye kadar 10 yıl, 15 yıl, 20 yıl sonra geri dönen herhangi bir işin başarılı olduğuna şahit olduk mu hiç? Olduysa da çok az sayıdadır bu. Korkum tamamen bundandır... Ekip aynı ana kadro aynı evet ama yine de ortada hep bir 'ama' var olacak şekilde bekleyeceğiz. Yine de film hakkındaki tüm gelişmeleri merakla takip ediyor olacağız elbette...

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Matrix hakkında ben de bir filmden fazlası olarak düşünüyorum. Hani izledikten ve böyle detaylı şekilde incelemelerini okuyup filmi tam olarak kavradıktan sonra inanılmaz ihya olmuştum. Dediğin gibi bir açık kapı vardı ama şimdiye kadar 10 yıl, 15 yıl, 20 yıl sonra geri dönen herhangi bir işin başarılı olduğuna şahit olduk mu hiç? Olduysa da çok az sayıdadır bu. Korkum tamamen bundandır... Ekip aynı ana kadro aynı evet ama yine de ortada hep bir 'ama' var olacak şekilde bekleyeceğiz. Yine de film hakkındaki tüm gelişmeleri merakla takip ediyor olacağız elbette...
Star Wars 7-8 :Z

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,187
Puanı
1,061
3 ten 4e geçerken lana da kardeşi de cinsiyet değiştirmiş @Çiğdem le @serhatt tan güzel olmuşlar :A @mrt-06 senin o neydi gıııı diyip yüzünü kızartan sense8 de bunların işiydi :A @Yiğitt @Aserat @xBUGRAx @Harunnn60 @Bully @vadikızı @Dosi @dreamy @turkuazz @Maskeli Fedai @MasacRE @Sherlock @DarkLegenD
images (2).jpeg
images (1).jpeg

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,578
Puanı
1,060
3 ten 4e geçerken lana da kardeşi de cinsiyet değiştirmiş @Çiğdem le @serhatt tan güzel olmuşlar :A @mrt-06 senin o neydi gıııı diyip yüzünü kızartan sense8 de bunların işiydi :A @Yiğitt @Aserat @xBUGRAx @Harunnn60 @Bully @vadikızı @Dosi @dreamy @turkuazz @Maskeli Fedai @MasacRE @Sherlock @DarkLegenD Ekli dosyayı görüntüle 70625Ekli dosyayı görüntüle 70626
bi tarafıma kaş göz çizsem senden ve bunlardan daha güzel olur :A

• İlginç
Reactions: xemrexxx

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Beni tatmin etmedi hiç yeni seri. O yüzden kabul edemeyeceğim. Hele 8. film çok canımı sıkmıştı, fazlasıyla Star Wars külliyatını yok eden bir filmdi. Bu yüzden hele hele J.J. Abrams'ın yapacağı 9. filmden hiiiç umudum yok...
Bence serinin en iyi iki filmiydi ama eskilerini daha çok sevenleri de anlarım tabii. :):)

• Beğendim
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Bence serinin en iyi iki filmiydi ama eskilerini daha çok sevenleri de anlarım tabii. :):)
Eskileri geçtim 2005'teki Revenge of the Sith bile efsane bu iki filmin yanında. Star Wars orjinalliğine ve yenilikçi yapısına ve evrenine hiç uymayan iki film çekildi. Ki 7. film zaten orjinal hiç bir şey üretmeyen, hiç cesur kararlar almayan, A New Hope çakması bir filmdi. Nostalji tutkunlarını yakalamak için çok kolaya kaçmış J.J Abrams. 8. film o filme göre biraz daha farklıydı. Teknik olarak yine çok çok iyiydi ama işte senaryo açısından kişiden kişiye değişecek şekilde hoşumuza gitmeyen şeyler yazıldı. Çok şey konuşulur ama dediğim gibi beğenemedim ve beğeneyeceğim yeni seriyi. :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
3 ten 4e geçerken lana da kardeşi de cinsiyet değiştirmiş @Çiğdem le @serhatt tan güzel olmuşlar :A @mrt-06 senin o neydi gıııı diyip yüzünü kızartan sense8 de bunların işiydi :A @Yiğitt @Aserat @xBUGRAx @Harunnn60 @Bully @vadikızı @Dosi @dreamy @turkuazz @Maskeli Fedai @MasacRE @Sherlock @DarkLegenD Ekli dosyayı görüntüle 70625Ekli dosyayı görüntüle 70626
Rahmetli de benim gibi dünyadan bir haber mağarada ormanda yaşıyordu :F Film etkinliğinde Matrix ve Titaniği ilk defa duyup izlemişti :A :A :A @MasacRE @mrt-06 @serhatt @Sherlock @MEnes @Bully @Harunnn60 @Tolstoyevski

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Geçmişte yayınlanmış, efsane olmuş ve ardından günümüzde yeniden çekilen veya devamı çekilen yapımlar genelde çok başarılı sonuçlar vermiyor. Yine de heyecanlanmamak elde değil tabii, söz konusu olan film Matrix, bir filmden öte düşünce yapısı. Üstelik kadrosunda ilk üç filmde yer alan isimler yer alacak. Umarım Matrix efsanesine ihanet eden, popüler kültür ürünü diyeceğimiz, Matrix isminden daha çok para kazanmak için yapılmış bir şey çıkmaz ortaya.