Diğer The Mandalorian - 1. Sezon Yorumları

Sherlock

Moderatör
7 Eylül 2016
13,241
10,524
710
İstanbul
The Mandalorian.jpg


Star Wars evreninde geçen ilk live-action dizi olan The Mandalorian, Disney+’ta yayınlanmaya başladı. Iron Man, The Jungle Book ve son olarak The Lion King'in yeniden çevrimi gibi filmlerin yönetmeni olan Jon Favreau‘nun yaratıcısı olduğu dizi, yayınlanan ilk iki bölümüyle izleyicilerin beğenisini kazanmayı başardı.

Diziyle ilgili yorumlarınızı sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

Önemli Not: Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.
 

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
96,206
34,987
1,060
Sürekli dizi yapıyorlar nasıl izleyeceğiz bu kadar diziyi, insaf kardeşim. :A
 

MEnes

Emekli
18 Ekim 2015
10,983
8,946
710
26
İstanbul
Dizi güncel zamanda yapılmış (Yani Disney'in yaptığı) en iyi Star Wars işi. Hatta belki de bittiğinde şimdiye kadar yapılmış en iyi Star Wars işi olacak... Star Wars evreninin hakkını gerçekten veren bir yapım. Ve The Force Awakens gibi eski işleri kopyalayıp yapayım kafasında bir iş asla değil. Gerçekten orjinal ve çok kaliteli bir iş. Teknik olarak zaten çok çok üst düzey. Süresi 30 40 dakika arasında olmasına rağmen ve ilk sezonu 8 bölüm olmasına rağmen 100 milyon dolar bütçeyle çekilmiş. Ortada büyük bir emek var. Tabi bütçesi yüksek diye CGI abanalım görsel efekte boğalım gibi bir şey de göremiyoruz. Dizide hoş bir doğallık hakim ve sanırım gerçek figüranlar kullanılmış bir çok yerde. Ya da CGI ise bile hiç hissettirilmiyor. İzlemenizi sonuna kadar tavsiye ediyorum... @Tolstoyevski @bazinga
 
Son düzenleme:

Tolstoyevski

Favori Üye
14 Temmuz 2014
8,618
13,013
611
Corleone
www.ataturkungencligehitabesi.com
1x1

@MEnes in son çağrısı üzerine izlememek olmazdı ve ani bir torr...t operasyonu neticesinde pilot bölümü aradan çıkarmış olduk.

Öncelikle dizinin en güzel unsuru süresinin nispeten kısa olması. Her bölümü 45 dakika üzerine Star Wars Dizisi pek kolay izlenemezdi. 30-35 dakika bandında devam ederse harika olur.

Gerçekten de söylenildiği gibi eli yüzü çok düzgün, göz kanatmayan duru bir görüntü kalitesine ve yönetmenliğe sahip. Star Wars evreninin içine pek giremeyenleri öyle bağımlısı yapacak bir yapım da değil elbette ama sevmeyenleri dahi sıkmama potansiyeline sahip.

İlk bölüm için konuşmak erken ama ne kadar az ışın kılıcı ve ışın silahlarıyla çatışma sahneleri olursa o kadar keyifli ve izlenilir. Işın kılıçlarını ama özellikle de ışın tabancalarını gördükçe fenalık basıyor. Star Wars’i 4-5-6-1-2-3-4-5-6-7-8 şeklinde sırasıyla izlemiş olmama rağmen hiçbirinde bu ışık tabancalarına alışamadım. Eğer dizide çatışma sahnelerini tadında uygularlarsa çok yerinde olur.

Başroldeki karakterin bir çeşit bounty hunter olması en çekici kısmı dizinin. Eğer imparatorluk meselelerinden, cumhuriyet siyasetinden filan uzakta daha halka yönelik ve daha karanlık bir temaya sahip dizi olursa izlemeye devam ederim büyük ihtimalle, ki üçüncü bölümde belli olur az çok.

Son sahneye Bebek Yodayı koymuş olmaları çok akıllıca olmuş, o sahneden sonra 2.bölümü izlememek mümkün olmazdı zaten. O bebek Yoda’nın bizim esas seride izlediğimiz Yoda’nın bebeklik hali mi olduğunu yoksa aynı türden farklı canlılar mi olduklarını henüz kestiremedim. Büyük ihtimalle açıklaması vardır tabi. Dizide geçen zaman 3 ile 4 arası mı ondan da emin değilim tam.

7.0/10
 
  • Beğendim
Reactions: MEnes