Netflix The Haunting of Hill House 1.Sezon Yorumları

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Haunting-Hill-House-1000-08.jpg

Netflix'in korku türünde olan yeni orijinal dizisi The Haunting of Hill House 12 Ekim’de Netflix’te gösterime girdi.Dizinin 10 bölümü yayınlandı.

Dizinin senaryo ve yönetmen koltuğunda, türün önde gelen isimlerinden Mike Flanagan yer alırken yürütücü yapımcı kadrosunda Trevor Macy, Meredith Averill, Justin Falvey ve Darryl Drank gibi isimler var.

Dizinin konusu :
Hill House, 80 yıl önce Hugh Crain tarafından yaptırılan ve birçok tepenin arasında kalan bir malikânedir. Hikaye dört ana karakter ile ilerler; doğaüstü araştırmacı Dr. John Montague, çekingen genç kadın Eleanor Vance, tasasız ve derbeder bir hayat yaşayan, lezbiyen sanatçı Theodora ve onlara ev sahipliği yapan, Hill House'un genç mirasçısı Luke Sanderson...Dr. Montague, doğaüstü varlıkların bilimsel kanıtını bulma umudu ile Hill House malikânesini kiralar. Geçmiş tecrübelerinden yola çıkarak, paranormal hikayelere ilgi duyan birçok insanı davet eder. Bu daveti sadece Eleanor ve Theodora kabul eder. Geçmişi korkunç hikayelerle dolu bu evde her biri ayrı odalarda yaşamaya başlar. Kısa süre içinde, açıklanamayan tuhaf ve paranormal olaylar ile hikaye gelişir.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@destere @MasacRE- @MEnes bu korku dizinize beni bulaştırmayın @xemrexxx @cookies @gözlemci eşlik etsin size özellikle @gözlemci e uygun dizi :A :A :A
şimdiden üç kişinin izleyeceği kesin :)
@MasacRE- önermişti kesin izler:) hogatham zaten ben izleyince izlemek zorunda :)
@Maskeli Fedai söz verdi sözünden dönmez bildiğim kadarıyla :)
@MEnes in durumu net değil sıvadaşım yoldaşım şu benim pinpirik dizileri bitireyim size yetişirim falan filan derken uyutur bizi, aradan sıyrılır :)
@xemrexxx topacının yaşı tutmuyor izleyemez korku konulu diziler filmler tosbağa psikolojisine zararlıymış :)
@mrt-06 görümceğimde huzurevi konulu dizileri seviyor bunu izlemez sanırım :)
@eskici nerde yaw :)

@Forumdash geldiği an bu diziye başlayacaktır :)

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
@MasacRE- önermişti kesin izler:) hogatham zaten ben izleyince izlemek zorunda :)
@MEnes in durumu net değil sıvadaşım yoldaşım şu benim pinpirik dizileri bitireyim size yetişirim falan filan derken uyutur bizi, aradan sıyrılır :)
@xemrexxx topacının yaşı tutmuyor izleyemez korku konulu diziler filmler tosbağa psikolojisine zararlıymış :)

Zaten @xemrexxx de korkarım demiş :F :F :F

Benide unutun çocuklar siz bunla oyalanırkan bende tamamlanması gereken dizilerimi tamamlarım @MasacRE- :A :A :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860

Yoldaşım bu ara bir mangaya sardım, onu okumadan günüm mutlu geçmiyor. :A Better Call Saul bile yarıda kaldı bu yüzden daha 8 bölümüm duruyor. :A Bana göre kimse plan yapmasın. Grup çalışmasına uygun değilim, kafama göre takılıp izlerim bir şey izleyeceksem. :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Yoldaşım bu ara bir mangaya sardım, onu okumadan günüm mutlu geçmiyor. :A Better Call Saul bile yarıda kaldı bu yüzden daha 8 bölümüm duruyor. :A Bana göre kimse plan yapmasın. Grup çalışmasına uygun değilim, kafama göre takılıp izlerim bir şey izleyeceksem. :A
tahminim tuttu hemen hemen ama sonra size yetişirim nasıl olsa kısmını eksik bırakmışsın :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
tahminim tuttu hemen hemen ama sonra size yetişirim nasıl olsa kısmını eksik bırakmışsın :)
Diğer konuda yazdığın mesaja istem dışı cevap vermişim. Kalplerimizin bir olduğuuna bir delalet daha görüyor musun yoldaşım. :) Sonradan yetişirim kısmını gizli tutuyorum şimdilik. :A Zaten diziyi listeme aldım, bir ara toptan indiririm sezonunu. İndirdiysem de muhakkak gelecekte bir yerlerde izlerim gibi duruyor. :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Diğer konuda yazdığın mesaja istem dışı cevap vermişim. Kalplerimizin bir olduğuuna bir delalet daha görüyor musun yoldaşım. :) Sonradan yetişirim kısmını gizli tutuyorum şimdilik. :A Zaten diziyi listeme aldım, bir ara toptan indiririm sezonunu. İndirdiysem de muhakkak gelecekte bir yerlerde izlerim gibi duruyor. :A
aha şimdi oldu işte listeyede almışsan onun raflardaki yeri sağlam demektir :)

Klaus

Favori Üye
Reaksiyon puanı
513
Puanı
135
Çok fazla flashback var dizide dikkatimi dağıtıyor onun dışında güzel bir korku gerilim dizisi

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
dizinin ilk bölümünü açtım dev gibi bir şatoda tıfıl çocuklar her biri ayrı odalarda (maksat dibine kadar korksunlar diye ortam çok kasvetli korkmamak imkansız tam bize göreymiş dizi @Çiğdem- @MasacRE- :)
perili evlerden hoşlanan @pompy i de çağıracaktımda yalnız onu aşar bu dizi fazla korku unsuru var :)

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,315
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
dizinin ilk bölümünü açtım dev gibi bir şatoda tıfıl çocuklar her biri ayrı odalarda (maksat dibine kadar korksunlar diye ortam çok kasvetli korkmamak imkansız tam bize göreymiş dizi @Çiğdem- @MasacRE- :)
perili evlerden hoşlanan @pompy i de çağıracaktımda yalnız onu aşar bu dizi fazla korku unsuru var :)
bana bugün Arka sokaklar yeter @destere

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Sırf korku izlemem bunu pas geçiyorum Daredevil gelmiş :Z:Z:Z

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Ee korkup kapattın mı, yorumun geri kalanı nerede :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x1. Bölüm

güzel bir başlangıçtı korku gerilim her şey var tek kötü tarafı zamandan geriye dönmeleri bu tarz hareketleri sevmiyorum:) ama bu dizide fazla sıkmadı beni o sahneler, çünkü geçmişin açıklanmayan sırlarına bir ışık tutuyordu :) çocuk uyuncularda harika
steven'ın kızkardeşi nell i karşısında gördüğü sahnede babasının telefon edip nell ölmüş demesi ve devamında hayalet nell deki çığlık bir tarafımıza oturdu! korkmadım desem yalan olur :)
abisinin evinde hırsızlık yapan luke karakterininde hem çocukluk hem bu zamanki hali ilginç bir karakter ..

bir an önce başlayın @MasacRE- @Çiğdem- :)