NBC The Good Place - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Direkt dizi sitelerinden de izleyebilirsin altyazısı olanları. :D
Televizyondan izliyorum o nedenle dizi sitelerinden izleyemiyorum ama tabletten televizyona aktarma yapılabilen bir site bulabilirsem olabilir aslında, araştırayım biraz. :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Televizyondan izliyorum o nedenle dizi sitelerinden izleyemiyorum ama tabletten televizyona aktarma yapılabilen bir site bulabilirsem olabilir aslında, araştırayım biraz. :D
Araştırmadan önce yeni sunucuyla ilgili ufak sorunları düzeltebilirsin bence. Bazen etiketler gitmiyor ve ayrıca durum güncellemelerinde bir şey düzelttiğimizde bozuluyor. :X

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
1x7

Elenaor'un Michael'ın emekliliğini önlemek için Janet'ı öldürmek istemesi ancak başaramaması, Janet'ın ağlaması ve yalvarışları komikti. :X

Son sahnede Elenaor'un gerçekleri itiraf etmesi şaşırtıcı oldu, bu konunun sezon finaline doğru ortaya çıkmasını bekliyordum. Nasıl toparlayacaklarını merak ediyorum açıkçası.
8/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
1x8

Janet'ın sürekli kaktüs vermesi ve Kötü Yer'dekilerin gelmesi iyiydi. Ama asıl bomba yine son sahnede patladı.

Elenaor tam Kötü Yer'e gitmek üzereyken ve durumun belirsizliği yüzünden İyi Yer'de kalacakken gerçek Elenaor'un ortaya çıkması şaşırttı, senaristler merakta bırakmayı iyi biliyor. :X
8/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
1x9

Kötü Janet, Elenaor'ların sonlarının tamamen aynı olması, Michael'ın Kötü Yer'dekilere boyun eğmesi güzeldi. Bölüm sonu da yine merakta bıraktı.

Tahani de Jianyu hakkındaki gerçekleri yavaş yavaş öğrenecek gibi görünüyor.

Bu arada dizi de Ocak'a kadar ara verdi, izlemediğin bölümleri aradan çıkarmak için güzel zaman. :X @OzaN

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x7 1x8 1x9

Günceli yakaladım bir günde. :D

Güzeldi bölümler.

7. bölümde Janet yıldızlaştı. :D

8. bölüm dizinin en iyi bölümü olabilir. Konusu çok güzeldi. Janet'in kaktüsleri sesli güldürdü. :A

9. bölüm de güzeldi genel olarak.

8- /10 9/10 8- /10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
1x13 (Sezon Finali)

Önceki bölümlere yorum yapmaya üşendim ama sezon finaliyle ilgili başka bir mecrada yaptığım yorumu aynen kopyalamak istiyorum:

Muh-te-şem bir sezon finaliydi, bayıldım. Zaten bölüm sonları bile normal bir komedi dizisine göre hareketli olurken son dakikalarda sağlam gol çaktılar. Umarım NBC onay verir, çünkü burada kalırsa (hiç abartmıyorum) dünya televizyonculuk tarihinin en büyük skandalı olur.

Michael’ın kötü çıkması ve Good Place’in aslında Good Place olmaması, mahallelinin bile sahte olması nasıl bir hayal gücüdür, senaristlere hayran kalmamak elde değil. Yapılan planları ve her şeyin çöküşünü geriye dönüşlerle görmemiz bölüme ayrı bir lezzet kattı.

Tabii asıl bomba herkesin hafızasının silinip her şeye en baştan başlanılmasıydı. Elenaor’un ‘Chidi’yi bul’ yazması büyük talihsizlikti, ama o kadar az zamanda bu kadar olabilirdi. Ayrıca öyle ya da böyle 2. sezona konu gerekiyordu, bu yüzden fazla yadırgamadım.
Sonuç olarak 13 bölüm boyunca çok eğlenceli bir hikaye ve başta Kristen Bell olmak üzere çok iyi oyunculuklar izledik. Umarım kanal yöneticileri bu bölümü izlemiştir ve doğru kararı geç olmadan verir.

9.5/10
1x7 1x8 1x9

Günceli yakaladım bir günde. :D

Güzeldi bölümler.

7. bölümde Janet yıldızlaştı. :D

8. bölüm dizinin en iyi bölümü olabilir. Konusu çok güzeldi. Janet'in kaktüsleri sesli güldürdü. :A

9. bölüm de güzeldi genel olarak.

8- /10 9/10 8- /10
Bir an önce bölümlere yetişip sezon finalini izlemelisin, çünkü tek kelimeyle muhteşem ve ağzın açık kalacak. :X

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x10

1-2 hafta önce izledim ama yorum yazmaya fırsat bulamamışım. İyiydi yine ama son bölümlerdeki çıta biraz düştü.

Geri kalan bölümleri de tamamlarım bu hafta @Aserat. Finali herkes çok beğenmiş merak ettim. :D

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x11 1x12 1x13 (Sezon Finali)

Güzel bölümlerdi.

Sezon finali bombaydı. Böyle twist drama dizilerinde bile kolay kolay görülmez. :D Yalnız bölümün en sonunu pek sevmedim. İkinci sezon olursa hayal kırıklığı olabilir?

Her şey sil baştan ne kadar eğlenceli olabilir ki?

7/10 8/10 9- /10

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,642
Puanı
710
Dizilerde pek komediyi sevmesem de yoldayken zamanın geçmesi için başladım. Böylece Friends’ten sonra izlediğim ikinci komedi oldu. :D Fakat beklentimi karşılamadı diyebilirim, en azından ilk 5 bölüm. Tabii konusu ve oyunculukları nedeniyle dizinin kredisi fazla bende. :)

1x5

Tahani’nin hallerini çok seviyorum ya. Bu bölüm de onun hikayesini öğrendik. :D

Eleanor’un ve ruh eşinin evlerine gelen çiftle yaşadıkları komikti. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Dizilerde pek komediyi sevmesem de yoldayken zamanın geçmesi için başladım. Böylece Friends’ten sonra izlediğim ikinci komedi oldu. :D Fakat beklentimi karşılamadı diyebilirim, en azından ilk 5 bölüm. Tabii konusu ve oyunculukları nedeniyle dizinin kredisi fazla bende. :)

1x5

Giderek güzelleşiyor ikinci sezon ilkinden çok daha iyiydi. Üç de çok iyi gidiyor. :Z

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061

1x5

Sezon finalinden sonra fikirlerin değişecek eminim. :D

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,642
Puanı
710
Dizi son iki bölümdür durgun sanki. Tamam olaylar hızlı gelişiyor, heyecanlı ama biraz daha gülmek istiyor insan. :( Sezon finalini çok övmüşsünüz inşallah fikrim değişir. :A @bazinga @Aserat

1x12

Kötü Janet güldürdü. Dizi bu bölüm bel altı esprilere de başladı. :A

Orta Yer mevzusunu ve konuya bağlayışlarını sevdim. Bölümün sonunu yine heyecanlı bitirdiler.

Dizide sadece Jason karakterini sevemedim gitti...

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,642
Puanı
710
1x13

Yok artık! Su gibi aktı bölüm, sıkmadan izlettirdi. İlk dakikaları da komedi açısından beni doyurdu. Özellikle,

Kimin Kötü Yer'e gideceğine karar vermeye çalışırlarken her karardan sonra Janet ve Jason'ın öpüşmeleri komikti. :A

Bulundukları yerin Kötü Yer olduğunu açıkladıklarında tabii önce bir afalladım sonra her şey yerine oturdu. Tahani'nin zaten hayattayken yaptıkları bir ara kafama takılmıştı nispet olsun diye yaptığı için. Çünkü Eleanor da İyi Yer (!) 'de kalmak için yaptığı şeylerden puan toplayamamıştı. :D Orada aydınlanma yaşadım. :A

@bazinga @Aserat

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,642
Puanı
710
images

Oyuncu kadrosunda Kristen Bell, Ted Danson, William Jackson Harper, Jameela Jamil, D’arcy Carden ve Manny Jacinto’nun yer aldığı NBC’nin sevilen dizisi The Good Place geçtiğimiz haftalarda 4. sezonunu açtı.

Öldükten sonra kendini ‘The Good Place’te bulan Eleanor’un yaşadığı maceraların anlatıldığı dizi bu sezonuyla final yapacak. Dizi ile ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

• Beğendim
Reactions: Aserat