2013 The Croods / Crood'lar (2013) Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060

Crood’lar - The Croods (2013)

Türü: Animasyon, Macera, Komedi
Yönetmen: Kirk De Micco, Chris Sanders
Senaryo: Chris Sanders, Kirk De Micco, John Cleese

Seslendirmenler:
Nicolas Cage
Emma Stone
Ryan Reynolds
Catherine Keener
Cloris Leachman

IMDb Puanı: 7.3 (73,537 oy)
IMDb Sayfası

Filmin Özeti

Filmin Fragmanı

Geçen gün yaptığım yorumu kopyalayım.

Çok uzun zamandan beri animasyon film izlemiyordum sanırım en son geçen yıl yine Oscar dönemi izlemiştim. Nihayet hep ertelediğim bu yılın animasyonlarını da izlemeye başlayabildim.

Tarih öncesi dönemlere ait filmler hep ilgimi çekmiştir. Bu da o dönemi anlatan bir animasyonmuş. O nedenle benden artı bir puanla başladı.

Oldukça keyifli bir animasyondu izlerken neredeyse hiç sıkılmadım. Pek çok yerde güldürdü.

Fotoğraf makinesi favorimdi.

Oscar adaylığını hakediyor. Bence geçen yılın kazananı Brave'den de iyi bir film. Bu sene hakkının yenip yenmediğine diğer animasyonları izledikten sonra karar vereceğim.

7.5/10

shrek le karşılaştırdığında durumlar nasl @OzaN ?

Bugün izledim filmi. Bence çok komik bir filmdi.

Hem konu özgün, hem espriler güzel, hem de eğlenceli. Ders açısından bakarsam o da iyiydi. Büyüklerin de sıkılmadan izleyebileceği, hatta eğlenebileceği bir film olmuş. Bir çok yerinde sesli güldüm.
Özellikle erkek kardeşin
Köpeği uçurumdan düşürmesi.

Karakterlerin hepsi güldürüyor. Özellikle Guy'ın aile ile ve Eep ile düştüğü durumlar komikti.

Fotoğraf çektirme olayı da çok komikti. En sonda gözüm kapalı çıkmış diyordu bir de.

Baba ayrı bir şeydi zaten.

Sondaki şarkı da güzelmiş aslında. Keşke birden fazla adaylık alsaymış.

Bana kalırsa Frozen'dan daha iyi bir animasyondu. İkisini karşılaştırınca The Croods'un konu ve espriler olarak daha önde olduğunu düşünüyorum. Ancak her ikisini izlerken de sıkılmazsınız. Çok fazla animasyon izlemek istemeyip bu filmi izlememezlik yapmayın derim. Frozen'la ardı ardına izleyin hatta.

8/10

12 YAS'la olan bir benzerliği vardı filmin. İkisinde de yaşamak ve hayatta kalmak ile ilgili bir şeyler var.

12 YAS ile benzerliği mi vardı 😱

Ayrıca filmde yıldızlara binlerce güneş demeleri çok yaratıcıydı. Olayın hiç o yönünü düşünmemiştim.