Prime Video The Boys - Dizi Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
The Boys.jpg

The Boys, 2. sezonuyla Amazon Prime Video'da yayınlanmaya devam ediyor.

İlk sezonunda, dünyaya faydadan çok zararları dokunan süper kahramanları kontrol altında tutma görevini üstlenen The Boys ekibinin kurulma sürecini anlatırken bir yandan da Amerika’nın koruyucuları olarak görülen süper kahraman grubu The Seven’ın aslında ne kadar yozlaşmış olduğunu gösteren The Boys, 2. sezonda da anlatısını bu iki grup üzerinden şekillendiriyor. Karşı saflarda yer alan bu iki grubun mücadelesi kaldığı yerden devam ederken grup içi dinamiklerde yaşanan değişiklikler de ilk üç bölümün hikâyesinde önemli bir yer tutuyor.

Dizinin hem 1. hem de 2. sezonu hakkında tüm yorumlarınızı bu başlıktan yapabilirsiniz...

Önemli Not:
Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Gene kimse tarafından izlenmeyen ama Dün Türkiye Gündeminde TT olan çok aykırı bir süper kahraman dizisi...

Demin 2. sezon finalini izledim; gene mest oldum.

@Tolstoyevski Senin bunu izliyor olman lazımdı aslında.

• İlginç
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Gene kimse tarafından izlenmeyen ama Dün Türkiye Gündeminde TT olan çok aykırı bir süper kahraman dizisi...

Demin 2. sezon finalini izledim; gene mest oldum.

@Tolstoyevski Senin bunu izliyor olman lazımdı aslında.
Süper kahramanlar dizileri pek hitap etmiyor ama Amazon’da oluşu ve senin de önerinle ilk bölüme bakmak için listeye ekledim, zaman bulunca artık... İlk sezon yorumu yok sanırım, ilk 2 sezon karışık yorum konusu olsa tam tadında olur o halde.... @Sherlock

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Süper kahramanlar dizileri pek hitap etmiyor ama Amazon’da oluşu ve senin de önerinle ilk bölüme bakmak için listeye ekledim, zaman bulunca artık... İlk sezon yorumu yok sanırım, ilk 2 sezon karışık yorum konusu olsa tam tadında olur o halde.... @Sherlock
Seni mi kıracağız...

• Harika

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Çünkü bildiğimiz süper kahraman dizilerinden değilde o yüzden..

İzlemen lazım ne demek istediğimi anlaman için.

• Harika

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x1

Dizi beklediğimden de iyi çıktı çünkü fantastik dizilerin o cıvıklığının aksine daha ağır başlı, daha oturaklı ve aykırı; anti kahramanlarla dolu olması sayesinde dizi kendini kolayca bağladı. Netflix kalitesizliğinden sonra biraz olsun iyi geldi denilebilir. Dizinin yer yer absürd, komik sahneleri de Deadpool'u andırdığı için daha da keyif verdi.

Butcher karakterine ilk bölümden hayran oldum, on numara karizmatik bir karakter olmuş... @The_Erinch

İlk sahnelerdeki o jet hızıyla hareket eden süper kahraman sayesinde kadının parçalara ayrıldığı sahne gerçekten unutulmazdı... Süper kahramanların pek de süper olmadığı, iyilik meleği olmadıkları bir evrende geçiyor olması sayesinde diziye devam edeceğim.

8.8

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
1x1

Dizi beklediğimden de iyi çıktı çünkü fantastik dizilerin o cıvıklığının aksine daha ağır başlı, daha oturaklı ve aykırı; anti kahramanlarla dolu olması sayesinde dizi kendini kolayca bağladı. Netflix kalitesizliğinden sonra biraz olsun iyi geldi denilebilir. Dizinin yer yer absürd, komik sahneleri de Deadpool'u andırdığı için daha da keyif verdi.

Butcher karakterine ilk bölümden hayran oldum, on numara karizmatik bir karakter olmuş... @The_Erinch

İlk sahnelerdeki o jet hızıyla hareket eden süper kahraman sayesinde kadının parçalara ayrıldığı sahne gerçekten unutulmazdı... Süper kahramanların pek de süper olmadığı, iyilik meleği olmadıkları bir evrende geçiyor olması sayesinde diziye devam edeceğim.

8.8
Sen daha neler göreceksin.
Diziyi izlediğim sitede bir yorum yapmıştım; dönüp baktığımda Trend Yorum olmuş.
Tamamen iktidarlara benzettim...Dışarıdan herşey mükemmel ama içeriden herşey çürük yumurta...

İzledikçe hak vereceksin.

• Harika

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x2

What the f...

Yine kalitesinden ödün vermeyen harika bir bölüm daha. Aykırı ve özgün yönleri gerçekten diziyi çok sürükleyici yapıyor ve kesinlikle fantastik ağırlıklı bir dizi değil; suç temalı bir dizi. Fantastik ögeler sadece unsur olarak kullanılıyor.

Dizideki küfürlü dil çok tatlı geliyor, İngilizce olarak sokak dili değil de genel İngilizceye yakın yalın dil kullanmaları da çok hoş. Son sahne ise mükemmeldi.

Klişe bir Amerikan dizisinde son sahnede o görünmez adamı bırakırdı Hugie, o da yoluna devam ederdi sonra uğraş dur. Ama adamı patlatması... İşte bu dedirtti. Klişeden gerçekten çok uzak bir sahne oldu.

Homelander, sözde dizideki en karizmatik super hero olması gerekirken onun bile birçok zaaf ve kötü yönleri açığa çıkarılıyor... X-Ray görüşü ve sarışın kadını dikizlemesi bu zaaflardan biriydi sanırım...

8.7

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x3

Yine sinema kalitesinde keyifli bir bölümdü. Kara mizah ve suç unsurunu kesinlikle çok iyi şekilde harmanlıyorlar.

Hugh karakterini oynayan oyuncuyu feci şekilde Fringe’deki Peter Bishop’a benzetiyorum... Dizinin bir diğer ana karakterlerinden Starlight’in ise sarışın ve havalı olmasına rağmen itici olmaması, bir başka hoş detay.

Dizide sansürsüz direkt parçalanmış ceset göstermeleri biraz rahatsız edici olsa da sansürsüzlük ilkesi gereği takdir ediyorum. Kirayı istemek için gelen adama yazık oldu, çok feci bir ölüm....

8.2

• Beğendim
Reactions: mesmeso

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
1x3

Yine sinema kalitesinde keyifli bir bölümdü. Kara mizah ve suç unsurunu kesinlikle çok iyi şekilde harmanlıyorlar.

Hugh karakterini oynayan oyuncuyu feci şekilde Fringe’deki Peter Bishop’a benzetiyorum... Dizinin bir diğer ana karakterlerinden Starlight’in ise sarışın ve havalı olmasına rağmen itici olmaması, bir başka hoş detay.

Dizide sansürsüz direkt parçalanmış ceset göstermeleri biraz rahatsız edici olsa da sansürsüzlük ilkesi gereği takdir ediyorum. Kirayı istemek için gelen adama yazık oldu, çok feci bir ölüm....

8.2
Peter Bishopdan ziyade Walter Bishop süprizi.....................Ama çokkk ileride.

• İlginç

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
@The_Erinch ağır spoiler varsa ilerleyen bölümlere dair bakmayayım? :A Sırf spoiler korkusundan alıntı bile yapamadım alıntı yapınca spoiler gözüküyor diye. Spoilerlere karşı aşırı ve takıntılı ölçüde hassasım, en ufak spoiler dizilere dair tüm tadı kaçırıyor. :/

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
@The_Erinch ağır spoiler varsa ilerleyen bölümlere dair bakmayayım? :A Sırf spoiler korkusundan alıntı bile yapamadım alıntı yapınca spoiler gözüküyor diye. Spoilerlere karşı aşırı ve takıntılı ölçüde hassasım, en ufak spoiler dizilere dair tüm tadı kaçırıyor. :/
Aslında bu sezonla ilgili bir bilgi değil...sadece benzettiğin karakterle alakalı bir durum :)

• Beğendim

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Şimdi okudum. Demek Walternatif’i de göreceğiz dizide? :eek:
Daha fazla bilgi vermeyem ;)
İyi Seyirler diliyorum.

@The_Erinch 29.07.2019, 10:38
Tam bir iktidar zırvası bu dizinin konusu..işte iktidarlarda böyle..içinde ne pislikler dönüyor..birgün ama bir bakıyorsunuz iktidar çöküvermiş… dizinin çok ince bir prodisi var; beğendim o inceliği.
Yanıtla
50 -2

Birazdan izleyeceğin bölüm ile ilgili sitede yazdığım yorum.
50 like 2 Dislike.

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x4

Bu bölümdeki bir sahne vardı ki etkileyicilik bakımından dizi tarihine geçer... Marvel’a ve klişe süper kahraman yapımlarına resmen bir tokat gibi bölümdü. Bu dizi süper kahraman temalı fantastik yapımları sevmeyenlere de fazlasıyla hitap ediyor benim gibi; ama hele ki Deadpool’u sevdiyseniz bu dizi de hiçbir türlü kaçmaz...

Uçak sahnesi... Klasik bir süper kahraman filmi o alkış sahnesine kadar olandı, devamında yaşananlar ise alışılmışın ötesinde ve gerçekten çok etkileyici. Süper kahramanlar sandığınız insanlar tarafından ölüme terk edilmek...

8.5

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1.Sezon Finali

İlk sezon beklenenin ötesinde kaliteli çıktı, özellikle ilk 4-5 bölümü sinema kalitesindeydi... Fazlasıyla kara mizahın hissedildiği ve özgünlüğünü koruyan bir yapım oldu fakat bölümler ilerledikçe klişeye de engel olunamadı tabi...

Sezonun en çarpıcı sahnesi bence uçak sahnesiydi. Sezonun son sahnesinde, aslında o kadının ölmediğini ve oğluyla yaşadığının ortaya çıkması da büyük şok oldu..

8.0

• Beğendim
Reactions: mesmeso