NBC The Blacklist - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu sezon NBC'de başlayan ve başrol oyuncusuna Altın Küre adaylığı kazandıran, Amerika'da yeni sezonun en yüksek reytingli draması The Blacklist ile ilgili yorumları bu başlıkta yapabilirsiniz...

blacklist-toppbild-130930.png

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
The Blacklist 1. Sezon 1. Bölüm.

İlk bölümü oldukça iyiydi.

Herşey baştan sona yerinde ve yeterinceydi. Heyecan ve ilgiyi azaltmadan devam ettirdiler ve sonunu da güzel bağladılar.

Kara Liste bakalım ilerleyen bölümlerde nasıl bir hal alacak?

Ayrıca, dizinin müzikleri de ayrı bir güzel, araştırdım ve buldum.:)

İlk bölüm 8/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S01B16 izledim...
Sezon arasından sonra en beğendiğim bölüm oldu özellikle;
Elizebeth'in kocasının gerçek yuzu bu sefer ortaya çıktı:eek:le: Reddigton reyiz ilk bölümden beridir kızımıza desede inanmadı :bağır:

Ben hala sezon başindan beridir Elizabeth'i Donald ile yakıştırıyordum. Bu bölümden sonrası artık belki bişeyler olabilir.(senaryo açık o yönde)

Tom ile Elizabeth'in banyo sahnesi (Tom'un kanlı elleri Elizabeth'in vucudunda dolaşiyor) ve Reddington'un bale gösterisi izlerken geçiş sahneleri çok güzeldi:X

Herşey baştan sona yerinde ve yeterinceydi. Heyecan ve ilgiyi azaltmadan devam ettirdiler ve sonunu da güzel bağladılar.

İlk bölüm 8/10

Beğendiğine sevindim. Spoi değilde küçük bir öneri vereyim 9-10 kesinlikle sinema tadınla olacak. İsterseniz peşpeşe izleyin(o bölümlere gelince). Ben haftalık izlemiştim o haftayı bekleyene kadar geberdim:X

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
aaa 16 bölüm olmuş galiba nasıl gözümden kaçmış fark etmemişim :confused::confused::confused:

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
The Blacklist 1. Sezon 2. Bölüm.

James Spader her zamanki gibi harika ..

Şu ana kadar oldukça iyi gidiyor bence dizi, başlamayan varsa, çok zaman kaybetmeden başlamalı.:)

Lizzy'nin Reddington'un kızı olduğu daha ilk bölümden tahmin edilebiliyor. :)

İkinci bölümde çalan şarkı: Citizens by Alice Russell

8/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
konusu ne üzerine braz bilgi verirmisin :-):-)
Dünyanın aranan suçlusu birgün kendi kendine teslim olmak istiyor. Ama teslim olurken tek bir şarkı Elizabeth Keen adında bir ajanla çalişacak ve başka suçlularin isimlerini vericek. Ama neden teslim oldu neden Elizabeth'i filan istedi bunlarin sorularini alttan cevaplıyorlar.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

İlk bölüm 8/10

1. ve 2. bölümlerini izledim aksiyon sahneleri mükemmel
özellikle ilk bölümdeki kamyon çarpması sahnesinde izlerken öyle dalmışımki kamyon otomobile çarpınca aniden irkildim muhteşemdi :) yine kocasının bıçaklandığı sahne liz in redingtonun boynuna kalem sapladığı sahne muhteşemdi
ikinci bölümde ise güya fuhuş ticareti mağdurlarına yardım eden kadının gerçekte ise fuhuşun başındaki kişi olduğunun anlaşıldığı sahneler ilginçti
dizi sıkılmadan baştan sona izlenebiliyor o açıdan sorun yok.. sorun, benim açımdan senaryonun pekde sıcak olmaması,....... diziyi izlemeye devam edeceğim ama çok büyük beklentilerim yok ... senaryonun sarmamış olması diziyi hızlı izleyeceğim anlamına geliyor bu sebepten bir kaç güne sezonu bitiririm gibi :)
puanım = 7.5

@Forumdash @sürgünüm @Çiğdem- @OzaN @xemrexxx @sokak sanati @berkann

Son düzenleme:

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1. ve 2. bölümlerini izledim aksiyon sahneleri mükemmel
özellikle ilk bölümdeki kamyon çarpması sahnesinde izlerken öyle dalmışımki kamyon otomobile çarpınca aniden irkildim muhteşemdi :) yine kocasının bıçaklandığı sahne liz in redingtonun boynuna kalem sapladığı sahne muhteşemdi
ikinci bölümde ise güya fuhuş ticareti mağdurlarına yardım eden kadının gerçekte ise fuhuşun başındaki kişi olduğunun anlaşıldığı sahneler ilginçti
dizi sıkılmadan baştan sona izlenebiliyor o açıdan sorun yok.. sorun benim açımdan senaryonun pekde sıcak olmaması o açıdan diziyi izlemeye devam edeceğim ama çok büyük beklentilerim yok ... senaryonun sarmamış olması diziyi hızlı izleyeceğim anlamına geliyor o açıdan bir kaç güne sezonu bitiririm gibi :)
puanım = 7.5

@Forumdash @sürgünüm @Çiğdem- @OzaN @xemrexxx @sokak sanati @berkann
Dizi tempolu olduğu için iyi gidiyor fakat her bölüm ayrı olay mevzu bir süre sonra bayacak.. örneklerini hep gördük.. arkaplandaki ana konuyu biraz daha ortaya çıkartmaları bölümleri birbirleri ile bağlantılı yapmaları lazım...

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Dizi tempolu olduğu için iyi gidiyor fakat her bölüm ayrı olay mevzu bir süre sonra bayacak.. örneklerini hep gördük.. arkaplandaki ana konuyu biraz daha ortaya çıkartmaları bölümleri birbirleri ile bağlantılı yapmaları lazım...

genel anlamda senaryo bana uzak aksiyon sahneleriyle sıkılmadan götürüyoruz işte :))

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
genel anlamda senaryo bana uzak aksiyon sahneleriyle sıkılmadan götürüyoruz işte :))
Konu çok daha iyi bir senaryo üretebilecek bir konu ancak senaristlerin her ne kadar iyi iş çıkarsalar da konunun tam hakkını verdiklerini sanırım söylenemez, ancak sonuçta bu bir dizi, böyle bir yorum yapmak için henüz erken, ilerleyen bölümlerde neler olacak göreceğiz.:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Konu çok daha iyi bir senaryo üretebilecek bir konu ancak senaristlerin her ne kadar iyi iş çıkarsalar da konunun tam hakkını verdiklerini sanırım söylenemez, ancak sonuçta bu bir dizi, böyle bir yorum yapmak için henüz erken, ilerleyen bölümlerde neler olacak göreceğiz.:)

oyuncular hakkında ne düşünüyorsun ?

bana göre liz güzel ama oyunculukta vasat gibi, redington çok iyi oynuyor?