CW The 100 - 7. Sezon Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
6Q1MPw.jpg

The 100, kıyamet sonrası dram türündeki televizyon dizisidir. Dizi, Kass Morgan'ın aynı isimdeki kitabının uyarlamasıdır ve Jason Rothenberg tarafından geliştirilmiştir.

Diziyle ilgili yorumlarınızı sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

Önemli Not: Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
1. Bölüm

Sürekli üstüne koyan dizi artık son sezonuna geldi. Hikayenin sonundayız ve bugüne kadar en dikkat çekici şey, etik dışı şekilde gelişen insan türüydü. Özellikle 3. sezon ile birlikte başlayan tanrısal insan figürü dizinin insanların dini inançlarını bir türlü kaybetmemesini, bu inancın da saçma, anlamsız ve etik olmayan kurallar bütününü oluşturmasına rağmen belli bir düzen sağladığı belli oluyordu. Süreklilik arz eden inanç biçimleriyle insanlar hayatta (özellikle güçlü olanlar) kalıyordu. Fakat bizimkiler (realist materyalistler) ne zaman bu tip huzurlu, istikrarlı ortamlara girseler her şeyi berbat ediyor. Din inancın hakim olduğu yerde türlü saçmalıklarla gücü eline alan kişilerin yarattığı "yanlış", "kötü" düzeni iyileştirmeyi amaç edindiler hep. Bu dizi öyle ergen dizisi, çerezlik dizi asla değil. Sezonlar boyunca sürükleyici hikâyeleriyle birlikte anlatmak istediği şeyler var.

Dizide yine sürekli gelişen teknolojiyi ve buna bağlı olarak bölümler ilerledikçe tanrısallığa erişen (ahlaki çöküş buna paralel olarak hızlanıyor) insan topluluklarını görüyoruz. Burada da salt otorite sahiplerinin erdemden, iyiden, güzellikten uzaklaşıp canlıların en önemli içgüdüsü olan hayatta kalma özelliği ön plana çıkıyor ve bu amaç doğrultusunda her şey mübah görüyorlar. Senaristler, yönetmen: Kamera arkası ekibi bize yine bir şeyler anlatmaya çalışıyor...

Hikayenin bitiş sezonunda gerçekten güzel şeyler izleyeceğimizi düşünüyorum. Geçmiş sezonlardan ayrı olarak yeni bir teknoloji görüyoruz. Tamamı ile farklı ve yeni. Yeni bir topluluk, yeni bir kaos. Final sezonun bölüm sayısı yine 13 mü bilmiyorum ama 21 olsa hiç fena olmazdı. Dolu dolu Anomali'yi içimize kadar hissetmek iyi olurdu ama yüzeysel olmayacak şekilde işlenmesine de razıyım açıkçası çünkü güzel şeyler bekliyorum. Çok olay var, kişisel psikolojik savaşlarımız var.

Murphy var... Doğal Seçilim'in izinden giden en realist karakter: Neredeyse sürekli benmerkezci, zaman zaman bizmerkezci tavır sergiledi ama bu bölümdeki bakışlarından hiç hoşlanmadım. Kendisini feda edecekmiş izlenimi verdi.

Başlangıç için 7.5/10 iyi gözüküyor.

Düzenleme: 6.0/10 olarak değiştiriyorum.

Son düzenleme:

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
5. bölüm

Çip hikayesini bu sefer kapattık derken yine tekrardan açıldı ve güzel açıldı. Beyni bilgisayara aktarma olayından sonra şimdi de gezegenler arası anlık geçişlere başlamışız.

Son sezonda olduğumuz için bilim-kurgunun dibine vurulacaktır. Gayet iyi gidiyoruz. Özellikle 5. bölüm ile sezon başlıyor diyebiliriz.

8.0/10

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
5. bölüm

Çip hikayesini bu sefer kapattık derken yine tekrardan açıldı ve güzel açıldı. Beyni bilgisayara aktarma olayından sonra şimdi de gezegenler arası anlık geçişlere başlamışız.

Son sezonda olduğumuz için bilim-kurgunun dibine vurulacaktır. Gayet iyi gidiyoruz. Özellikle 5. bölüm ile sezon başlıyor diyebiliriz.

8.0/10
7.sezon nasıl gidiyor? (Daha başlamadım spoisiz yorum olsun lütfen..)

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
7.sezon nasıl gidiyor? (Daha başlamadım spoisiz yorum olsun lütfen..)
Bende spoiler verecek tip mi var? :mad:

Missss gibi gidiyor. En sevdiğin sezon 4 veya 5 mi? Eğer öyleyse o sezonlardaki tadı alacaksın 6. bölüme kadar. Sonrasında da çizgisini bozmaz bu dizi, hiç zannetmiyorum.

• Harika
Reactions: mrt-06

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Bende spoiler verecek tip mi var? :mad:

Missss gibi gidiyor. En sevdiğin sezon 4 veya 5 mi? Eğer öyleyse o sezonlardaki tadı alacaksın 6. bölüme kadar. Sonrasında da çizgisini bozmaz bu dizi, hiç zannetmiyorum.
Olsun belirtiyim dedim... :S

Benim en sevdiğim sezon 2 ve 3 ama 4 - 5.sezonları da seviyorum onun ayarındaysa iyi, 6.sezonu hiç beğenmemiştim ya da sağlıklı bir kafayla izlesem beğenirdim belki ama konu zorlama gibi gelmişti.

• Beğendim

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Olsun belirtiyim dedim... :S

Benim en sevdiğim sezon 2 ve 3 ama 4 - 5.sezonları da seviyorum onun ayarındaysa iyi, 6.sezonu hiç beğenmemiştim ya da sağlıklı bir kafayla izlesem beğenirdim belki ama konu zorlama gibi gelmişti.
6. sezonu geçiş sezonu gibi düşünmek lazım bence. O zaman tat alırsın.

• Beğendim
Reactions: mrt-06

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Bu diziyi 7 sezon tam izlemeyenler için beyin yakan bölümler...
@DarkLegenD
2. kere izledim 8. bölümü. Çok güzel, çok. 1. sezonun ilk bölümlerinde çerezlik aksiyon dizisi olarak gözükürken şimdi nerelere geldik. Mükemmel bir hikaye ilerleticiliği var. Az kişi tarafından bilinmesi, zerre kadar popüler olmaması canımı yaksa da böylesi daha iyi sanırım.

• Harika
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060
2. kere izledim 8. bölümü. Çok güzel, çok. 1. sezonun ilk bölümlerinde çerezlik aksiyon dizisi olarak gözükürken şimdi nerelere geldik. Mükemmel bir hikaye ilerleticiliği var. Az kişi tarafından bilinmesi, zerre kadar popüler olmaması canımı yaksa da böylesi daha iyi sanırım.
Ben forumda çok tercih edilmediğini düşünmüyorum Ersin; bence Türkiyede takip edeni bol.
Zaten tutulmasaydı 7. Sezonu görmezdi.
Temennim tüm izlediklerimizi birbirlerine bağlayarak sağlam bir final yaparlar.

Son düzenleme:
  • Beğendim

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Ben forumda çok tercih edilmediğini düşünüyorum Ersin; bence Türkiyede takip edeni bol.
Zaten tutulmasaydı 7. Sezonu görmezdi.
Temennim tüm izlediklerimizi birbirlerine bağlayarak sağlam bir final yaparlar.
Ekşi'de son bölüm hakkında sadece 11 tane entry girilmiş, Twitter'da şöyle böyle. Dizi önerisi istenildiği zaman The 100'ı tavsiye eden görmedim, gördüğüm zamanlar oldu ama o tavsiye eden kişi de bendim. :D

• Güldürdün

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060
Aslında tavsiye etmemin çok önemi yok çünkü üstüne "ergen dizisi" etiketi yapışmış durumda. Tavsiye ettiğimi görenler "Ahahah, ne diyor lan bu salak" diyordur. :A @The_Erinch
Ergen dizisinden çıktı artık...
Beyin isteyen bir dizi.
beyinde herkesde aynı oranda olmadığı için.. en kolay cevaptır;" ergen dizisi"

• Beğendim

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Ergen dizisinden çıktı artık...
Beyin isteyen bir dizi.
beyinde herkesde aynı oranda olmadığı için.. en kolay cevaptır;" ergen dizisi"
2 veya 3. sezonda tamamen ergen dizisi olmaktan arındı ama işte bir kere yapıştı o etiket, kolay kolay çıkmaz.

• Üzücü