TFF Yapacağı Süper Lig Yayın İhalesinde Bein Sports’a Rakip!

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,272
Puanı
1,060
Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, FOX ekranlarında yayınlanan Çalar Saat Hafta Sonu programının konuğu oldu
Programda Saran; "Bein Sports'un belli dönemlerde kulüplerle sıkıntılar yaşadığını, maddi olarak para akışlarında sorunlar olduğunu" deklare etti.

basliksiz-1-JSXT_cover.jpg

Konuk olarak katıldığı programda yeni yapılacak süper lig yayın ihalesi içinse iddialı açıklamalarda bulunan Saran; "S Sport olarak yeni ihale için çok iddialı olduklarını, bu ihale için en iddialı şirket biziz. Şartnameyi alıp değerlendireceğiz" dedi.

S SPORT Hali hazırda İngiltere Ligini yayınlamaya devam ediyor.
Saran; "Pandemide teknoloji çok gelişti. Dijital dönüşüm hızlandı. En kuvvetli güç spor. Biz bunu fark ettik ve 2017 yılında S Sport Plus’ı kurduk. Dünyanın en iyi liglerin bulunduğu bir platform ve yüzde 400 büyüdü. Pandemiyi biz lehimize çevirdik” dedi.
1613224964239.png
1613224983065.png

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,338
Puanı
1,060
Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, FOX ekranlarında yayınlanan Çalar Saat Hafta Sonu programının konuğu oldu
Programda Saran; "Bein Sportun belli dönemlerde klüplerle skıntılar yaşadığını,maddi olarak para akışlarında sorunlar olduğunu deklare etti"

Ekli dosyayı görüntüle 99179

Konuk olarak katıldığı programda yeni yapılacak super lig yayın ihalesi içinse iddalı açıklamalarda bulunan Saran;" S Sport olarak yeni ihale için çok iddalı olduklarını,Bu ihale için en iddialı şirket biziz. Şartnameyi alıp değerlendireceğiz "söyledi.

S SPORT Hali hazırda İngiltire Ligini yayınlamaya devam ediyor.
Saran; " Pandemide teknoloji çok gelişti. Dijital dönüşüm hızlandı. En kuvvetli güç spor. Biz bunu fark ettik ve 2017 yılında S Sport Plus’ı kurduk. Dünyanın en iyi liglerin bulunduğu bir platform ve yüzde 400 büyüdü. Pandemiyi biz lehimize çevirdik” dedi.
Ekli dosyayı görüntüle 99180Ekli dosyayı görüntüle 99181
Beklenen bir gelişmeydi.Zaten mevcut yayıncı kuruluşun tutumu ortada.Ayrıca tüm ekipmanları zaten Saran'dan alıyor.Bundan birkaç ay önce beinsport'un borcu vardı zar zor ödedi.Şimdi bir cepten alıp, diğerine koyacak.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Bunu da alırsa artık spor severleri istese de istemese de S Sport nerde oraya koşmaları lazım NBA,F1,MotoGp,Premier League hepsi S Sport'da, bu BluTV için de güzel bir haber

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,608
Puanı
860
Rakip çıkmaz ise 500 altına işi bitirirler.Zaten fiyat çok fazla.
Bein sports öyle böyle diye ağlayanlar bunu düşünecek kardeşim. :D Adamlar bu çöp lige 500 milyon para veriyor yine yaranamıyor. Şimdi yayın gelirleri yarıya inince görürüm ağlama işini. :D

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,338
Puanı
1,060
Bein sports öyle böyle diye ağlayanlar bunu düşünecek kardeşim. :D Adamlar bu çöp lige 500 milyon para veriyor yine yaranamıyor. Şimdi yayın gelirleri yarıya inince görürüm ağlama işini. :D
Paragrafın ilk cümlesi oldukça kafa karıştırıcı " Ağlayanlar "diyerek bize bir imada mı bulunuyorsun. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İnşallah alırlar. S Sports'un yayınlarından büyük çoğunluk memnun. Yayıncılık anlayışları çok iyi. Eğer alırlarsa daha çok kişiye, daha ucuza ulaşacaklarını tahmin ediyorum.

Diğer yanda da gerçekler var. Bein'in tüm olumsuzluklara rağmen bırakacağını sanmıyorum. Bir şekilde yine alacaklardır...

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,338
Puanı
1,060
İnşallah alırlar. S Sports'un yayınlarından büyük çoğunluk memnun. Yayıncılık anlayışları çok iyi. Eğer alırlarsa daha çok kişiye, daha ucuza ulaşacaklarını tahmin ediyorum.

Diğer yanda da gerçekler var. Bein'in tüm olumsuzluklara rağmen bırakacağını sanmıyorum. Bir şekilde yine alacaklardır...
Yorumunu tam beğenmek üzereydim ki paragrafın son cümlesini okuyunca birden soğuma geldi. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

evyapimibira

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132
Puanı
65
Mühim olan ligin kalitesi değil. İzlenirliği, bir başka deyişle reklam satışı.

Rekabet her zaman iyidir. Bein'in karşısında bir rakip olmadığı için iyice safsakladı olayları. +takım sayısının 21'e çıkmasıyla ilgili bize danışılmadı benzeri bir sitemleri olmuştu (sen kimsin ki koskoca lig sana danışacak?) Umarım S-Sport arzu ettiğini alır, alamasa bile Bein biraz titreyip kendine gelmiş olur.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,608
Puanı
860
Mühim olan ligin kalitesi değil. İzlenirliği, bir başka deyişle reklam satışı.

Rekabet her zaman iyidir. Bein'in karşısında bir rakip olmadığı için iyice safsakladı olayları. +takım sayısının 21'e çıkmasıyla ilgili bize danışılmadı benzeri bir sitemleri olmuştu (sen kimsin ki koskoca lig sana danışacak?) Umarım S-Sport arzu ettiğini alır, alamasa bile Bein biraz titreyip kendine gelmiş olur.
Bein Sports bizim ligi dünyada 20 ülkede yayınlıyor ama en az ilgiyi bizim maçlar çekiyor. Ligin satışını yapacak olan onlar değil federasyondur. Daha ligin resmi hesapları bile yok. Geçen seneye kadar fikstür excel şeklinde yayınlanıyordu.

Yıllık 100 milyon $ verdiği ve karşılığını alamayan yayıncı kuruluşa "sen kimsin?" demek çok komik bir olay. Federasyon kulüplerden önce bu adamlarla konuşmak ve onaylarını almak zorunda.

Ligi 21 takım yapmak demek kuruluş için daha fazla ekipman ve işçi parası demek. Adam zaten zarar ediyor şimdi masrafları daha da artmış durumda.

S Sport elindeki iki kanal ile hayal kurmaya devam etsin. Yıllık 100 milyona yakın bir para vereceklerse buyursunlar gelsinler. Bein ihaleye girmezse Turkcell+Demirören onların yerini dolduracaktır.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bence beIN Media Group ihaleye girmeyecek bu sefer Spor Toto Süper Lig için, bu yüzden Saran'ın asıl rakibinin Turkcell olacağını, hatta -şimdiden konuşmak erken biraz ama- bu yarışı Turkcell'in kazanacağını düşünüyorum, sebebini yazmama gerek yok herhalde. Başka da ciddi bir aday çıkmaz zaten sanmıyorum.

beIN'in ihaleye girmeme sebebi ise elbette ekonomik. Durmadan zarar ediyorlar Türkiye'de, hala çok eski kurdan ödeme alıyorlar bunu biliyoruz, TFF ile anlaşamıyorlar zaten hiçbir konuda, kaçak/illegal yayınlardan sürekli olarak şikayet ediyorlar. Kendileri adına sürekli zarar ettikleri bu sorunlu yapının içerisinde kalmak isteyeceklerini düşünmüyorum daha fazla.

Son kullanıcı olarak ise Saran'ın kazanan taraf olmasını isterim açıkçası, yayın politikası ve kalitesi olarak Türkiye'deki en kaliteli oluşumlardan birisi S Sport. Neredeyse memnun kalmadığım bir şeyleri yok ve durmadan geliştiriyorlar kendilerini... beIN ise tam tersi, kaliteli herhangi bir şey söylemem zor haklarında yine bir son kullanıcı olarak...

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,338
Puanı
1,060
Bence beIN Media Group ihaleye girmeyecek bu sefer Spor Toto Süper Lig için, bu yüzden Saran'ın asıl rakibinin Turkcell olacağını, hatta -şimdiden konuşmak erken biraz ama- bu yarışı Turkcell'in kazanacağını düşünüyorum, sebebini yazmama gerek yok herhalde. Başka da ciddi bir aday çıkmaz zaten sanmıyorum.

beIN'in ihaleye girmeme sebebi ise elbette ekonomik. Durmadan zarar ediyorlar Türkiye'de, hala çok eski kurdan ödeme alıyorlar bunu biliyoruz, TFF ile anlaşamıyorlar zaten hiçbir konuda, kaçak/illegal yayınlardan sürekli olarak şikayet ediyorlar. Kendileri adına sürekli zarar ettikleri bu sorunlu yapının içerisinde kalmak isteyeceklerini düşünmüyorum daha fazla.

Son kullanıcı olarak ise Saran'ın kazanan taraf olmasını isterim açıkçası, yayın politikası ve kalitesi olarak Türkiye'deki en kaliteli oluşumlardan birisi S Sport. Neredeyse memnun kalmadığım bir şeyleri yok ve durmadan geliştiriyorlar kendilerini... beIN ise tam tersi, kaliteli herhangi bir şey söylemem zor haklarında yine bir son kullanıcı olarak...
Yoldaşım,neden Turkcell kazanacağını düşünmektesin.Sebebini söyle de bilelim...