2020 Tenet - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Tenet.jpg

Tenet

Tür:
Aksiyon, Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim
Süre: -

Yönetmen: Christopher Nolan
Senaryo: Christopher Nolan

Oyuncular:
Robert Pattinson
Elizabeth Debicki
Aaron Taylor-Johnson
Kenneth Branagh

IMDb Linki

Puanlar:

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.​

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Gösterime giren filmler üzerinde deneseydin. :A

31 Temmuz'a ertelenmiş vizyonu. Daha da ertelenmesini dört gözle bekliyoruz. İlk kez merakla beklediğim bir filmin ertelenmesi için dualar ediyorum diyeceğim de yalan olacak. Geçen yaz da Once Upon a Time in Hollywood'un ertelenmesini istiyordum askerlik dolayısıyla. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Gösterime giren filmler üzerinde deneseydin. :A

31 Temmuz'a ertelenmiş vizyonu. Daha da ertelenmesini dört gözle bekliyoruz. İlk kez merakla beklediğim bir filmin ertelenmesi için dualar ediyorum diyeceğim de yalan olacak. Geçen yaz da Once Upon a Time in Hollywood'un ertelenmesini istiyordum askerlik dolayısıyla. :A

IMDb'ye girdiğim an önüme Tenet çıktı, dedim açayım gitsin. :A

Evet, hatırlıyorum Once Upon a Time In Hollywood'un ertelenmesi için ettiğin duaları. Sonuç olarak çok da beklentilerimizi karşılamamıştı film, ertelense de olurmuş. :A Şimdi yine büyük bir yönetmen söz konusu ve yine amansızca ertelenmesini istiyorsun, umuyorum tarih tekerrür etmez...

• Güldürdün
Reactions: bazinga

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Nolan'ın inadı olmasa Warner Bros çoktan gelecek yıla ertelemişti de direniyorlar Nolan için. :A
Nolan da filmin seyirciye kavuşmasını ve seyircinin vereceği tepkiyi bir an önce görmek istiyor demek ki. Filmin senaryo hazırlıkları bile 7 yıl sürmüşken bu film için heyecan duymayacak da ne için duyacak. O yüzden en kısa sürede sinemalara girmesini istemesini anlayabiliyorum üstadın. Ki ben de aynı şeyi istiyorum doğal olarak. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Nolan da filmin seyirciye kavuşmasını ve seyircinin vereceği tepkiyi bir an önce görmek istiyor demek ki. Filmin senaryo hazırlıkları bile 7 yıl sürmüşken bu film için heyecan duymayacak da ne için duyacak. O yüzden en kısa sürede sinemalara girmesini istemesini anlayabiliyorum üstadın. Ki ben de aynı şeyi istiyorum doğal olarak. :A
Ya Nolan aslında bence daha çok sinema tarihine geçmek istiyor. "Covid-19 sonrasında sinema geriledi şöyle böyle oldu sonra Tenet geldi ve seyircilerin hala sinemaya gidebileceklerini gösterdi" gibi bir cümlenin öznesi olmak istiyor. :D Tabii Warner Bros böyle bir başarıyı umursamıyor onlar alabilecekleri maksimum karı alma derdinde.

Tabii Nolan'da şu iş bitsin de bir sonraki işe konsantre olayım düşüncesi de hakim olabilir. Sonuçta bu iş daha gösterime girmeden yeni bir işe tam olarak konsantre olmak kolay değil...

• Beğendim
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Ya Nolan aslında bence daha çok sinema tarihine geçmek istiyor. "Covid-19 sonrasında sinema geriledi şöyle böyle oldu sonra Tenet geldi ve seyircilerin hala sinemaya gidebileceklerini gösterdi" gibi bir cümlenin öznesi olmak istiyor. :D Tabii Warner Bros böyle bir başarıyı umursamıyor onlar alabilecekleri maksimum karı alma derdinde.

Tabii Nolan'da şu iş bitsin de bir sonraki işe konsantre olayım düşüncesi de hakim olabilir. Sonuçta bu iş daha gösterime girmeden yeni bir işe tam olarak konsantre olmak kolay değil...
Tabi o da bir etken hatta önemli bir etken özellikle şu koşullarda. Ama şimdi Covid-19 olmasaydı normalde 17 Temmuz'da film zaten gelecekti. Normal şartlarda film hazır olduğunda sinemalarda olmasını istemesi bir yönetmenin en normal isteği belki de. Ama virüse rağmen adamın bu inadında devam etmesi Nolan'ın tutkusunun bu film özelinde ne denli yüksek olduğunu bir nevi gösteriyor. Dunkirk döneminde böyle bir durum olsaydı bence bu kadar ısrarcı olmayabilirdi. :D (Neden bilmiyorum ama çok yükseldim bu filme arkadaş, kendimce çıkarımlar yapıyorum ahaha... :A )

Warner Bros yapımcı kafasıyla hareket ediyor tabi, onların umrunda değil o tarz bir tarihe geçmek. :A 250 milyon dolar bütçe ayırmışlar filme, tarihe geçmek değil para kazanmak isteyeceklerdir. :A

Bu da başka bir etken olabilir ama filme verilen emeği düşününce bir sonraki işi düşünmesi pek olası durmuyor. Önce bu filmin dünyada oluşturacağı etkiyi görmek istiyordur bir an önce. Çünkü filmin oyuncuları bile filmi anlamadığını söylüyor. Nasıl bir şeyle karşılaşacaklarını bilmeyen biz masum seyircilerin tepkisine bir an önce kavuşmak bence Nolan'ın şuan istediği en önemli şey. :A (Konuştukça Hype'lanıyorum...)

• Beğendim
Reactions: bazinga

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
3 saatten aşağı beklemiyordum şaşırtıcı oldu. :A

Benim de tahmin ettiğimden az oldu ne güzel 3 saat civarlarında olacaktı. :A Gerçi maskeyle falan izleyeceğimizi göz önünde bulundurursak, böylesi daha iyi gibi de. :A

Yeniden ertelenmesi de gündemdeymiş ayrıca. :A @MEnes

• Güldürdün
Reactions: MEnes

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Benim de tahmin ettiğimden az oldu ne güzel 3 saat civarlarında olacaktı. :A Gerçi maskeyle falan izleyeceğimizi göz önünde bulundurursak, böylesi daha iyi gibi de. :A

Yeniden ertelenmesi de gündemdeymiş ayrıca. :A @MEnes
Ben maskeyle 10 dakikada patlıyorum, 2.5 saat bile korkutucu. :A

Temmuz 2021 yapsınlar huzur içinde gidelim. :Z

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Ben maskeyle 10 dakikada patlıyorum, 2.5 saat bile korkutucu. :A

Temmuz 2021 yapsınlar huzur içinde gidelim. :Z

Aralarda salonların dezenfektanlarla temizleneceği falan da söyleniyor, rahat 3 saati var yani. :A

Nolan hemen vizyona girsin istiyor anladığım kadarıyla ya, hiçbir güç o kadar erteletemez bence. :A