Televizyonlardaki HBB TV (Hibrit Yayın Genişbant) Desteği Nedir, Nasıl Kullanılır?

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
1587157551248.png

Birçok televizyon izleyicisi bu yeni hizmeti bilmiyor, akıllı televizyonlarda bazı kanalların desteklediği bu uygulama ile, güncel dizilerin yayınlanmış son bölümleri, nostaljik diziler ve programları çok kolay bir şekilde izleyebilirsiniz. Peki bu sistem nasıl çalışıyor?

- Öncelikle bu sistemi kullanabilmeniz için akıllı televizyona ihtiyacınız var.
- Eğer akıllı televizyonunuz varsa internete bağlamanız gerekli.
- Üçüncü adımda ise kanala gelmek kalıyor. Bu sistemi henüz ATV, TRT1 ve TV8 destekliyor. Kimi zaman ise FOX.
- Kanala geldikten sonra biraz bekleyip kumandanızın kırmızı tuşuna basıyorsunuz. (KIRMIZIYA BASIN mesajı gelecek)
- Açılan pencerede ise kanalın interaktif sayfası geliyor. Kumandanızın yön tuşlarıyla bu sayfada dolaşabiliyorsunuz.

atv.JPG

yeni-nesil-teletext-teknolojisi-hbb-tv-nasil-kullanilir-2.jpg

KIRMIZIYA BASIN MESAJI GELMEZSE?

HBB desteği yani yeni nesil Teletext diyebiliriz bunun açılımı ise Hibrit Yayın Genişbant. Televizyonunuz bu sistemi desteklemiyor olabilir veya HBB ayarı kapalı olabilir. Büyük ihtimal ikinci seçenek, çünkü çoğu model akıllı tv'de bu destek sunuluyor. Bu ayarı ise televizyonunuzun yayın ayarları bölümünden aktif edebilirsiniz.

TRT VE ATV BU SİSTEMDE OLDUKÇA BAŞARILI... Youtube ile uğraşmak yerine direkt olarak kumandanızın kırmızı tuşuna basıp bu sisteme girerek kaçırdığınız diziyi seçip izleyebilirsiniz veya eski dizilere anında ulaşabilirsiniz.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
sonra detaylı okurumda Kumandaya takıldım :bhr: LG TV'de mükemmel bir marka. Tr'dekiler kafayı diğer markaya takmışlar ama ben Tr'de özellikle LG almıştım buradakinden memnundum diye. Ozamanlar sizin orda çok yaygın değildi😊

• Beğendim
Reactions: mrt-06

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Güzel bir uygulamaymış ama ihtiyacım yok bu uygulamaya.:A Yine bilinçlendirici konularınla fark yaratmışsın @mrt-06 :Z

• Harika

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Konuya geldim okudum ve anlamadan geri çıkıyorum. :A
Şu aptal sarışın ayaklarını bıraksan. :A

sonra detaylı okurumda Kumandaya takıldım :bhr: LG TV'de mükemmel bir marka. Tr'dekiler kafayı diğer markaya takmışlar ama ben Tr'de özellikle LG almıştım buradakinden memnundum diye. Ozamanlar sizin orda çok yaygın değildi😊
LG gerçekten iyi ama Türkiye pazarında hak ettiği değeri göremedi, birçok alandan çıktı. Belki dünyada da çıkmıştır..

• İlginç
Reactions: blacklion and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Şu aptal sarışın ayaklarını bıraksan. :A

LG gerçekten iyi ama Türkiye pazarında hak ettiği değeri göremedi, birçok alandan çıktı. Belki dünyada da çıkmıştır..
Yok bizde fazla yaygın bir marka. Philips'te var ama onun Tv'leri LG gibi kaliteli değil. Elektronikte çalısan bir tanıdığim Philips'in normal kalitede TV alıp ismini yapıştırdığını söylemişti. Yani biz isme para vermekteyiz. Evimde 2 Tv vardı, LG (LCD) tam 10 senedir kullaniyorum hâlâ iyi, Philips aldık 3 senede bozuldu. Şimdi tek LG var ve yeni smart TV alacağim. LG düşünmekteyim yine :D

• Beğendim
Reactions: Turkuazz and mrt-06

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
Ben de ilk defa duyuyorum güzel bir uygulamaymış :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Evet uzun süredir var. Malasef bizim tvde desteklemıyor. TV aldiğimiz dönem de ögrenseydim bu özelliğe bakardim. Ama tv özelliklerine baktıgımızda bile bu özellikler pek bahsedilmiyor malasef. Avrupa da aktif bu sistem.

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
  • Güldürdün
Reactions: xBUGRAx

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
İlk defa duydum böyle bir şeyi. :eek: Bizim tv smart değil hdmi bağlıyoruz onun yerine. :A :A

Ama yine farklı bir konu açarak aydınlattın bizi heyatım harikasın. :bhr: @mrt-06

• Harika

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
  • Harika
Reactions: Turkuazz

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,122
Puanı
560
İlk defa duydum ve hoşuma gitti televizyon başına geçtiğimde deneyeceğim :)