Televizyonda En Çok Ne İzliyoruz? Kimi Seviyoruz? | Araştırma Sonuçları Açıklandı!

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,779
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Ülkemizde yayınlanan dizilerden en çok hangilerini izliyoruz? Hangi isimleri seviyoruz?

shutterstock_564559576.jpg

NG Araştırma şirketinin 11 - 14 Şubat tarihleri arasında ülke genelinde 15 yaş üzeri 1914 katılıcı ile gerçekleştirdiği anketin sonuçları açıklandı. Ülkemizde her 10 kişiden 6'sı dizileri en çok televizyondan takip etmeyi tercih ediyor.

En çok izlenen TV Kanalı %32'lik oy oranı ile FOX TV oldu. FOX'u %13 oy oranı ile TV8, %12 oy oranı ile ATV, %10 oy oranı ile Show TV, %8 oy oranı ile Kanal D ve Star TV takip etti.

1914 katılımcının %25'i Mucize Doktor'u beğendiğini söyledi. %7'lik oy oranı ile Çukur ikinci sırada yer aldı. Babil, Hekimoğlu, Seksenler, Bir Zamanlar Çukurova ve Kadın aldıkları yaklaşık %5'lik oy oranlarıyla 3. sırayı paylaşan diziler oldu.

Katılımcılar yayınlandığı döneme damga vuran Avrupa Yakası (%11) dizisini özlediğini belirtti. Diriliş Ertuğrul %10 oy ile ikinci sırada yer alırken, %9 oy oranı ile Aşk-ı Memnu üçüncü sırada yer aldı. Katılan kişiler arasında popüler olan diğer diziler ise; Leyla ile Mecnun (%7), Kurtlar Vadisi, Muhteşem Yüzyıl ve Öyle Bir Geçer Zaman Ki (%6) ve Ezel (%5) oldu.

Geçtiğimiz yıl Uluslararası Emmy Ödülünü de kazan, tecrübeli oyuncu Haluk Bilginer katılıcımların %13'ünün verdiği oy ile en sevilen erkek oyuncu oldu. 'Çukur' ve '7. Koğuştaki Mucize' projeleri ile büyük beğeni toplayan Aras Bulut İynemli (%12) ikinci sırada yer alırken, Kenan İmirzalıoğlu ve Halit Ergenç (%9) üçüncü sırayı paylaştı.

En beğenilen kadın oyuncu ise son olarak 'Avlu' ile izleyici karşısına çıkan Demet Evgar (%13) oldu. Demet Evgar'ı, Özge Özpirinçci (%11) ve Beren Saat (%9) takip etti​

Son düzenleme:
  • İlginç
Reactions: xemrexxx

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
En beğenilen kadın oyuncu ise son olarak 'Avlu' ile izleyici karşısına çıkan Demet Evgar (%13) oldu. Demet Evgar'ı, Özge Özpirinçci (%11) ve Beren Saat (%9) takip etti
Queens. :bhr:

1914 katılımcının %25'i Mucize Doktor'u beğendiğini söyledi. %7'lik oy oranı ile Çukur ikinci sırada yer aldı. Babil, Hekimoğlu, Seksenler, Bir Zamanlar Çukurova ve Kadın aldıkları yaklaşık %5'lik oy oranlarıyla 3. sırayı paylaşan diziler oldu.

Geçen gün @Bully'nin savunduğu EDHO nerede acaba? :A

• Beğendim
Reactions: phoebebuffay

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Yav he he :A En son cevap veremeyen sendin :A

Beni de bu konuya etiketleyerek EDHO'nun başarısını çekemediğini ve çatladığını bir kez daha göstermiş oldun :A
Ne demiştik ağzımız değil reytinglerimiz konuşuyor diye. Sen reytinglerimize cevap vermeyip lafı gevelersen bende sana cevap vermem. :A

Yok tam tersine, bir kez daha haklı olduğumu gördüğüm için çok mutlu oldum. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bakalım bizim forumun da en özlediği dizi Avrupa Yakası olacak mı? :A

• Güldürdün
Reactions: alperuz

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Ne demiştik ağzımız değil reytinglerimiz konuşuyor diye. Sen reytinglerimize cevap vermeyip lafı gevelersen bende sana cevap vermem. :A

Yok tam tersine, bir kez daha haklı olduğumu gördüğüm için çok mutlu oldum. :A
Sen kafayı Kadınla bozmuşsun :A

1914 katılımcının oyları neyi değiştirir :A Sonuçlarda reytinglerde zirvedeyiz :A

Anneler, Kadınlar, UTCler, Aşk Yenidenler hepsi geldi geçti ama EDHO hala dimdik ayakta :A

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,117
Puanı
560
Eski dizilerden bir edho yok o ilginç oldu babil ve hekimoğlu listede şaşırdım sonuçlar %100'e yakın hemen hemen herkesin kabul ettiği sonuçlar

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060

1914 katılımcının oyları neyi değiştirir :A Sonuçlarda reytinglerde zirvedeyiz :A

Anneler, Kadınlar, UTCler, Aşk Yenidenler hepsi geldi geçti ama EDHO hala dimdik ayakta :A
O yüzden reyting sonuçlarında bana cevap verme gereği duydun değil mi? :A

Zirvede olsaydınız kanıtlarımıza cevap verirdin zaten. :A

Teşekkürler. :bhr:

• Güldürdün
Reactions: Bully

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
O yüzden reyting sonuçlarında bana cevap verme gereği duydun değil mi? :A

Zirvede olsaydınız kanıtlarımıza cevap verirdin zaten. :A

Teşekkürler. :bhr:
Yalan yanlış kışkırtıcı mesajlarına sessiz kalamazdım :A Zaten o gün eteğimdeki taşları döktüm, bir daha işim olmaz Kadınla :A Bugün zorla çektin yine :A

EDHO efsanesinin kanıta ihtiyacı yoktur :cool: İhtiyacı olanlar düşünsün. :A

Kafayı Kadınla bozmuş olmandan memnunsan diyecek bir şeyim yok zaten artık :A

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559

O zaman arka sokaklar>tüm diziler
Bak sana bir veri atıcam, bu veri umarım reyting konusunu kapatır.
Edho
Maksimum İzleyici: 8,79 Milyon
Ortalama İzleyici: 7,04 Milyon
Minimum İzleyici: 4,02 Milyon
Kadın
Maksimum İzleyici: 11,18 Milyon
Ortalama İzleyici: 8,22 Milyon
Minimum İzleyici: 4,58 Milyon
Bu arada kadının minimum izleyicili olan bölümü ilk bölüm. Yoksa bizim dizimiz hiç 7 reytingin altına düşmedi @kerem :A
Not: 11.2 milyon izleyici yaklasık 14 reyting yapıyorken 8.2 milyon izleyici 10.5 reyting yapıyor.

• Beğendim
Reactions: kerem

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Edho
Kadın
Bu arada kadının minimum izleyicili olan bölümü ilk bölüm. Yoksa bizim dizimiz hiç 7 reytingin altına düşmedi @kerem :A
Not: 11.2 milyon izleyici yaklasık 14 reyting yapıyorken 8.2 milyon izleyici 10.5 reyting yapıyor.
Olay Arka Sokaklar değil ki zaten, ben EDHO'yu savunuyorum siz Kadın'ı, iki taraf da birbirini bir yerlerden vurmaya çalışıyor :A

Teşekkürler bilgilendirmen için, aydınlanmış oldum. :A

• Güldürdün
Reactions: kerem

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Edho
Kadın

Tablo reis... gözünü seveyim sal artık şu tabloları...

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Olay Arka Sokaklar değil ki zaten, ben EDHO'yu savunuyorum siz Kadın'ı, iki taraf da birbirini bir yerlerden vurmaya çalışıyor :A

Teşekkürler bilgilendirmen için, aydınlanmış oldum. :A
Edho
Kadın
Haklı olduğumu tekrar belgelerle kanıtladığımıza göre artık konuyu kapatabiliriz. :A

Seviyorum sizi. :bhr:

• İlginç
Reactions: Bully