Televizyon Sektörü Türkiye İçin Tek Yürek!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
FoXmG3XXwAESjSO

Türkiye'yi yasa boğan 7.7 ve 7.6'lık depremlerin ardından TV sektörü de harekete geçti.

Setlere ara verilirken 7 günlük milli yasın ilan edilmesinin ardından tüm kanallar yayın akışlarında değişiklik yaparak bu hafta dizi ve program yayınlamama kararı aldı. Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Meslek Birliği Başkanı Timur Savcı, tüm yapımcıların ellerinden geldiğince maddi yardım, gıda, karavan ve jeneratör desteğinde bulunmasının planlandığını belirtirken AFAD'la ve AHBAP Başkanı Haluk Levent’le de irtibatı sürdürüyor. (Ay Yapım bu konuda ilk adımı atarak deprem bölgesine malzeme yardımı yaptı.)

Öte yandan Star TV ve NTV ise 'Yalı Çapkını', 'Ömer', 'Çöp Adam' gibi çok izlenen dizilerinin oyuncularının yer alacağı özel yayınla depremzedeler için bağış toplamaya hazırlanıyor. Bu hafta içinde gerçekleşmesi planlanan yayınının sunuculuğunu Mesut Yar, Nazlı Çelik ve Seda Öğretir üstlenecek. (Kaynak: Birsen A.)

FoYHaVOWIAIwoDu

Son düzenleme:

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060

Şahan Gökbakar, Mahsun Kırmızıgül, Yılmaz Erdoğan Show TV deprem özel yayınında​

Fatih Altaylı Show TV deprem özel yayınında ünlü konukları ağırlayacak.
Show TV yarın akşam Fatih Altaylı’nın önderliğinde “deprem özel yayını” yapacak. Depremle ilgili farkındalık yaratma amacıyla düzenlenen programda dev isimler yer alacak. Şahan Gökbakar, Mahsun Kırmızıgül, Yılmaz Erdoğan programa renk katacak. Show TV’nin ünlü dizi yıldızları da yayında yer alacak.
Show TV’nin yeni dizisi Aile adına Kıvanç Tatlıtuğ’un da davet edildiği programa “Kızılcık Şerbeti”nin yıldızları Barış Kılıç, Evrim Alasya ve Sıla Türkoğlu katılacak. Gelsin Hayat Bildiği Gibi, Güzel Günler ve Güldür Güldür Show’dan da ekran yüzlerinin de yer alacağı program için hazırlıklar sürüyor. @Angelica @Doğan @Keith Long

• Beğendim
Reactions: Angelica

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Böyle anlamlı yayınların artması çok güzel, her kanaldan aynı hareketi bekliyorum.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,584
Puanı
1,060
Acun Ilıcalı 2020 Elazığ depreminde yardım gecesi yapmıştı. 73 Milyon TL doplanmıştı belki yine bu şekilde bir gece düzenlenir.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Show TV'nin bu akşam yapacağı yayın ileri bir tarihe ertelenmiş. (Birsen A.)

• Üzücü

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Birsen Altuntaş'ın haberine göre, önümüzdeki günlerde ATV, FOX, Kanal D, Star TV ve Show TV'nin ortaklaşa hareket edeceği bir yardım kampanyası yayını yapılacak.

Daha önce 2011'deki Van Depremi için de benzer bir organizasyon yapılmış, dönemin popüler dizilerinden oyuncular yayına katılıp bağış toplamıştı.

• Okudum

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
Ortak yayına TRT 1 ve TV8'de katılmalı. Tam olsun yardım. Yaralar az da olsa sarılır hem. :(

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
Ortak yayının detayları yavaş yavaş belli oluyor. 7 ulusal kanal deprem bölgesinin yaralarını silmek için harekete geçiyor. RTÜK’ten tek başına yardım toplama izni alamayan kanallar toplu olarak 15 Şubat Çarçamba günü ortak yayın yapacak.

Star TV, Show TV, atv, FOX, Kanal 7, tv8 ve Kanal D saat 20.00’den 02.00’ye kadar deprem bölgesi için yardım toplayacak. Yayın atv’nin Turkuvaz Stüdyoları’nda gerçekleştirilecek. Yayına TRT’nin destek verip vermeyeceği yarın belli olacak. 6 saatlik “Deprem Özel” yayınında bugüne kadar görülmemiş miktarda büyük bir yardımın toplanması bekleniyor.

KAYNAK: BİRSEN ALTUNTAŞ