Türkiye'nin En Büyük Kütüphanesi Ankara'da Açıldı!

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde geçtiğimiz gün kapılarını açan 'Millet Kütüphanesi' ziyareti akınına uğradı!

Milyonlarca eserle kitapseverlere tarihte yolculuk imkanı sunan kütüphane 7/24 esaslı olarak ziyaretçilerine açık. Kimlik kartlarını okutarak giriş yapılabilen kütüphanede çay, kahve, su ve kek ikramında bulunuluyor. İlk günden 6 bin ziyaretçiyi ağırlayan kütüphanede 4 milyon basılı, 120 milyonun üzerinde elektronik yayın ile 550 bin e-kitap ve nadir eser bulunuyor.

İşte Türkiye'nin en büyük kütüphanesinden kareler:
1582387942994.png

1582387950132.png

1582387964204.png

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,270
Puanı
1,060
Ülkemizde böyle oluşumlar görmek harika birşey...Kanal İstanbul ile İstanbulu 2ye bölme rantından ziyade bunun gibi işe yarar,faydalı,kültürel,medeni oluşumlara imza atsalar keşke.

• Beğendim
Reactions: bazinga

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Harika gözüküyor :bhr: @Yiğitt im sen gidersin artık bizim yerimize de:love1:
Her gün önünden geçiyorum, 2-3 yıldır inşaatı sürüyordu zaten. Dışarıdan da güzel bir mimarisi var, bu sıralar epey kalabalık olur da birkaç haftaya gideceğim ben de. İçerisi muhteşem olmuş, kütüphane dolaşmaya bayılırım. Benim için özel bir alan olacak. :bhr: :Z

• Harika
Reactions: alperuz

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Böyle bir kütüphaneyi Türkiye’nin en güzel fakat en kalabalık şehri İstanbul’a da yapmaları lazım. Rant ve boş işlere parayı dökeceğinize böyle bilimsel, kültürel altyapılara dökün. Yıl olmuş 2020 daha ülkenin uzay altyapısı, ajansı yok mesela. Yine de zararın neresinden dönülürse kârdır diyelim. Hayırlı olsun.

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Harika :love1:Çok güzel görünüyor. Amacına ulaşılir inşallah 😊

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Muhteşem gözüküyor, keşke İstanbul'da da olsa. Çok şanslısın. :A @Yiğitt

Dışıda böyle. Başta bir garip buldum ama sonradan beğendim. Selçuklu Osmanlı mimarisi demişler ama Orta Asya Türki Cumhuriyetlerin mimari yapılarına da benziyor. :X

5e4e81765542801f74d4b327.jpg

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,641
Puanı
1,060
Malum şahsın arkasında durduğu hiçbir gelişmeye sıcak bakamıyor ve altında mutlaka bir art niyet vardır diyorum ama yine de her anlamda önemli bir gelişme. :)
Aynısını yazmaya gelmiştim, yemezler.

@Yiğitt benim yerime de oradaki kitapları ve kütüphanein içeriğini kontrol etmeyi unutma. Korkarım ki roman ve ilim kitaplarından çok Kuran vb. içerikli kitaplar vardır orada. :)

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Epeydir açılması gündemdeydi çok güzel olmuş ama yer ve ulaşım açısından hala Milli Kütüphane daha iyi dilerim orasını kapatmazlar çünkü bu kütüphane açılacağı gündeme geldiğinde MK kapatılacağı yönünde haberler çıkmıştı. Milli Kütüphane tam 74 yıllık bir kurum, dilerim bu miras da hiç edilmez. :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Geç açılmış güzel haber :X Mimari acıdan aklıma Game Of Thrones geliyor :bhr:
1582335650812.png

game-of-thrones-credits-easter-egg-pic.jpg

Muhteşem olmuş. Büyük paralar yatıracaksınız işte böyle şeylere yatırın. İnşallah yolumuz düşer bir gün.
Muhteşem gözüküyor, keşke İstanbul'da da olsa. Çok şanslısın. :A @Yiğitt

Dışıda böyle. Başta bir garip buldum ama sonradan beğendim. Selçuklu Osmanlı mimarisi demişler ama Orta Asya Türki Cumhuriyetlerin mimari yapılarına da benziyor. :X

Ekli dosyayı görüntüle 75714
Merak etmeyin İstanbul'a da acılacak. Rami kışlasına. Şimdi restero ediliyor.

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
Muhteşem olmuş. Büyük paralar yatıracaksınız işte böyle şeylere yatırın. İnşallah yolumuz düşer bir gün.
Para yatırılacaksa böyle şeylere yatırmak güzel de bu kadar da para yatırmak fazla abartı bence. Daha kullanışlı iş görecek bir şeyler yapmak daha iyi gereksiz gösteriştense.

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Bugün ilk kez gitme fırsatı buldum, gerçekten harika bir mimari olmuş. İçerisi çok güzel, mimarisine bayıldım diyebilirim. Dinlenme alanları güzel düşünülmüş, dış havası da ayrı güzel. İçeride su ücretsiz, kahve makinesi var sınırsız içecek de alabiliyorsunuz makineden. Çayı, mochası, sıcak çikolata gibi geniş yelpazesi mevcut. Lakin en büyük sorun yemek sorunu. İçeride yemek yiyebileceğimiz alan yok, normalde varmış ama pandemi nedeniyle kapalıymış. Bir an önce açılmalı, çok sıkıntı yemek konusu. Kütüphane çevresinde yemek yenecek bir yer de olmadığı için buna çözüm bulunmalı… 7/24 açık olarak hizmet veriyor. Kaynak açısından tarama yapmadım ama gayet dolu dolu görünüyordu. Emeği geçen herkesin emeklerine sağlık, böyle yapıların ülkemizde artması dileğiyle. 👏

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Fotoğraflar muazzam görünüyor ama umarım mimarisi bizi yanıltmıyordur ve içi gerçekten işe yarar kitaplarla doludur. Şahsen temiz tutabildilerse de ayrıca tebrik etmek lazım çünkü ülkemizde bu tarz yeni açılan yerler daha ilk açıldıkları zaman insan akınına uğradığı için berbat edilebiliyor.

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Fotoğraflar muazzam görünüyor ama umarım mimarisi bizi yanıltmıyordur ve içi gerçekten işe yarar kitaplarla doludur. Şahsen temiz tutabildilerse de ayrıca tebrik etmek lazım çünkü ülkemizde bu tarz yeni açılan yerler daha ilk açıldıkları zaman insan akınına uğradığı için berbat edilebiliyor.
Tertemiz, o konuda tek sıkıntı yok. Fotoğraf çekinmeye yani oraya gezmeye gelen çok, çalışanların dikkatini dağıtabiliyor bu durum ama bunun için de yapacak bir şey yok sanırım…

• Beğendim
Reactions: slhttnmtl

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Tertemiz, o konuda tek sıkıntı yok. Fotoğraf çekinmeye yani oraya gezmeye gelen çok, çalışanların dikkatini dağıtabiliyor bu durum ama bunun için de yapacak bir şey yok sanırım…
Ne diyelim tek o olsun, ha gerçi uyarılsalar harika olur da temizlik çok daha önemli onlar halledilebilir.

• Beğendim
Reactions: Yiğitt

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Bu kadar büyük değil tabi ama Bursa'ya da yakınıma bir tane yeni açıldı. Bir dd Bursa'nın eski stadının yanına yakın zamanda açıldı. Okul eski stadın dibindeydi. Bayağı giderdim ders çalışmak için.