Türkiye'nin Birbirinden Başarılı 15 Nostaljik Dizisi!

serhatt

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
62,531
Puanı
1,060
Türkiye'nin birbirinden başarılı 15 nostaljik dizisi!
Türk televizyonlarına damga vurmuş, etkileri günümüzde dahi görülen, efsane kadrolarıyla adlarından sıkça söz ettiren Türkiye'nin birbirinden başarılı 15 nostaljik dizisi bu konuda toplandı. İşte o diziler;

BİZİMKİLER | (TRT 1 - STAR TV - SHOW TV)
1588970073953.png

Bizimkiler 1989 - 2002 yılları arasında 13 yıl boyunca kesintisiz olarak yayımlanan en uzun soluklu Türk dizilerinden bir tanesidir. Dizinin ilk sezonlarındaki hikâyesi Şükrü'nün çekirdek ailesi, akrabaları ve apartmanda bulunan birkaç karakter etrafında geçerken, seneler geçtikçe ana hikâyenin ekseni kaymış, oyuncu kadrosu değişmiş, apartman kalabalıklaşmış ve dizide ön plana çıkan bir aile veya karakter kalmamıştır.

SÜPER BABA | (ATV)
20-05/08/super-baba.png

Başrollerinde; Şevket Altuğ, Sümer Tilmaç, Jülide Kural, Şevval Sam ve Bennu Yıldırımlar'ın yer aldığı ekranların en beğenilen ve uzun soluklu dizilerinden biri olan Süper Baba dizisinde: üç çocuklu boşanmış bir baba olan Fikret Aksu'nun namı diğer Fiko (Şevket Altuğ)'nun çocuklarıyla olan ilişkileri ve aşkları konu alınmıştır.

MAHALLENİN MUHTARLARI | (KANAL6 - ATV - KANAL D - STAR TV)
20-05/08/mahallenin-muhtarlari.png

Oğuz Yalçın, Filiz Kaynak, Avni Kütükoğlu ve Nursan Esenboğa'nın yönettiği, Kandemir Konduk'un senaryosunu yazdığı aile dizisidir. Temel, muhtar beyin kızı Fadime'nin peşinden koşuyordu. Fadime, Temel'in kafasına kimi zaman terlik, kim izaman da süpürge, çiçek vb. şeyler fırlatarak onu bertaraf ediyordu.

ÇİÇEK TAKSİ | (ATV - TRT 1)
20-05/08/icek-taksi.png

1995 yılında çekilen Çiçek Taksi İstanbul'da bir taksi durağıdır. Eski şoförlerden biri olan Razaman kulağı kesik, oturaklı ve babacan bir durak sahibidir. Artist Celal'den Kenan'a, Ömer'den Erdal'a, Ekrem'den Abuzer'e uzanan bir taksici ailesinin yaşadıkları komedi dolu hikayeleri konu alıyor.

KAYNANALAR | (TRT 1 - KANAL D)
20-05/08/kaynanasar.png

Anadolu'dan Ankara'ya göç eden Nuri Kantar ve ailesinin bu yeni düzene ve büyükşehire uyum sağlarken, kendi geleneklerinden de uzak kalmama mücadelesini anlatan son derece eğlenceli bir dizidir.

ÇILGIN BEDİŞ | (KANAL D)
20-05/08/lgin-bedis.png

Başrollerini şarkıcı Yonca Evcimik'in ve oyuncu Cenk Torun'un paylaştığı ve Özden Öğrük'ün Çılgın Bediş adlı çizgi-mizah karakterinin uyarlaması olan dizi, lise döneminde olan sıkı bir arkadaş grubunun okul ve aile ilişkilerini ve aşklarını ekranlara taşımıştı.

7 Numara | (TRT 1)
20-05/08/7-numara.png

Aynı üniversitede okuyan ve yaşadıkları şehirden uzakta başka bir kentte yaşayan 4 kız hiçbir ev sahibinin evlerini öğrencilere kiralamaması ya da maddi güçlerinin yetmemesi nedeniyle ev tutamaz ve 7 numarada bir aile ile birlikte yaşarlar.

BİZİM EVİN HALLERİ | (TRT 1 - KANAL 1 - ATV)
20-05/08/bizim-evin-halleri.png

Aile komedisi türündeki Bizim Evin Halleri dizisi, kızları Kısmet ve İsmet ile yaşayan ve eşi vefat ettikten sonra ailesini bir arada tutmaya çalışan Nemide'nin etrafında dönen bir hikayeyi izleyicilere sunuyordu.

ÇEMBERİMDE GÜL OYA | (KANAL D)
20-05/08/emberime-gul-oya.png

Zengin bir fabrikatörün üniversitede okuyan kızı Yurdanur'un baş karakter olduğu dizide: üniversitelerde politik grupların arasında şiddet olaylarının yükseldiği dönemde, her ne kadar zengin bir ailenin şımarık kızı gibi görünse de; olanlara kayıtsız ve tarafsız kalmayan ve yakın bir arkadaşının eylemde yaralanması ile yardıma gelen Mehmet'le tanışıp aşık olmasını konu alır.

AYRILSAK DA BERABERİZ | (TRT 1 - ATV - STAR TV)
20-05/08/ayrilsak-da-beraberiz.png

Birbirlerini çok sevdikleri halde anlaşamadıkları için boşanan bir çift, ayrıldıktan sonra aynı evde yaşamak zorunda kalırlar ve işler son derece komik bir hal alır.

RUHSAR | (KANAL D)
20-05/08/ruhsar.png

Ruhsar'ın ölümünden sonra eşi Mazhar hayata küser. Çok sevdiği deli dolu karısını kaybettiğini düşünen Mazhar aslında yanılıyordur. Ruhsar sadece Mazhar'ın görebildiği bir hayalet olarak geri dönmüştür. Kendisini hiç istemeyen kayınvalidesi ve görümcesinin de ondan çekeceği vardır.

TATLI HAYAT | (SHOW TV)
20-05/08/tatli-hayat.png

Fakir bir hayattan gelip çok zengin bir iş insanı olan İhsan Yıldırım ve ailesinin bu yeni hayata ve yeni çevrelerine alışma çabalarını ve süreçlerini, ustaca hazırlanmış karakterlerle sunan bu dizi oldukça sevilen diziler arasındadır.

DELİ YÜREK | ( SHOW TV - ATV)
20-05/08/deli-yurek.png

Askerliğini yapıp dönen Yusuf mahallesi ve ailesi tarafından coşkuyla karşılanır. Tamirci olarak çalışan Yusuf'un karşısına, zengin bir ailenin kızı olan ve kaza yapan Feraye çıkar. Aşklarınınsa önünde bazı engeller olacaktır.

SIDIKA | (SHOW TV)
20-05/08/sidika.png

Saka ailesinin günlük komik maceralarının konu alındığı dizide: okula gönderilmese de bulduğu her şeyi okuyan ve kendini geliştirmiş biri olan kenar mahallenin kendince elit kızı Sıdıka'nın etrafında dönen bir hikaye anlatılmaktadır.

CENNET MAHALLESİ | (SHOW TV)
20-05/08/cennet-mahalles.png

Roman mahallesi olan Cennet Mahallesi'nde birbirinden başarılı isimler aynı kadroda yer almışlar ve romanların renkli hikayesini izleyicilere sunmuşlardı. Aşağı ve yukarı mahalle olarak ayrılan ve iki düşman aile olan Yunus ile Pembe'nin çocukları Ferhat ile Sultan birbirlerine aşıktırlar ve kavuşmaları hiç de kolay olmayacaktır.​

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Eski dizilerin samimiyyetini fotolardan bile hissetmek mümkün, belki de bu yüzden nostaljiye aç bir nesil olarak büyüyoruz.

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Böyle diziler yapmak çok da zor aslında. Sekreter kız ve yakışıklı patrondan başka iş yapamaz olduk. :T:

• Beğendim
Reactions: serhatt

serhatt

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
62,531
Puanı
1,060
Hepsi kendi çapında bir başarı elde etmişler, keşke eleştireceğinize emeğe saygı duysanız biraz. Ne biçim bir forum olduk.

• Harika
Reactions: Dosi and Özgür

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Hepsi kendi çapında bir başarı elde etmişler, keşke eleştireceğinize emeğe saygı duysanız biraz. Ne biçim bir forum olduk.
Listeyi sen mi yaptın ben hazır bir konu sanmıştım, sen yaptıysan emeğine sağlık..

Listede insanların sevmediği dizileri eleştirmesi çok doğal, herkes en sevdiğini görmek ister. Kişisel algılama...

serhatt

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
62,531
Puanı
1,060
Listeyi sen mi yaptın ben hazır bir konu sanmıştım, sen yaptıysan emeğine sağlık..

Listede insanların sevmediği dizileri eleştirmesi çok doğal, herkes en sevdiğini görmek ister. Kişisel algılama...
Ben veya başkası ne fark eder, hepsi halka mal olmuş işler, bu şekilde karalamaya gerek yok ortada bir emek var sonuçta.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Ben veya başkası ne fark eder, hepsi halka mal olmuş işler, bu şekilde karalamaya gerek yok ortada bir emek var sonuçta.
Ne alaka ya, her eski her izlenmiş şey kutsal mı? Tabii ki eleştirilebilir. Eleştiri karalama olarak görmeni de anlamadım..

serhatt

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
62,531
Puanı
1,060
Ne alaka ya, her eski her izlenmiş şey kutsal mı? Tabii ki eleştirilebilir. Eleştiri karalama olarak görmeni de anlamadım..
Kutsal diyen olmadı zaten. Bu dizilerin hepsi birer değerdir, konuma yapılan haksızlığa kızıyorum ben.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
eline sağlık @serhatt :bhr:
Benim Jeneriklerle Geçmişe Yolculuk 2010-2015 etkinliğinin bölümleri bu tarz tanıtım şeklinde olacak :Z

Deli Yürek ve Kaynanalar hariç diğer hepsinden bir kaç bölüm izlemişligim var yani hakimim..
Eski yapimlar çok doğaldı ve süreler kısa ve kaliteliydi. Şimdide güzel diziler oluyor ama eski tad yok bir çoğunda

• Harika
Reactions: serhatt

serhatt

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
62,531
Puanı
1,060
eline sağlık @serhatt :bhr:
Benim Jeneriklerle Geçmişe Yolculuk 2010-2015 etkinliğinin bölümleri bu tarz tanıtım şeklinde olacak :Z

Deli Yürek ve Kaynanalar hariç diğer hepsinden bir kaç bölüm izlemişligim var yani hakimim..
Eski yapimlar çok doğaldı ve süreler kısa ve kaliteliydi. Şimdide güzel diziler oluyor ama eski tad yok bir çoğunda
Teşekkür ederim canım :bhr:

• Harika
Reactions: Dosi