Türkiye'deki Müzik Kanallarına Göz Atmak İster misiniz?

Hangilerini İzliyorsunuz?

• Vatan Tv

Oy: 0 0.0%
  • Trt Müzik

• Tmb

• Diğer(Lütfen belirtiniz)

• Kullanılan toplam oy
    13
  • Anket kapatılmış .

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Büyük ihtimal vardır. Yıllarca izledim kanaldaki programların herhangi birinin değiştiğini görmedim. :A

Klipsiz olayı iyiydi ama bir yandan da sanki tembelleştiriyordu şarkıcıları. Bazı isimler bazı şarkıları nasıl olsa klipsiz de yayınlanıyor diye kliplendirmiyordu sanki. :A
Öyleydi ama şarkıcılar albümde sadece 2-3 şarkıya klip çekiyorlardı. Bazen çok güzel şarkılar klipsiz kaldığı için de keşfedilemiyordu. Ben bu sayede klipsiz çok güzel şarkılar keşfettim mesela. :A

Ben Song Clash ları seviyorum :A
@bazinga @kerem
Hiç sms attınız mı o programda istediğiniz klibe
Pek öyle kimsenin SMS attığını düşünmüyorum, hepsi baştan sona kurguydu sanki. Ama o yarışı izlemek güzeldi yine de. :A

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,603
Puanı
560
Viva tv vardı bide @The_Erinch ;)

Ama tabiki her Türk genci gibi "Kral'a selam damara devam" tarzında tv de Kral tv, radyo da Kral Fm ile büyüdüm.. Şimdilerde bir yaşlı kurdiye olarak ne pop ne arabesk müzik dinler oldum favorim slow müzik doğal olarak tv de o tarz bi kanal olmadığı için bende zaman zaman netten slow müzik yayını yapan siteler de dinler oldum 😀

Not : Konu için teşkürlerimi sunarım efem 😄

• Harika
Reactions: The_Erinch

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Herkes gibi ben de çok takip ederdim, sonuçta YouTube veya Spotify gibi müziğe kolayca erişim sağlayabileceğimiz platformlar yoktu. Bu tarz erişim yöntemleri çıkınca, müzik kanallarımız da bir bir kapanmaya mahkum oldular zaten ancak dediğim gibi, yerleri ayrıdır birçoğumuzun hayatında...

İçlerinden en sevdiğim müzik kanalı ise açık ara Kral TV. Tabii son halinden, yani Kral Pop TV açıldıktan sonrasından bahsetmiyorum. Her türden müziğin çalındığı, Top 20 listesinde 1 numaranın gelmesini beklediğimiz günlerinden bahsediyorum...

Bir de hatırladığım kadarıyla cezaevinden veya sevdiğinden ayrılan insanlar SMS atardı, başkalarına şarkı armağan ederlerdi. Spotify'a da böyle bir özellik gelmeli, platforma tavsiyemdir. :A

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Viva tv vardı bide @The_Erinch ;)

Ama tabiki her Türk genci gibi "Kral'a selam damara devam" tarzında tv de Kral tv, radyo da Kral Fm ile büyüdüm.. Şimdilerde bir yaşlı kurdiye olarak ne pop ne arabesk müzik dinler oldum favorim slow müzik doğal olarak tv de o tarz bi kanal olmadığı için bende zaman zaman netten slow müzik yayını yapan siteler de dinler oldum 😀

Not : Konu için teşkürlerimi sunarım efem 😄
Kurdiyecim listede yazıyor yaaaa... Ahhh ahhh yaşlılık :A

Slowtürk tavsiye derim sana bu arada.

• Güldürdün
Reactions: Zeyno

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Herkes gibi ben de çok takip ederdim, sonuçta YouTube veya Spotify gibi müziğe kolayca erişim sağlayabileceğimiz platformlar yoktu. Bu tarz erişim yöntemleri çıkınca, müzik kanallarımız da bir bir kapanmaya mahkum oldular zaten ancak dediğim gibi, yerleri ayrıdır birçoğumuzun hayatında...

İçlerinden en sevdiğim müzik kanalı ise açık ara Kral TV. Tabii son halinden, yani Kral Pop TV açıldıktan sonrasından bahsetmiyorum. Her türden müziğin çalındığı, Top 20 listesinde 1 numaranın gelmesini beklediğimiz günlerinden bahsediyorum...

Bir de hatırladığım kadarıyla cezaevinden veya sevdiğinden ayrılan insanlar SMS atardı, başkalarına şarkı armağan ederlerdi. Spotify'a da böyle bir özellik gelmeli, platforma tavsiyemdir. :A
Kral Tv ilk çıktığında rakipsizdi...Ve ayırtetmeksizin her türden klibi yayınlardı.
Top 20 si gündemi belirlerdi... Zamanla birçok rakibi gele gele arka plana düştü...
Powerturk çok klip seçerdi Kral Tv herkese kucak açardı...
Ama sonuçta birşekilde Kral Tv Kral Pop olarak devame der oldu.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Kral Tv ilk çıktığında rakipsizdi...Ve ayırtetmeksizin her türden klibi yayınlardı.
Top 20 si gündemi belirlerdi... Zamanla birçok rakibi gele gele arka plana düştü...
Powerturk çok klip seçerdi Kral Tv herkese kucak açardı...
Ama sonuçta birşekilde Kral Tv Kral Pop olarak devame der oldu.
Aynen öyle abi, saydığın sebeplerden ötürü en sevdiğim müzik kanalı benim de oydu. YouTube üzerinden yayın yapmaya halen devam ediyorlar sanırım ama muhtemelen pek izlenmiyordur. Artık gündemi Spotify dinlenme sayıları, YouTube görüntülenmeleri gibi parametreler belirliyor. :D Bir de mesajımda bahsetmemişim ama Dream TV'nin eski döneminde güzel müzik programları olurdu, denk geldiğim zaman bakardım. Onları da es geçmemek gerek.

Müzik kanallarının yaşadığı ve yaşamaya devam ettiği kaderi, çok geçmeden televizyon kanalları da yaşayacak bence bu arada. Onlar için de konu açarsın belki birkaç yıla. :D

• Beğendim

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,603
Puanı
560
Kurdiyecim listede yazıyor yaaaa... Ahhh ahhh yaşlılık :A

Slowtürk tavsiye derim sana bu arada

Su Kalkgidelim GIF by TRT

bakıyorum bakıyorum ve halaa göremiyorum Viva tv 'yi ama beeen 😳
Screenshot_1.png

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: Zeyno

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,603
Puanı
560
Öncelikle hayatın tükettiği kanallara göz atalım;
Dream TV Sanırım en güncel yayın hayatı sona eren ve aslında bilinirliği yüksek olanı olsa gerek.
Viva TV Zaman zaman zap yaparken yakalarsam baktığım bir kanaldı
haa sen bunu listeyi diyosun bende nerelerde arıyorum pardon pardon ✔

• Beğendim

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Aynen öyle abi, saydığın sebeplerden ötürü en sevdiğim müzik kanalı benim de oydu. YouTube üzerinden yayın yapmaya halen devam ediyorlar sanırım ama muhtemelen pek izlenmiyordur. Artık gündemi Spotify dinlenme sayıları, YouTube görüntülenmeleri gibi parametreler belirliyor. :D Bir de mesajımda bahsetmemişim ama Dream TV'nin eski döneminde güzel müzik programları olurdu, denk geldiğim zaman bakardım. Onları da es geçmemek gerek.

Müzik kanallarının yaşadığı ve yaşamaya devam ettiği kaderi, çok geçmeden televizyon kanalları da yaşayacak bence bu arada. Onlar için de konu açarsın belki birkaç yıla. :D
Decoderli Platformlar hakkında bir konu açacam :A :A @bazinga

• Güldürdün
Reactions: bazinga

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Müzik dinlemeyi severim ve ders çalışırken çoğunlukla dinlerim ama kanaldan açıp dinlemeyi çok sevmiyorum. Binde bir Powerturk'ü açıyorum. Onun dışında bir yorumum yok maalesef.

• Beğendim

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
Küçükken müzik kanallarını çok izlerdim. Özellikle Kral TV’nin listelerini her hafta kaçırmadan takip ederdim. Müzik listelerine olan zaafımdan dolayı foruma üye olduğum bile söylenebilir, buradan @tolgab a sevgiler :A

Yine Powertürk’teki Pop Favori de çocukluğumu güzelleştiren yayınlardan biridir, sırf onu izlemek için sokaktan erken dönerdim eve. Ah bee ne günlerdi... :A

• Harika