Türkiye'deki Müzik Kanallarına Göz Atmak İster misiniz?

Hangilerini İzliyorsunuz?

• Vatan Tv

Oy: 0 0.0%
  • Trt Müzik

• Tmb

• Diğer(Lütfen belirtiniz)

• Kullanılan toplam oy
    13
  • Anket kapatılmış .

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Ülkemizde Digital Platform yada internet ortamı dışında halen TV den yayın hayatı devam müzik kanallarımız mevcut.

Öncelikle hayatın tükettiği kanallara göz atalım;

Dream TV Sanırım en güncel yayın hayatı sona eren ve aslında bilinirliği yüksek olanı olsa gerek.
Viva TV Zaman zaman zap yaparken yakalarsam baktığım bir kanaldı
Genç TV Kıbrısdan yayın yaptığını hatırlıyorum.
Buket TV Fikrim yok.
TürkÇ TV Hayal meyal hatırlıyorum.
Kral World TV Sanırım rakiplerine yenildi.
MTV Türkiye Üzücü. Bir ara çok ilgi görüyordu, hatta Manganın Mtv İnternational ödülü aldığı aklıma geldi bu kanalın adını görünce.
Medya TV Fikrim yok.
Damla TV (Kürtçe Müzik) Zamanında Etnik çatışmadan kapanmış olabilir.
Evin TV (Kürtçe Müzik) Zamanında Etnik çatışmadan kapanmış olabilir.
MMC TV Fikrim yok.
Karadeniz Türk Fikrim yok.
Seymen TV Fikrim yok.
Ekin Türk TV Fikrim yok.
Yurdum TV Fikrim yok.
Mavi Karadeniz TV Fikrim yok.
Müzioon Hüzün HD (Test Yayını) Fikrim yok.
Müzioon Musix HD (Test Yayını) Fikrim yok.
Müzioon Soft HD (Test Yayını) Fikrim yok.
MGC TV Fikrim yok.

Ve birde şuan yaşamını sürdürenlere bakalım ;

Kanal
TRT Müzik
1606659460984.png
TRT Müzik, TRT bünyesindeki müzik kanalı. Kanal, 16 Kasım 2009'da kurulmuştur. Kanalda nostaljik video-kliplere ortalama otuz-kırk dakika ayrılırken, müzik belgeselleri ve müzik-eğlence-şov programlarına da yer verilmektedir
Dream Türk
1606659503689.png
Dream Türk, Türkçe müzik kanalıdır. 15 Mart 2003'te yayın hayatına başlayan kanal, yalnızca Türkçe müzik yayınları yapmaktadır.
Kral TV
1606659542366.png
Kral TV, 1994 yılında yayın hayatına başlamış olan, Türkiye'nin ilk video müzik kanalıdır.Televizondan değilde Online yayın yaptığını biliyorum artık.
Kral Pop TV
1606659711295.png
1 Şubat 2019 tarihi itibarıyla Kral Pop TV ile sadece Türksat 4A üzerinden yayınlarına devam etmektedirler.
Number One TV
1606659756726.png
Number One TV, 1994 yılında yayın hayatına başlayan müzik kanalıdır. Bu kanal ayrıca Türkiye'nin ilk yabancı müzik kanalıdır
Number One Türk TV
1606659831399.png
25 Haziran 2012 tarihinde Fashion One TV yayın frekansının çekilmesiyle yayın hayatına başlamıştır. Yerli müzik yayını yapmaktadır.
Power TV
1606659853918.png
Yabancı pop ve rock tarzı video klip yayınlayan müzik kanalı. "Power Media Group Turkey" bünyesinde olan kanal, 25 Eylül 2014'te ise normal yayına başladı.
Power Türk TV
1606659919018.png
PowerTürk TV, Türkçe pop ve rock tarzı video klip yayınlayan müzik kanalı. Güncel Hit parçalara odaklıdır, aynı zamanda dünden bugüne unutulmayan Hitlere yer vermektedir. Müzik piyasasındaki en son yenilikleri özellikle ekrana getirmektedir. Kanal "Power Medya Grubu" bünyesinde olup, İstanbul'dan yayın yapmaktadır.
Vatan TV
1606659945356.png
Vatan TV, 26 Aralık 2009 tarihinde kurulan bir müzik ve eğlence kanalıdır.
TMB TV
1606659998309.png
TMB, ayrıca Türk Müzik Birliği olarak da bilinen, Samir Gurbanov tarafından Aralık 2009'da kurulan, tüm Türk Cumhuriyetlerinin şarkılarını, türkülerini bir arada toplayan bir kanaldır.

Ülkemizde bu müzik kanallarını Digital Platformlarda; GSM TV uygulamalarında yada uyduda bulabilirsiniz.
Digital Platformların devreye girmesine bağlı bazılarını Türksat Normal uydudan izlenmemektedir.

Klip kültürü vazgeçilmez bir öğedir; günümüzde teknolojininde sayesinde film tadında klipler ortaya çıkmaktadır.Bu klipleri ve müziğin büyülü etkisini evlerime getiren kanalların uzun ömürlü olmasını temenni ediyorum.

**Kanallar Hakkında bilgiler Tüm dünyada kullanıcılar ücretsiz bilgi sunan ;tr.wikipedia.org üzerinden alınmıştır.

Doğan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,101
Puanı
710
Ülkemizde Digital Platform yada internet ortamı dışında halen TV den yayın hayatı devam müzik kanallarımız mevcut.

Öncelikle hayatın tükettiği kanallara göz atalım;

Dream TV Sanırım en güncel yayın hayatı sona eren ve aslında bilinirliği yüksek olanı olsa gerek.
Viva TV Zaman zaman zap yaparken yakalarsam baktığım bir kanaldı
Genç TV Kıbrısdan yayın yaptığını hatırlıyorum.
Buket TV Fikrim yok.
TürkÇ TV Hayal meyal hatırlıyorum.
Kral World TV Sanırım rakiplerine yenildi.
MTV Türkiye Üzücü. Bir ara çok ilgi görüyordu, hatta Manganın Mtv İnternational ödülü aldığı aklıma geldi bu kanalın adını görünce.
Medya TV Fikrim yok.
Damla TV (Kürtçe Müzik) Zamanında Etnik çatışmadan kapanmış olabilir.
Evin TV (Kürtçe Müzik) Zamanında Etnik çatışmadan kapanmış olabilir.
MMC TV Fikrim yok.
Karadeniz Türk Fikrim yok.
Seymen TV Fikrim yok.
Ekin Türk TV Fikrim yok.
Yurdum TV Fikrim yok.
Mavi Karadeniz TV Fikrim yok.
Müzioon Hüzün HD (Test Yayını) Fikrim yok.
Müzioon Musix HD (Test Yayını) Fikrim yok.
Müzioon Soft HD (Test Yayını) Fikrim yok.
MGC TV Fikrim yok.

Ve birde şuan yaşamını sürdürenlere bakalım ;

Kanal
TRT Müzik
Ekli dosyayı görüntüle 95568
TRT Müzik, TRT bünyesindeki müzik kanalı. Kanal, 16 Kasım 2009'da kurulmuştur. Kanalda nostaljik video-kliplere ortalama otuz-kırk dakika ayrılırken, müzik belgeselleri ve müzik-eğlence-şov programlarına da yer verilmektedir
Dream Türk Ekli dosyayı görüntüle 95569Dream Türk, Türkçe müzik kanalıdır. 15 Mart 2003'te yayın hayatına başlayan kanal, yalnızca Türkçe müzik yayınları yapmaktadır.
Kral TV
Ekli dosyayı görüntüle 95570
Kral TV, 1994 yılında yayın hayatına başlamış olan, Türkiye'nin ilk video müzik kanalıdır.Televizondan değilde Online yayın yaptığını biliyorum artık.
Kral Pop TV
Ekli dosyayı görüntüle 95571
1 Şubat 2019 tarihi itibarıyla Kral Pop TV ile sadece Türksat 4A üzerinden yayınlarına devam etmektedirler.
Number One TV
Ekli dosyayı görüntüle 95572
Number One TV, 1994 yılında yayın hayatına başlayan müzik kanalıdır. Bu kanal ayrıca Türkiye'nin ilk yabancı müzik kanalıdır
Number One Türk TV
Ekli dosyayı görüntüle 95573
25 Haziran 2012 tarihinde Fashion One TV yayın frekansının çekilmesiyle yayın hayatına başlamıştır. Yerli müzik yayını yapmaktadır.
Power TV
Ekli dosyayı görüntüle 95574
Yabancı pop ve rock tarzı video klip yayınlayan müzik kanalı. "Power Media Group Turkey" bünyesinde olan kanal, 25 Eylül 2014'te ise normal yayına başladı.
Power Türk TV
Ekli dosyayı görüntüle 95575
PowerTürk TV, Türkçe pop ve rock tarzı video klip yayınlayan müzik kanalı. Güncel Hit parçalara odaklıdır, aynı zamanda dünden bugüne unutulmayan Hitlere yer vermektedir. Müzik piyasasındaki en son yenilikleri özellikle ekrana getirmektedir. Kanal "Power Medya Grubu" bünyesinde olup, İstanbul'dan yayın yapmaktadır.
Vatan TV
Ekli dosyayı görüntüle 95576
Vatan TV, 26 Aralık 2009 tarihinde kurulan bir müzik ve eğlence kanalıdır.
TMB TV
Ekli dosyayı görüntüle 95577
TMB, ayrıca Türk Müzik Birliği olarak da bilinen, Samir Gurbanov tarafından Aralık 2009'da kurulan, tüm Türk Cumhuriyetlerinin şarkılarını, türkülerini bir arada toplayan bir kanaldır.

Ülkemizde bu müzik kanallarını Digital Platformlarda; GSM TV uygulamalarında yada uyduda bulabilirsiniz.
Digital Platformların devreye girmesine bağlı bazılarını Türksat Normal uydudan izlenmemektedir.

Klip kültürü vazgeçilmez bir öğedir; günümüzde teknolojininde sayesinde film tadında klipler ortaya çıkmaktadır.Bu klipleri ve müziğin büyülü etkisini evlerime getiren kanalların uzun ömürlü olmasını temenni ediyorum.

**Kanallar Hakkında bilgiler Tüm dünyada kullanıcılar ücretsiz bilgi sunan ;tr.wikipedia.org üzerinden alınmıştır.

buket tv nostaljı yayınlar yapardı..teleonun yewrine başladı

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Son yıllarda hiç açmışlığum yok bu kanalları. Bazen mutfakta iş yaparken YouTube'da canlı radyo açıp müzik dinliyorum.

Eline sağlık @The_Erinch

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Ben NumberOne çok izliyorum,evde çok açıktır.
Ama şuan olduğu gibi Power Tv de izlediğim çoktur...

Yerli dinlemek istersemde Powerturk açılır.

Ama Kral tv ile büyüdük oda ayrı :A :A :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Çok yakın geçmişe kadar müzik kanalları en çok izlediğim kanal türüydü. Başka bir şeyle uğraşırken hep arkada açık olurlardı. Tabii tek bir kanala bağlı kalmaz ve diğer kanalları sıklıkla zaplardım.

Kral TV elbette içlerinde en efsane olandır. Listelerini her hafta ilgiyle takip ederdim ve çoğu zaman ezbere bilir, sonraki haftaları tahmin etmeye çalışırdım. (Bu tip şeyleri ezberleme alışkanlığım vardı o sıralar. :D)

Kral TV'nin bir güzelliği her müzik tarzına yer vermesiydi. Bir süre sonra Powertürk sadece pop üzerine yayın yaparak Kral TV'yi epey zorlamaya başladı. Powertürk'te de özellikle üç şarkı arasından seçilen Pop Favori'yi çok severdim. Fakat Powertürk'ün katı yayın politikasını pek sevdiğimi söyleyemem. Pek çok şarkıcıyı tamamen dışlayıp şarkılarını hiç yayınlamıyorlardı... Dreamtürk de büyük ölçüde onu izledi ve alternatif kanal arayışlarını sürdürmek gerekti...

Listedekilerden Buket TV, Kral'a bağlıydı sanırım. Nostaljik yayın yapıyordu. Aynı yayın grubunda, listede göremediğim Nev TV vardı bir de.

MMC TV'nin teknik yayın kalitesi düşüktü. Fakat içeriklerini sevdiğim bir kanaldı.

Çok eskiden Eko TV vardı bir de, sonradan CNN Türk'e dönüşmüş...

Bir de Flash TV'nin de müzik kanalına evrildiği zamanlar vardı. "O Şimdi Asker" şarkısı denilince aklıma ilk Flash TV gelir nedense. :A

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Çok yakın geçmişe kadar müzik kanalları en çok izlediğim kanal türüydü. Başka bir şeyle uğraşırken hep arkada açık olurlardı. Tabii tek bir kanala bağlı kalmaz ve diğer kanalları sıklıkla zaplardım.

Kral TV elbette içlerinde en efsane olandır. Listelerini her hafta ilgiyle takip ederdim ve çoğu zaman ezbere bilir, sonraki haftaları tahmin etmeye çalışırdım. (Bu tip şeyleri ezberleme alışkanlığım vardı o sıralar. :D)

Kral TV'nin bir güzelliği her müzik tarzına yer vermesiydi. Bir süre sonra Powertürk sadece pop üzerine yayın yaparak Kral TV'yi epey zorlamaya başladı. Powertürk'te de özellikle üç şarkı arasından seçilen Pop Favori'yi çok severdim. Fakat Powertürk'ün katı yayın politikasını pek sevdiğimi söyleyemem. Pek çok şarkıcıyı tamamen dışlayıp şarkılarını hiç yayınlamıyorlardı... Dreamtürk de büyük ölçüde onu izledi ve alternatif kanal arayışlarını sürdürmek gerekti...

Listedekilerden Buket TV, Kral'a bağlıydı sanırım. Nostaljik yayın yapıyordu. Aynı yayın grubunda, listede göremediğim Nev TV vardı bir de.

MMC TV'nin teknik yayın kalitesi düşüktü. Fakat içeriklerini sevdiğim bir kanaldı.

Çok eskiden Eko TV vardı bir de, sonradan CNN Türk'e dönüşmüş...

Bir de Flash TV'nin de müzik kanalına evrildiği zamanlar vardı. "O Şimdi Asker" şarkısı denilince aklıma ilk Flash TV gelir nedense. :A
Kral Tv efsanedir...Çatalla bile yayını yakalardık :X

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: bazinga and Doğan

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
5 yıl kadar önce en çok izlediğim kanllardı hepsi. Dream TV'nin kapanması o kadar üzdü ki...

Şimdi evimde TV yok maalesef, o yüzden TV kanallarını takip etmiyorum. :D

• Beğendim
Reactions: Doğan

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Sürekli farklı farklı şarkılar yayınlayan kanlların sayısı çok değildi. Number One ve Number One Türk sürekli aynı şarkıları sansürlü yayınlıyordu bu, zamanında çok sinir bozucuydu o yüzden.

MTV en sevdiğim kanaldı sanırım. Gerçekten gelmiş geçmiş en kaliteli müzik kanalıydı. Özellikle Dream TV'nin her hafta sonu bir şarkıcıyı konuk edip 2 gün boyunca her 4 şarkıda bir onun şarkılarını yayınlardı. Bir ara eve gelip 18'de programlarını da izliyordum. :A

Kral TV'nin listeleri efsaneydi baya, hatta klipler hep ilk kez Kral'da yayınlanırdı. O da yetmezse bu şarkı şu tarihe kadar sadece Kral TV'de yazılarını da unutmadım. :A

Genç TV'nin gece yayınları dışında güzel bir kanaldı. Ah birde o saçma sapan SMS'ler olmasa...

PowerTürk'ün saat 19'da 3 şarkının yüzde kapışması da en sevdiğim programıydı, oturup hangisi hangisini yenip yayınlancak diye 1 saat o programa bakardım bazen. :A Kulis'i de unutmamak lazım tabii. Top 40 yayınını hiç takip etmiyordum nedense. Kral TV gibi objektif değildi çünkü.

TurkÇ kanalı fena değildi neden kapandı bilmiyorum, Viva ve MMC ise yayın kalitelerine rağmen takip ettiğim kanallar arasındaydı. :A

Tatlıses, Eko ve Gala TV'yi de unutmamak lazım. :D

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,846
Puanı
1,060
Kapanmadan önce çokca Kral tv izlerdim sonra Kral Pop geldi onu izlerdim şimdi ise Dream Türk PowerTürk
NumberTürk kanallarını izliyorum :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sürekli farklı farklı şarkılar yayınlayan kanlların sayısı çok değildi. Number One ve Number One Türk sürekli aynı şarkıları sansürlü yayınlıyordu bu, zamanında çok sinir bozucuydu o yüzden.

MTV en sevdiğim kanaldı sanırım. Gerçekten gelmiş geçmiş en kaliteli müzik kanalıydı. Özellikle Dream TV'nin her hafta sonu bir şarkıcıyı konuk edip 2 gün boyunca her 4 şarkıda bir onun şarkılarını yayınlardı. Bir ara eve gelip 18'de programlarını da izliyordum. :A

Kral TV'nin listeleri efsaneydi baya, hatta klipler hep ilk kez Kral'da yayınlanırdı. O da yetmezse bu şarkı şu tarihe kadar sadece Kral TV'de yazılarını da unutmadım. :A

Genç TV'nin gece yayınları dışında güzel bir kanaldı. Ah birde o saçma sapan SMS'ler olmasa...

PowerTürk'ün saat 19'da 3 şarkının yüzde kapışması da en sevdiğim programıydı, oturup hangisi hangisini yenip yayınlancak diye 1 saat o programa bakardım bazen. :A Kulis'i de unutmamak lazım tabii. Top 40 yayınını hiç takip etmiyordum nedense. Kral TV gibi objektif değildi çünkü.

TurkÇ kanalı fena değildi neden kapandı bilmiyorum, Viva ve MMC ise yayın kalitelerine rağmen takip ettiğim kanallar arasındaydı. :A

Tatlıses, Eko ve Gala TV'yi de unutmamak lazım. :D
Tatlıses'i iyi hatırlamışsın onu unutmuşum tamamen. Hiç fena değildi o da. :A

Powertürk'ün Top 40'ları tam fiyaskoydu gerçekten, aylar öncenin şarkıları üstlerde yer alırken en popülerler sonlarda yer alırdı vs. :A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Doğan and kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Tatlıses'i iyi hatırlamışsın onu unutmuşum tamamen. Hiç fena değildi o da. :A

Powertürk'ün Top 40'ları tam fiyaskoydu gerçekten, aylar öncenin şarkıları üstlerde yer alırken en popülerler sonlarda yer alırdı vs. :A
Klipsiz şarkıları da yayınlaması hatrına Top 40'ı görmezden gelebiliyordum. :A Şuan bu saydığım programlar hala var mıdır acaba? :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Klipsiz şarkıları da yayınlaması hatrına Top 40'ı görmezden gelebiliyordum. :A Şuan bu saydığım programlar hala var mıdır acaba? :D
Büyük ihtimal vardır. Yıllarca izledim kanaldaki programların herhangi birinin değiştiğini görmedim. :A

Klipsiz olayı iyiydi ama bir yandan da sanki tembelleştiriyordu şarkıcıları. Bazı isimler bazı şarkıları nasıl olsa klipsiz de yayınlanıyor diye kliplendirmiyordu sanki. :A