Türkiye Süper Lig - Genel Transfer & Sohbet Konusu 🥅

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Hak edilen kazanç geri alınamaz. Mesut'un falan yabancı futbolcu sayılmaması gibi düşünün eğer Mesut 2015'ten sonra Almanya Milli Takımı'nı seçse Türkiye'de yabancı olarak sayılacaktı ama bu kural 2015'te çıktığı için yerli olarak sayılıyor.
Bu da aynı şey mevcut futbolcular etkilenmez ama bundan sonraki transferlerde milli takım şartı aranacak. Tabii ki bu da saçmalıktan başka bir şey değil ligin kalitesi ne ki milli takım şartı arıyorsun :A
O halde Ferdi Hollanda seçerse yabancıya girecek :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Rizespor’un amatör kümeye kadar yolu var. Daha da beter düşsünler umarım…

6B3E8569-1372-44A3-AD25-A33FB4293039.jpeg

@MEnes @Maskeli Fedai @Araf @DarkLegenD

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Milli takım teknik direktörü de zaten Türk kimliği olduğunu dahi bilmiyor, TFF yeteri kadar çaba göstermiyor. Bu gidişle Hollanda ya da Kanada'yı seçecek.
Kanadayı seçmeyecek diye duydum. Hamit Altıntop'un bir açıklaması vardı Ferdi hakkında.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Kanadayı seçmeyecek diye duydum. Hamit Altıntop'un bir açıklaması vardı Ferdi hakkında.
Ferdi'nin Kanada'da oynamayacağını bilen Hamit, Ferdi ile ilgili adım atmayan da Hamit ve beraberindekiler. Ferdi'nin babası adım atılmadığını söylüyor, açıklamalarına göre de Ferdi milli takım tercihini Türkiye'den yana kullanacak gibi görünüyor ama adım atılmıyor gibi. Bu gidişle Hollanda milli takımını tercih edebilir adım atılmadığı takdirde. Bir de her geçen gün kendini geliştiriyor, büyük kayıp olur kaçırmak.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Ferdi'nin Kanada'da oynamayacağını bilen Hamit, Ferdi ile ilgili adım atmayan da Hamit ve beraberindekiler. Ferdi'nin babası adım atılmadığını söylüyor, açıklamalarına göre de Ferdi milli takım tercihini Türkiye'den yana kullanacak gibi görünüyor ama adım atılmıyor gibi. Bu gidişle Hollanda milli takımını tercih edebilir adım atılmadığı takdirde. Bir de her geçen gün kendini geliştiriyor, büyük kayıp olur kaçırmak.
Adımdan kasıt ne en son bir açıklama yapmıştı Hamit Altıntop. Nasıl bir adım milli takıma çağrılmak mı tercih yapmayan birini nasıl milli takıma çağıracaksın?

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Adımdan kasıt ne en son bir açıklama yapmıştı Hamit Altıntop. Nasıl bir adım milli takıma çağrılmak mı tercih yapmayan birini nasıl milli takıma çağıracaksın?
Ferdi Kadıoğlu'nun babası Türkiye milli takıma sinyal veriyor, sanki adım atılmıyor gibi görünüyor bu durumda. Hatta Kuntz, Ferdi'nin Türk kimliği olmadığını söylüyordu, Ferdi'nin babası da buna göndermeli paylaşım yapıyordu.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Ferdi Kadıoğlu'nun babası Türkiye milli takıma sinyal veriyor, sanki adım atılmıyor gibi görünüyor bu durumda. Hatta Kuntz, Ferdi'nin Türk kimliği olmadığını söylüyordu, Ferdi'nin babası da buna göndermeli paylaşım yapıyordu.
Kuntz tuhaf bir kişilik belki cidden bilmiyordur. Adım atma işini ben hiç bilmiyorum oyuncuyla sözleşme imzalar gibi görüşülmesi mi gerekiyor bu durumlarda?

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Kuntz tuhaf bir kişilik belki cidden bilmiyordur. Adım atma işini ben hiç bilmiyorum oyuncuyla sözleşme imzalar gibi görüşülmesi mi gerekiyor bu durumlarda?
Oyuncuyla görüşülmesi ve oyuncunun tercihini bildirmesi gerekiyor. Oyuncu da milli takıma çağrılıyorsa bitmiştir iş, bir de oynadıysa maçta, artık milli takım oyuncusudur ve başka bir milli takımda oynayamaz artık.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,598
Puanı
860
Dün gece yaşananlar resmen ülke futbolunun özetiydi. Yıllar sonra ilk kez bir hakem maçı eyyamsız yönetince yer yerinden oynadı. Futbol yerine sadece hakem konuşuldu. Amaç da futbol değil zaten herifler alışmışlar pozitif ayrımcılığa. Sonra neden takımlarımız Avrupa'da başarılı olamıyor diye düşünün durun. Gerçi onu da çok düşündükleri yok.

Hakemin kararları o kadar doğruydu ki ülke genelinde Fenerliler dahil toplasan maç sırasından kararlara itiraz eden 50 kişi bulamazsın. Ama algı yönetimi işte böyle bir şey. Maç bitince hemen ortalığı yangına verdiler. FB normalde haftaya Alanya'ya puan kaybeder ama ceza sahasına girdikleri an maçı alırlar.

Bu arada dün gece yaptıkları bana göre çok gereksiz bir şeydi. Sessizce dönseler kafaları daha rahat olurdu. Şimdi Ali Koç sağolsun takımın üstüne gereksiz bir yük bindirdi. Adam geldiği günden beri her sezon kendi eliyle takımı strese sokmayı başarıyor. Büyük adamsın valla.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
@Dosi ve @Tolstoyevski, işte o büyük an geldi, Galatasaray - Fenerbahçe derbisiyle karşı karşıyayız. Derbiyle ilgili görüşlerinizi alalım. :A
Körler sağırlar futbolu olmaz umarım, kısır geçiyor son senelerde derbiler istisnalar hariç :A FB'nin kadrosu çok daha iyi ama kalecileri sakat o yüzden kafa kafaya gider gibi, seyirci faktörü GS'den yana olsa da mühim olan gerilimi kontrol edebilmek :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Körler sağırlar futbolu olmaz umarım, kısır geçiyor son senelerde derbiler istisnalar hariç :A FB'nin kadrosu çok daha iyi ama kalecileri sakat o yüzden kafa kafaya gider gibi, seyirci faktörü GS'den yana olsa da mühim olan gerilimi kontrol edebilmek :A
Kaleci faktörü diyorsun da, Altay Bayındır bile olsa sıkıntı olurdu, gerçi daha az sıkıntı olurdu. Kaleci antrenörümüz gittiğinden beri kalecilerimiz çok sert düşüş yaşadı, daha doğrusu Altay üzerinden baz alarak konuşmak gerekirse bu böyle. :A Bu arada sizin de Muslera düşüşe geçti ama tabii en kötü haliyle bile, ligin en iyi kalecilerinden birisi. :A Mesut Özil liderliği ele alırsa belki sonuç çıkar, yoksa sıkıntı yaşarız belki ya da hiç belli olmaz. Vitor Pereira kapalı kutu, her an her şey olabilir. :A

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,387
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Kaleci faktörü diyorsun da, Altay Bayındır bile olsa sıkıntı olurdu, gerçi daha az sıkıntı olurdu. Kaleci antrenörümüz gittiğinden beri kalecilerimiz çok sert düşüş yaşadı, daha doğrusu Altay üzerinden baz alarak konuşmak gerekirse bu böyle. :A Bu arada sizin de Muslera düşüşe geçti ama tabii en kötü haliyle bile, ligin en iyi kalecilerinden birisi. :A Mesut Özil liderliği ele alırsa belki sonuç çıkar, yoksa sıkıntı yaşarız belki ya da hiç belli olmaz. Vitor Pereira kapalı kutu, her an her şey olabilir. :A
Sakin olmak önemli lisedeyken teknik direktörlük yaparken 2 derbi mağlubiyetim var Sözel derbisi @Araf @Araf