Güncel Ülke Puanı Sıralaması | Futbol ⚽💹

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,315
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
UĞUR MELEKE'NİN BUGÜNKÜ KÖŞE YAZISINDAN ALINTIDIR.
ŞU ANDA 11. SIRADAYIZ

Dün Galatasaray’la teselli bulduk ama maalesef ülke futbolu için kritik bir geceyi yine üzülerek geride bıraktık. Malumunuz, UEFA ülkeler sıralamasında 11’inci basamaktayız; bu da lig şampiyonumuzun artık otomatik Devler Ligi bileti alamaması anlamına geliyor. Otomatik bilet için Devler Ligi şampiyonunun kendi liginden vize almasını bekleyeceğiz. Ancak bundan daha önemlisi, 11’inci basamakta da hiç huzurlu olmamamız. Ukrayna, İskoçya ve G.Kıbrıs’la mesafemizin 2 puanın altında olması. Eğer bu sezon bir-iki basamak daha gerilersek, şampiyonumuzun iki ön eleme oynamak zorunda kalma ihtimali kapıda. Ayrıca kulüplerimizin şunları da unutmaması gerek:

1- Kulüp puanı olarak gerilemek, bu turlarda seri başı olamamak demek.

2- Avrupa kupalarında başarısızlık, değerli oyuncularınızı vitrine çıkaramamak demek. Ayrıca bir oyuncuyu buraya getirmeye ikna etmek için tek kozunuzun para olması, dolayısıyla 3’lük adama 5 ödemek demek.

3- Avrupa Ligi gruplarında bir galibiyetin ederi 570 bin Euro... Yani neredeyse 5 milyon lira. Kulüplerimizin bu parayı nasıl küçümseyebildiklerine de anlam veremiyorum doğrusu.
@Gerekli24 @pompy @bazinga @emreemreu @DarkLegenD @Sherlock @Felon @mesmeso61 @The_Erinch
on dördüncü sıraya düşersek türkiye kupası şampiyonuda ön eleme oynayacak Fenerbahçeyi bitirmeye çalışırken türkiyeyi bitirdiler avrupada

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,170
Puanı
1,060
@Gerekli24 @pompy @bazinga @emreemreu @DarkLegenD @Sherlock @Felon @mesmeso61 @The_Erinch

IMG_1135.jpg

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
UĞUR MELEKE'NİN BUGÜNKÜ KÖŞE YAZISINDAN ALINTIDIR.
ŞU ANDA 11. SIRADAYIZ

Dün Galatasaray’la teselli bulduk ama maalesef ülke futbolu için kritik bir geceyi yine üzülerek geride bıraktık. Malumunuz, UEFA ülkeler sıralamasında 11’inci basamaktayız; bu da lig şampiyonumuzun artık otomatik Devler Ligi bileti alamaması anlamına geliyor. Otomatik bilet için Devler Ligi şampiyonunun kendi liginden vize almasını bekleyeceğiz. Ancak bundan daha önemlisi, 11’inci basamakta da hiç huzurlu olmamamız. Ukrayna, İskoçya ve G.Kıbrıs’la mesafemizin 2 puanın altında olması. Eğer bu sezon bir-iki basamak daha gerilersek, şampiyonumuzun iki ön eleme oynamak zorunda kalma ihtimali kapıda. Ayrıca kulüplerimizin şunları da unutmaması gerek:

1- Kulüp puanı olarak gerilemek, bu turlarda seri başı olamamak demek.

2- Avrupa kupalarında başarısızlık, değerli oyuncularınızı vitrine çıkaramamak demek. Ayrıca bir oyuncuyu buraya getirmeye ikna etmek için tek kozunuzun para olması, dolayısıyla 3’lük adama 5 ödemek demek.

3- Avrupa Ligi gruplarında bir galibiyetin ederi 570 bin Euro... Yani neredeyse 5 milyon lira. Kulüplerimizin bu parayı nasıl küçümseyebildiklerine de anlam veremiyorum doğrusu.
Ligin geleceğini düşünmek yerine bir takımın işine gelecek şekilde hareket eden federasyon düşünsün bunu. Biz hak kazandığımız zamanda gidemiyoruz zaten. :D Sattığımız oyuncularla da kendi reklamımızı yapıyoruz çok şükür.

• Güldürdün

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,117
Puanı
560
Galatasaray gruplara kalı başakşehir en azından grubundan 1yada 2 galibiyet alırsa yada beraberlik tekrardan 10.olacağımı düşünüyorum

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
  • Beğendim

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,170
Puanı
1,060
Rangers - Galatasaray eşleşmesi aşırı kritik bir hal almış. İşin garibi iki takımını sayamayacağımız Kıbrıs bile bize yetişmiş, rezil bir haldeyiz.

Yabancı sınırıyla uğraşacaklarına dünya çapında rezil olmamızın önüne geçseler keşke.
Kıbrıs Rum Kesimi takımları;Apoel,Ael Limasol bak saydım bile. :A :F

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,315
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Geriye tek Galatasaray kaldı Sivas ve Başakşehir hariç. Eğer Rangers’e elenirse İskoçya’nın bile gerisine düşebiliriz, ki lig şampiyonunun ŞL ön elemesi oynayacağı anlamına gelir bu. Vakit birlik vakti...

@Dosi @bazinga @12.Adam @xdragxx @The_Erinch @pompy @Sherlock @DarkLegenD @Maskeli Fedai @doan56
kazanmanızı isterim soğuk ülke iyi gelmiyor size iskoçya daha soğuk umarım yenersiniz birde oranın fırtınasına dikkat edin @Tolstoyevski

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,170
Puanı
1,060
Geriye tek Galatasaray kaldı Sivas ve Başakşehir hariç. Eğer Rangers’e elenirse İskoçya’nın bile gerisine düşebiliriz, ki lig şampiyonunun ŞL ön elemesi oynayacağı anlamına gelir bu. Vakit birlik vakti...

@Dosi @bazinga @12.Adam @xdragxx @The_Erinch @pompy @Sherlock @DarkLegenD @Maskeli Fedai @doan56
Haberi yanlışı yere açmışsın. @Sherlock bunun konusunu açmış ve kaynak olaraktan beni göstermişti.Yorumunu oraya taşımanı rica edebilir miyim?

• İlginç
Reactions: Tolstoyevski

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Ben zaten Galatasaray'ın tur atlamasını istiyorum :A Malum o kadro 2 kulvarı kaldıramaz :D