Stephen Hawking "Dünya Bir Alev Topu Haline Gelecek"

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
1*rWvN2K-ix2s30n7543JQMQ@2x.jpeg

Pekin'de bir konferansa bağlanan dünyaca ünlü İngiliz bilim adamı Stephen Hawking yine açıklamalarıyla gündemine oturdu!

İnsanoğlunun 2600 yılına kadar yok olabileceği uyarısında bulunan İngiliz fizikçi Stephen Hawking, artan nüfus ve enerji talebinin gezegeni felakete sürükleyeceğini belirterek Dünya’nın alev topu haline gelebileceğini söyledi. Bu yüzden insanoğlunun gitmeye korktuğu yerlere gitmesini belirterek yeni yaşayabilecek gezenleri bulması gerektiğini söyledi.​

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Enerji talebi ve nüfus artıyor diye dünya niye alev topuna dönüşüyor onu anlamadım? Üstat bence sen iyice kendini deli gibi yaptın :A

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
@XanTier @yatutarsa acaba ben yanlış mı çevirdim deyimsel anlamda demiş olabilir mi. :A

Sİtelerde de bu şekilde almışlar. :D

Son düzenleme:

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
@XanTier @yatutarsa acaba ben yanlış mı çevirdim deyimsel anlamda demiş olabilir mi. :A

Sİtelerde de bu şekilde almışlar. :D
“This exponential growth cannot continue into the next millennium,” Hawking, who has been coping with neurodegenerative disease for decades, said in his computer-synthesized voice. “By the year 2600, the world’s population would be standing shoulder to shoulder, and the electricity consumption would make the Earth glow red-hot.

“This is untenable,” Hawking said as a planet-sized ball of fire blazed on the screen.

Demiş. Sen çevir :A

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
“This exponential growth cannot continue into the next millennium,” Hawking, who has been coping with neurodegenerative disease for decades, said in his computer-synthesized voice. “By the year 2600, the world’s population would be standing shoulder to shoulder, and the electricity consumption would make the Earth glow red-hot.

“This is untenable,” Hawking said as a planet-sized ball of fire blazed on the screen.

Demiş. Sen çevir :A
Zaten ben bunu gördüm diyorum ki acaba siz mi çevirseniz başka bir manada demiş olabilir mi. :A

Hani İngilizce düşünüp Türkçe konuşan bir insansın ya manaları daha iyi görebilirsin. :A

İlla bana bir şeyleri çevirtmeye zorluyorsun. :F

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Zaten ben bunu gördüm diyorum ki acaba siz mi çevirseniz başka bir manada demiş olabilir mi. :A

Hani İngilizce düşünüp Türkçe konuşan bir insansın ya manaları daha iyi görebilirsin. :A

İlla bana bir şeyleri çevirtmeye zorluyorsun. :F
Ben anladım zaten her şeyi. Sen de anla :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Hawking'in de daha bir kere hayırlı bir şey söylediğini görmedim, adam felaket tellalı ya :A